פרידה מהאדם שמאחורי המצלמה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כ
כורש והדטי בצילום של נטליה רובלין
צוות "האחים יוגנד"
צוות "האחים יוגנד"

בשנת 1983 הגיע אדם לתל אביב והתאחד עם משפחתו הצעירה שרק עלתה מאירן. את מצלמת הלייקה שלו הוא מכר לראשון שנתן לו הצעה מכובדת. השכלתו האקדמית אמנם נרכשה בתחום הארכיטקטורה האיסלאמית, אך נסיונו הרב בתחום הצילום הביא אותו לעבוד בחנות של האחים וילי ומוני יוגנד ברחוב בן יהודה 5 בתל אביב. לאחר זמן מה קנה את החנות מהאחים, ותחת ניהולו הפכה "אחים יוגנד" לשם דבר בעולם הצילום הישראלי.

בחייו האישיים הוא נהנה במיוחד מצילום הטבע והנוף בישראל, אך בחייו המקצועיים הפך לשם דבר: נדמה שאין צלם או צלמת בישראל שלא עברו דרכו. בעיניו, העתיד היה פיסות של עבר, ואכן; עם הזמן אגר את אחד האוספים הגדולים בישראל של נגטיבים, תמונות ומצלמות עתיקות וייחודיות. לכל מצלמה היה סיפור.

האני מאמין שלו היה "ביחד". המשפחה הגרעינית ומשפחת יוגנד היו היינו הך. תמיד אמר שההצלחה אינה שלו בלבד, אלא של כל מי שעזר לו בדרכו. החיבור העמוק והאמיתי למשפחתו, לעובדיו, לחבריו ולשותפיו למקצוע לא יישכח. כשהחליט לפרוש מניהול החברה העביר את הניהול ואת הבעלות לעובדיו, הממשיכים לנהל אותה היום.

עם מצלמה בידו מגיל 13 ומעל יובל של עיסוק מקצועי בצילום נדמה שאין צורך להזכיר את שמו, ובכל זאת, עם לכתו נזכור את כורש והדטי, מעמודי התווך של הצילום הישראלי.

צילומים של כורש

כורש והדטי בצילום של נטליה רובלין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ