חשיפה / בלוג הצילום

שקיעתה של הזריחה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוסף צילומי נוף
המכתש הגדול, ישראל
דניאל צ'צ'יק
דניאל צ'צ'יק
דניאל צ'צ'יק
דניאל צ'צ'יק

מה אתה מחפש או או שואף להביא בצילומך?

מה שאני מנסה לעשות ברוב הצילומים שלי זה ללכת אל המקום הלא שגרתי. לא שגרתי מבחינת היעדים - אני חוקר מקומות בלתי מוכרים, שצלמים כמעט לא הגיעו אליהם (קירגיזסטאן, טג'יקיסטאן, איי פארו, מערב סין) - או זוויות חדשות בתוך מקום מוכר.

לא שגרתי זה גם מבחינת התנאים. נניח לצאת החוצה דווקא כשמזג האוויר "גרוע" כי אז הסיכוי לתנאי תאורה טובים יותר משמעותית, לשרוד סופות, ללכת רחוק. הכל כמובן בתוך גדרות הבטיחות.

ובנוסף, לא שגרתי גם מבחינת הגישה - למרות שמדובר בטיולים שאינם זולים והזמן דוחק שאלתי כאן מהגישה של צלמי תרבויות לפיה התוצאות הטובות יותר מגיעות רק לאחר היכרות משמעותית עם המקום, ולא כעובר אורח.

כמה זמן אתה שוהה בכל מקום?

אני משתדל להיות במקום עם פוטנציאל לפחות כמה ימים. לחוש אותו דרך הרגליים ורק אז להוציא מצלמה ולהיכנס לעניינים. הקשר האישי והרגשי שלי למקום משפר תוצאות וגם מאפשר להעביר את הסיפור של המקום טוב יותר.

באיזה ציוד אתה משתמש?

מעבר לצילומי נוף קלאסיים עם זווית רחבה ועוגן בקדמת התמונה, אני מוצא את עצמי עובד גם הרבה עם עדשת טלה (100-400) בשנים האחרונות. זה מאפשר לי מבט יותר אינטימי על המקום, סצינות קטנות של טבע ודרך משלימה להעביר סיפור. 

יש איזהוא מסר שאתה שואף להעביר?

מעבר לצילום יפה וסיפור של מקום, אני מנסה להכניס למודעות את החשיבות של שמירה על הטבע והסביבה. זה נושא שבו אני מרגיש יש עוד המון מה לעשות. כדור הארץ צריך את זה.

כביש באמצע שום מקום בקירגיזסטן
ים המלח, ישראל
סקפטאפל, איסלנד
עמק המוות, קליפורניה, ארה"ב
אילוליסט, גרינלנד
איי פארו
אילוליסט, גרינלנד
איי פארו
עמק גוזגו, מערב סין
שיפולי של מדבר יהודה, ישראל
הטה, לפלנד הפינית
טורס דל פיינה, פטגוניה הצ'ליאנית
המכתש הגדול, ישראל

על הבלוג | חשיפה

על הבלוג: דניאל צ'צ'יק - עובד ב"הארץ" משנת 2003, מצלם עבור מוספי גלריה וסוף השבוע. יזם ועורך בלוג הצילום של "הארץ". עבודותיו הוצגו במיטב המוזיאונים בארץ וגם במספר תערוכות וירידים בחו"ל. ניתן להתרשם מעבודותיו באתר: danieltchetchik.com
הצעות לפרסום ניתן לשלוח ל: danielt@haaretz.co.il צילומים ברוחב 2,500 פיקסלים וטקסט עם תיאור קצר של עד 400 מילה. יש להעביר את החומרים ב- wetransfer

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ