עפיפוני הטרור

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד
עומר מירון/לע״מ
סופי ברזון מקאי
סופי ברזון מקאי

אדמה חרבה
את הבוקר העברתי בלב כבד ברכיבה בתוך נוף מת ושחור. חלקיקי אפר צפים ואדמה מעשנת. האוויר מחניק.
דרך עפיפון, עוד אחד, שנעשה בעיוות דפוק של השקעה. שוכב על השחור כמו קונדום משומש בביוב ברחוב. כלי נשק בכלל זו סטייה של היכולת האנושית. בתוך החורש עוד להבות. כשהייתי קטנה היה לי ספר משלים. היה אחד על כלב רעב נורא שהגיע לאורווה מחפש מה לאכול. מצא שם רק חציר. כשגילה שזה לא אכיל כעס כל כך והתיישב על הערמה לא נותן לסוסים להתקרב. הוא היה כלב מניאק כזה, שאם הוא רעב- כולם יישארו רעבים.
לא ידעתי שמשהו יכול להיות כל כך שרוף שהוא יהפוך להיות לבן. האדמה לא שחורה בכלל. היא מכוסה שכבה עבה של אבק לבן וכבד, כמעט קשה ללכת בו. וגם כבר אין לה כל כך ריח של שרוף. זה מריח כמו כלום. האש מחקה הכל.
זה עולם חייזרי ומוזר עכשיו, כבר לא האדמה הזאת שאני אוהבת לרוץ עליה, ולרכב בתוכה, או לטייל בה עם הילדים. יש בה צב שלא הצליח להימלט והוא עכשיו מכוסה צרעות וזבובים. ושאריות של אגבות כמו שלדים מעוותים.
באור הנר יש לשריפה ריח משונה של ליקריץ. היא עוד מעלה עשן. הצברים עומדים בקושי בצליעה חומה רקובה, כורעים תחת משקל הפרי שנראה יותר כמו קומפוט שבושל יתר על המידה. * זה לא חול ים*. שקעתי ב-30 ס"מ אפר לבן. זה היה די מגעיל שכל המוות הזה נכנס לי לתוך הבלנדסטון.

התמונה הראשית (של העפיפון): עומר מירון לע״מ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ