להיות מוסלמי בארצות הברית

ב-11 בספטמבר 2001 נפגעו רבים: קרבנות המגדלים והמטוסים, יקיריהם השבורים מיגון ועיר איקונית שקו הרקיע שלה השתנה לעד. אך מאז ועד היום יש גם את אלה שמתמודדים עם בעיה קשה של אי הבנה תרבותית, אפליה ומעשי אלימות בגלל הקשר המיוחס להם עם התוקפים - האמריקאים המוסלמים

רוברט גרהרד
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אמירקאי מוסלמי
תפילות יום שישי ויצ'יטה, קנזס 2013

התחלתי להתעניין לראשונה בסיקור מוסלמים אמריקאים ב־2010, אחרי שקראתי על הפולמוס שפרץ סביב הסבת מנזר נטוש בסטטן איילנד בניו יורק למסגד ומרכז קהילתי. תושבים רבים מחו בזעם על התוכנית בדיוני מועצה שונים ואף היסו קצין צבא ארה"ב, שרק שאל אם התושבים יהיו מוכנים ליחסי שכנות טובה עם המסגד.

עתה, לנוכח האירועים האחרונים באירופה, הנימה במסע הבחירות לנשיאות ביחס לאיסלאם וההגירה, דברי הנשיא דונלד טראמפ, התגובות נגד מהגרים והאיומים על מסגדים ומוסלמים ברחבי המדינה - האווירה האנטי-מוסלמית בארה"ב מתגברת במקום להירגע. שוב, הרבים מואשמים במעשיהם של מעטים.

מטרתי בפרויקט זה היא להבין ולתעד את ההצטלבות בין "מוסלמים" ל"אמריקאים", היות שהחלק השני של זהות קהילה זו מיטשטש לעתים. התחלתי לצלם את הפרויקט בלילה הראשון של הרמדאן ב-2010, והמשכתי לצלם עד היום. תקוותי היא ששורת התמונות האלה תעודד קיום דו שיח בין מוסלמים ללא־מוסלמים באמריקה, בניסיון למחוק את הגבולות שצומחים מתחושה של "הם" ולהתחיל לטפח את תחושת ה"אנחנו". אני יודע שהצילומים שלי לבדם לא יביאו לתובנות חדשות, אבל אם הם יניעו שיחה שתוכל לתרום להעמקת ההבנה אז מבחינתי, הם עשו את שלהם.

(רוברט גרהרד)

מטסחמאים באמריקה
בדרך לתפילת יום שישי, ברידג׳ויו אילינוי, 2012
ניו יורק
קורא בקוראן ברכבת התחתית, ניו יורק, 2014
מוסלמאי אמירקאי
שיעור קריאה בבית ספר בבריד׳ויו אלינוי
דגכדכ
תפילת יום שישי במסגד קובה שבפלדלפיה, 2012
מוסלמים בארה״לֹ
מימין לשמאל: ילד ישן בתפילת יום שישי בברידג׳יו אילינוי 2011, נערות בחוג קרטה בברוקלין שבניו יורק 2011 , מסעדת ״חלל״ שבברונקס 2012
אמירקאי מוסלמי
תפילות יום שישי ויצ'יטה, קנזס 2013
ניו יורק
ילד בפארק, ברוקלין 2011
ניו יורק
2012 שוטר תנועה בתפילה, מנהטן
ניויורק
ילדה ואביה בתפילה, ברוקלין 2010
ניו יורק
ילדים משחקים קריקט בברוקלין, 2011
ניו יורק
ברוקלין, 2012
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ