חשיפה / בלוג הצילום

מוצ"ש בירוחם, עוד מעט תהיה הפגנה

במסגרת כתבה של שני ליטמן למוסף "הארץ", יצאתי לביקור קצר בעיר המדברית. המרכז המסחרי שומם, אך הנה שם ברחוב מתקבצים האנשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ד
דניאל צ'צ'יק
דניאל צ'צ'יק
דניאל צ'צ'יק
דניאל צ'צ'יק

ערב יורד על ירוחם. מוצאי שבת של סוף אוקטובר. החושך מכניע את החום הגדול. אבק מדבר נושב באופק הוורוד. מרגיש קצת כמו יום כיפור. שלושה כוכבים בשמיים ושבוע חדש בפתח.

אני נודד מהמרכז המסחרי השומם, כמו לקוח משנות השמונים של ילדותי. "פיצה פצץ", חנויות בודדות, בלי רשתות, מספרה מקומית. מחוצה לו, ברחובות יש חיים. אנשים אומרים שלום זה לזה בחיוך. לאיש מהם לא איכפת שאני מצלם.

ההפגנה מתוכננת ל-20:00. 20 כבר עומדים עם דגלים ועם הסיסמאות המוכרות לקרב נוסף במלחמה שספק אם אפשר לנצח. הגיל הממוצע שלהם הוא אולי 50. חלקם דתיים, חלקם חילוניים, כולם עייפים.

מהכביש מגיח רכב וממנו יוצאת אישה בצעקות. "שמאלונאצים!" היא צורחת בסגנון "טיסת השוקולד". היא שכנה, בסבירות גבוהה אפילו מכרה של אחת המפגינות. אחריה מופיע נער על טרקטורון, כמעט דורס את אחת המפגינות המבוגרות יותר. האישה ממשיכה לצעוק ולאיים לכל עבר. שלושת ילדיה במושב האחורי.

הזעם כבר נתן יד לשנאה ושניהם בדרך לידידם השלישי - האלימות הפיזית. רק "התקווה" ששרו המפגינים עצרה אותם לפני שהגיעו אליו הביתה. שקט. והאישה הצועקת נכנסה לרכבה ונסעה.

ישראל, 2020

לכתבה של שני ליטמן

על הבלוג | חשיפה

על הבלוג: דניאל צ'צ'יק - עובד ב"הארץ" משנת 2003, מצלם עבור מוספי גלריה וסוף השבוע. יזם ועורך בלוג הצילום של "הארץ". עבודותיו הוצגו במיטב המוזיאונים בארץ וגם במספר תערוכות וירידים בחו"ל. ניתן להתרשם מעבודותיו באתר: danieltchetchik.com
הצעות לפרסום ניתן לשלוח ל: danielt@haaretz.co.il צילומים ברוחב 2,500 פיקסלים וטקסט עם תיאור קצר של עד 400 מילה. יש להעביר את החומרים ב- wetransfer

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ