חשיפה / בלוג הצילום

בטעם של סבנטיז

צילומים שנשמרו משוטטות ברחובות תל אביב בחורף 1978 מספקים מבט מחודש על הסטייל של העשור הזה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תל אביב בשנות ה 70

חורף 1978. השוטטות בתל אביב היא עבודת המקום. להתרחץ בגשם עם האנשים ללא מטרה ומשמעות. ללכת בין חנויות וחלונות ראווה עם כולם או נגד הכיוון. להיות שותף למצב הסחורה האנושית כבעל מעמד זהה בתוך קרנבל עמוס בסמלים. בזירה הזו, הצלם הוא צופה ונצפה, בוחן ונבחן אבל גם מחולל אירוע.

אני משתמש בפלאש כעזר טכני הקוצב זמנים ומכתיב נראות. זהו מקור אור שמוכנס לזירה על ידי ובכך הוא משבש את "תמונת המציאות", את מראה הדברים כמות שהם. בתאורה המקורית (אור יום או תאורת רחוב) זמן ההבזק הוא זמן התמונה ותכניה נגזרים מהסתנכרנות הפלאש לחשיפה ועוצמתו.

אני משוטט ללא חיפוש אחר קוריוז או צורך לתעד את המתרחש. שדה ההתרחשות הוא מרחב רב קולות ומראות ודינמיקה שקיומה מובנה. המציאות מתקבלת כתוצר בעל משמעות רק לאחר שהופעלו עליה כלי המדידה של הצילום. אחרי שהצילום יצר את המאורע והצביע על הסיכוי להתממשותו. כך הופכים המקרה והמקריות לוודאות מצולמת.

הצילומים הללו שכבו להם בנחת מבלי שנחשפו לאור. אולי נחפזתי בפרסומם... 70 שנה זה זמן הארכיון, לא? לחכות עוד 41 שנה?

על הבלוג | חשיפה

על הבלוג: דניאל צ'צ'יק - עובד ב"הארץ" משנת 2003, מצלם עבור מוספי גלריה וסוף השבוע. יזם ועורך בלוג הצילום של "הארץ". עבודותיו הוצגו במיטב המוזיאונים בארץ וגם במספר תערוכות וירידים בחו"ל. ניתן להתרשם מעבודותיו באתר: danieltchetchik.com
הצעות לפרסום ניתן לשלוח ל: danielt@haaretz.co.il צילומים ברוחב 2,500 פיקסלים וטקסט עם תיאור קצר של עד 400 מילה. יש להעביר את החומרים ב- wetransfer

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ