הכלבים של מאיר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד
כלב מגזע 'פולי'(puli) ואינו קיים כיום בארץ, זהו גזע קטן(כ12-15 קילו) שעושה הרבה סוגי ספורט כלבני
דניאל צ'צ'יק
דניאל צ'צ'יק
דניאל צ'צ'יק
דניאל צ'צ'יק

מתי התחלת לצלם כלבים? ומדוע?
הכל החל לפני כמעט שלוש שנים, מעט אחרי שאימצתי את שתי כלבותי הראשונות - קסם וחץ. אבא של זוגתי בזמנו השאיל לנו מצלמה שישבה בביתו והעלתה אבק, גוף קנון קרופ ועדשה בסיסית ביותר, והציע לנו לצלם את אותן בטיולי הטבע.
מטיול לטיול, רגע ההגעה הביתה והמעבר על התמונות, הסינון והעריכה הפך לתחביב של ממש. מצאתי את עצמי מוצא כל הזדמנות ודרך לנסוע למקומות שונים ורחוקים איתן ועם חברים, בעלי כלבים אחרים. אני מצלם התרחשויות רק בכדי לחזור הביתה וליהנות מהסינון והעריכה, מלכידות מרגשות בעדשה וממה שלמדתי מהן על הכלבים.

מימין לשמאל, נרו, רועה אוסטרלי, יאנו, הדלמטי, ומתילדה שהיא מגזע שנקרא 'אולד אינגליש בולדוג' צולמה בפארק הטיארגארטן בברלין

האם הצילום מחזק את הקשר או מרחיב את ההבנה לגבי אופיים של הכלבים?
התחלתי להבין יותר ויותר את השפה שלהם, את שפת הגוף ואת התקשורת ביניהם. ואז, ביום בהיר אחד, הגבתי בפייסבוק לאורן עדיקא, שהוא לטעמי המאלף הבכיר בישראל ואיש שלמדתי ואני עדיין לומד ממנו רבות. הוא התלהב מאוד מ"התמונה המעולה" ומרגע שתפסתי והזמין אותי לקורס בתקשורת כלבית בהדרכתו כפרס.
היום, כשנתיים לאחר הקורס, ואחרי כשנתיים וחצי כצלם כלבים, אני יכול להגיד שהשילוב בין הקורס להתנסות בשטח הקנה לי המון ידע והבנה על כלבים ועל התקשורת בינם לבין עצמם וביניהם לבין הבעלים שלהם. בלי יעל, השותפה ובת הזוג המדהימה שלי, הרבה מהתמונות לא היו קורות. היא צלמת מעולה בעצמה, מכירה כל גזע ואת האופי והיצרים שלו.

מה אתה מחפש שאתה מצלם כלבים?
כשאני מצלם אלבום מזכרת לבעליו של כלב, אני נעזר בידע שיש לי על גזעי הכלבים ומעריך איך הם ינהגו או יגיבו ביחס לסיטואציות שונות שאציג להם. בנוסף, אני מנסה להגיע לתמונות שמציגות באופן המחמיא ביותר את גוף הכלב. זה עניין שכל בעלי הכלבים חיים סביבו.

הכלבה ניקה, מגזע שנקרא יורייזר, גם גזע שאינו קיים בארץ. צולם בטיארגארטן ברלין

מה העיסוק העיקרי שלך? אתה מתפרנס אך ורק מצילום כלבים?
מלבד היותי צלם כלבים, אני גם עוזר ולומד לנהל את מרפאתם של הוריי (אבי הוא מומחה לעיניים ואמי שמנהלת את המרפאה מיום הקמתה). אני חייב לציין שעבודה זו נותנת לי תמיכה וגמישות לעסוק בצילום בארץ ובעולם. בשנה האחרונה היינו ארבע פעמים באירופה למסעות צילום כלבים ובחודש הבא פעם נוספת).

כלבת 'קולי' בגלריה הבינלאומית של ברלין
מימין ביוטי שהיא סטרית אירית, באמצע אמיליה שהיא סטרית אנגלית, וסקאלי משמאל שגם היא סטרית אירית, צולם ברחובות המבורג

שמתי לב שהתמונות מעובדות יותר או פחות. האם יש לך חוקים לגבי זה?
לטעמי, עיבוד של תמונות כלבים הוא חלק בלתי נפרד מהתמונה. אני תמיד מתקן אם יש צורך את המבנה או הקומפוזיציה. מנסה לחתוך את התמונה כך שתרגיש נעימה ונכונה בעין ותעזור לצופה להבין מה הנושא, הכלב כמובן. תאורה היא גם דבר שאערוך, במיוחד כשמדובר בתמונות שצולמו בשמש הארצישראלית החזקה שמנדבת כמויות אור אינסופיות ולא נעימות לעין. בנוסף, אמחק מתמונה כל דבר שעלול לגרוע מהסטריליות של הסצינה. יש שיאמרו שזה גורע מאותנטיות של תמונה, אך לדעתי, לקוח שרוצה לתלות תמונה על הקיר בחדר השינה שלו יוותר על רצועה או שקית סופר שהתעופפה ברקע.

כלב מסוג קומונדור, זהו כלב גדול(מעל ל70 קילו) שבתפקידו הוא שומר עדרים וטריטוריה, וגם הוא אינו קיים בישראל בשנים האחרונות

עוד תמונות ניתן למצוא באינסטגרם של ״חשיפה״

כלב מגזע 'פולי'(puli) ואינו קיים כיום בארץ, זהו גזע קטן(כ12-15 קילו) שעושה הרבה סוגי ספורט כלבני
סאשה ולוסי, סאשה מגזע קולי קצר שיער, ולוסי היא מגזע קולי. התמונה צולמה במנחת מגידו
מקוני, מגזע שנקרא וויפט, גזע שנחשב למהיר בכלבים, כלב מגזע וויפט יכול להאיץ עד 70(!!!) קמ"ש! צולם בפארק ווינטרהוד בהמבורג
רייבן, גורת בורדר קולי מטריפה שחוצה את המים בחוף בלו ביי בנתניה
עף לתפוס פריזבי, זהו אוזו, מגזע רועה אוסטרלי, אולי אחד מהגזעים הכי נפוצים כיום בארץ. התמונה צולמה בשמי פארק הירקון
קלאוס, גור בן חודשיים שיגדל להיות אלסקן מלאמוט גדול ומרשים שאולי עוד יגרור מזחלות בחרמון ביום מן הימים. התמונה צולמה בפרדסים של מושב עין ורד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ