חשיפה / בלוג הצילום

כשהפה לא בתמונה, העיניים מדברות

הצלמת שרון כהנא ערכה בדיקה ויזואלית מעניינת ואקטואלית עד כמה המסכות מסתירות ומשנות את מי שאנחנו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ד
שרון כהנא
שרון כהנא

מאז שכולנו עם מסכות אני נפעמת לגלות כמה אנשים נראים לי אחרת ואני להם. "אוי, לא זיהיתי אותך עם המסכה! סליחה, אמא". כשאני משוחחת עם מישהו, כדי שבאמת אשמע את דבריו, אני חייבת להסתכל גם על תנועות השפתיים שלו ועל המימיקה של הפנים. כך אני פשוט מבינה מהר יותר (לא בטוח שתמיד גם טוב יותר...)

ואז היא הגיעה לה, המסכה. ואני מצאתי את עצמי כבר לא בשיחות פנים מול פנים אלא שיחות חצי מול חצי. מרותקת רק אל העיניים, והן מדברות איתי אחרת. ראיתי עיניים יותר קשובות, עיניים מהוססות, מפוחדות, מתחמקות, מתהדקות, מתעמקות. ובעיקר - עיניים יותר מעניינות. פתאום, כשהפה לא בתמונה, העיניים מדברות.

את המצולמים בתמונות לא הכרתי, ואני עדיין לא מכירה. לכולם ניגשתי מלאת ביטחון באמצע הרחוב. מחלקם כבר התרחקתי בנונשלנטיות איטית כאילו מחוסרת אכפתיות. חלקם ענו לי "לא" מיידי, או סתם "לא" אחרי ששמעו את הרעיון, אבל רובם הסכימו ושמחו בהיסוס (מסתבר שזה יכול ללכת יחד). המצולמים נתבקשו לעשות רק שני דברים: להישיר מבט למצלמה, ורגע אחרי להסיר את המסכה. לחלקם מיד נמרח חיוך ענק או נבוך וחלקם נשארו חתומים.

תחרות הצילום של הבלוג בשיתוף "גלריה 3x3" פתוחה לקבלת עבודות - לפרטים נוספים

על הבלוג | חשיפה

על הבלוג: דניאל צ'צ'יק - עובד ב"הארץ" משנת 2003, מצלם עבור מוספי גלריה וסוף השבוע. יזם ועורך בלוג הצילום של "הארץ". עבודותיו הוצגו במיטב המוזיאונים בארץ וגם במספר תערוכות וירידים בחו"ל. ניתן להתרשם מעבודותיו באתר: danieltchetchik.com
הצעות לפרסום ניתן לשלוח ל: danielt@haaretz.co.il צילומים ברוחב 2,500 פיקסלים וטקסט עם תיאור קצר של עד 400 מילה. יש להעביר את החומרים ב- wetransfer

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ