ככה עושים שלום

ד
אוהד חדד והלאל ג׳בארין // חשיפה
אוהד חדד והלאל ג׳בארין // חשיפה

הפרויקט عربي غربي ערבי-מערבי הוא מסע ושיחה. בינינו, בין אוהד חדד להלאל ג׳בארין. בין ערבי ליהודי, בין שני ערבים, בין שני חברים. אנחנו מדברים בצילומים מבוימים, חפצים וטקסטים קצרים. זה הקול שלנו, הקול של הדור הצעיר בארץ הזו שאנחנו כל כך אוהבים. אין כאן שמאל ואין ימין. יש פה שני חברים. צרפנו למסע ארבעה צלמים - נמרוד וייסלייב, נעמה נח, עומר כחלון ותומר זמורה. כל אחד מהם, בעזרת המצלמה, מצטרף לשיחה.

הפרויקט התחיל כפרויקט גמר במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, בהנחיית יעל בורשטיין ומיכל סהר. במרכזו ספר בן 240 עמודים שהודפס במהדורה מוגבלת. אלו דימויים נבחרים מהספר. 

״קח. זה המפתח. בית ילדותי, ירושתי היחידה. רחוב דוד רזיאל 14 דירה 17. אשקלון. זה לא יכסה על החצי עמק יזרעאל שלקחו לסבא שלך. אבל זה כל מה שיש לי לתת. זו לא דירה בתל אביב. זו דירת חמישה חדרים בשתי קומות שמשכירים ב2,000 שקל לחודש. זה מה שמקבלים בפריפריה של הפריפריה. מכם לקחו. לנו נתנו את השאריות.״

״לא אגזול ממך דבר לרווחתי, סבך פליט, לא כמו סבי. בית הוריך הוא גם ביתי. אסתפק בשכפול, אין צורך באמיתי. בין אשקלון לתל אביב אין הבדל משמעותי. הפריפריה שאני חי בה היא עניין תודעתי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ