איך הצטלמנו לפני האינסטגרם?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד
נורית אגוזי מימין, אלה ברק משמאל
דניאל צ'צ'יק
דניאל צ'צ'יק
דניאל צ'צ'יק
דניאל צ'צ'יק

בפוטו ג׳ולי, צלמניה תל אביבית חדשה, מוזמנים הלקוחות לצילום מסוג שכבר כמעט עבר מן העולם. לא תמצאו פה פילטרים של אינסטגרם או פיצ'רים של סנאפצ'ט, רק כמה רקעים פשוטים, פלאש או אור טבעי - וצלמת עם מצלמה אנלוגית.

הכניסה לפוטו ג׳ולי

"יש כאן מרחב שמחזיר את המעמד הטקסי לרגע הצילום ואת החגיגיות לזמן בו אנו עומדים מול המצלמה", אומרות המקימות, נורית אגוזי ואלה ברק. "זה הרגע בו אנחנו נלכדים בעדשה לנצח". חוץ מצילומים, במקום החדש אפשר גם לקבל הסברים על ההיסטוריה של עולם הצילום. במיוחד לילדים, שהיום כבר לא מכירים את החויה של צילום משפחתי בסטודיו.

הרעיון למקום החדש, מספרת ברק, נולד סמוך לתערוכת הגמר של התואר השני שלהן בבצלאל. "ערב אחד נורית התקשרה אליי קצת בבהלה ושאלה 'תגידי, מה יקרה ביום שאחרי?'", היא משחזרת. "עניתי לה 'לאן שלא תפני, אני איתך', ומשם התפתחה שיחה ארוכה על יחסינו עם הצילום, על הצלמות שאנחנו, על החיים, על המקום של בוגרי לימודי אמנות בעיר הזו. בסוף הערב נולד הקונספט של פוטו ג׳ולי".

משפחת ראובן

הצילום בצלמניה הוא חוויה קצרה ונעימה. מספר תמונות שמצולמות במצלמה אנלוגית וסרט צילום, על רקע הירח התיאטרלי או אחר, פשוט יותר. "הצילום האנלוגי אינו גימיק", אומרת אגוזי, "הוא מה שמעניק לתמונה את האיכויות האסתטיות והרגשיות הזכורות לנו מהעבר".

בן ואופיר וילדהים

וברק מוסיפה שהצילום הוא לא הדבר היחידי שאנלוגי במקום. "זה מקום בו אתה פוגש אנשים, פנים מול פנים", היא אומרת. "בעידן של הזמנות און ליין ואפליקציות בלבד, העניין הטבעי ביותר של פגישות בין אנשים גם הוא הולך ונעלם - אבל כאן להיווצר אמון בינינו למצולמים כי שאין דרך לראות את התוצאה הסופית במקום".

אימהות
רות ומאיה
עינת
עדה ולוי
חגיגת בת מצווה
דפנה ואילון
טל, 8 חודשים
נועם, אביטל, אבישי,דני, ברי ורות
אורלי ושבתאי
טל, אריאל ונדב

לאתר של פוטו ג'ולי

הפנים מאחורי ג׳ולי:
נורית אגוזי ויינר ואלה ברק- צלמות, אמניות יוצרות, בוגרות המחלקה לצילום בבצלאל והתוכנית לתואר שני באמנות בבצלאל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ