חשיפה / בלוג הצילום

לגלות את אמא מחדש

הצלם טל חרס תיעד את עבודתה של אמו במחלקה לטיפול נשימתי ובמחלקת הקורונה בבית החולים שערי צדק בירושלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ד
טל חרס
טל חרס

אמי תמיד היתה קשורה לעולם הרפואי. היא תמיד יודעת מה לעשות במקרים חריגים. כשהחלה לעבוד במחלקת טיפול נשימתי בבית החולים שערי צדק בירושלים, הסתקרנתי מחוויותיה. הזיכרון הראשוני שלי מעבודתה הוא כשהייתי אומר לה "לילה טוב" וכשהייתי מתעורר היא היתה נכנסת בדלת הבית עם מדי בית החולים אחרי שהוקפצה בלילה.

ככל שמגפת הקורונה מתפשטת - כך אני רואה את אמי עובדת יותר ונמצאת בבית פחות. ביקשתי ממנה להתלוות לעבודתה ולתעד את חייה במצב החירום הזה. וכך זכיתי להכיר צד אחר שלא הכרתי בה. השוטטות בבית החולים וסמוך למחלקת הקורונה אפשרה לי להיחשף ללחץ האדיר במהלך המשמרת. בנוסף לכך, אמי מספרת כי היא מתקשה לנשום וחם לה מכיוון שהמסכה ובגדי המיגון הכבדים חוסמים את הגוף כולו.

מכיוון שאנחנו סגורים בבתים רוב היום, הביקור בבית החולים אפשר לי לפתע לראות את מה שקורה שם בחוץ, במאבק האמיתי נגד הנגיף. כמה גאווה יש בצוותי רפואה מדהימים שכאלה, כמה ביטחון יש בידיעה שיש לנו על מי לסמוך.

קצת עליי: סטודנט לתואר ראשון בתקשורת צילומית במכללה האקדמית הדסה, ירושלים. לומד במסלול הדוקומנטרי. פרויקט זה נעשה במסגרת קורס הוצאה לאור דיגיטלית בהנחיית פרופ' משה קן.

על הבלוג | חשיפה

על הבלוג: דניאל צ'צ'יק - עובד ב"הארץ" משנת 2003, מצלם עבור מוספי גלריה וסוף השבוע. יזם ועורך בלוג הצילום של "הארץ". עבודותיו הוצגו במיטב המוזיאונים בארץ וגם במספר תערוכות וירידים בחו"ל. ניתן להתרשם מעבודותיו באתר: danieltchetchik.com
הצעות לפרסום ניתן לשלוח ל: danielt@haaretz.co.il צילומים ברוחב 2,500 פיקסלים וטקסט עם תיאור קצר של עד 400 מילה. יש להעביר את החומרים ב- wetransfer

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ