חשיפה / בלוג הצילום

גיבור מדבר הקרח הארקטי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד
דניאל צ'צ'יק
דניאל צ'צ'יק
דניאל צ'צ'יק
דניאל צ'צ'יק

דמיינו לעצמכם שאתם מתעוררים בשעת בוקר מוקדמת ביישוב הצפוני ביותר בעולם. אמצע החורף ובחוץ אפלה גמורה. קור מקפיא. דומה כי היישוב כולו שרוי בתנומה. איש אינו ער. יללה של כלב גלמוד מפלחת את הדממה ואז הן מתרבות אט-אט. כלבי הכפר מעירים זה את זה.

קריאתו של כלב המזחלות הגרינלנדי נושאת עמה נחמה בלתי צפויה המשקיטה את הנשמה. שירתו מלאת הגעגועים מספרת את סיפורם של הגיבורים הגדולים ביותר של הצפון - גיבורים שאיפשרו למין האנושי להגיע לשני הקטבים של כדור הארץ, והוא תמיד לצדו.

"בלי הכלב הגרינלנדי, האינואיטים לא היו קיימים. הוא מאפשר לנו לחיות כבר 4,000 שנה", אמרה קשישה גרינלנדית שחוותה תקופות ישנות וחדשות. ואכן, הכלב הגרינלנדי הוא יצור חזק ועיקש שגם ברגעים הקשים ביותר, בשיאה של סופה ארקטית, יביא את הציידים הביתה בריאים ושלמים. שירתו הדהדה לאורך הדורות ואפשר שבימינו יש בה גם מסר: זה העולם שמסביבו שמשתנה במהירות.

הצלם האיסלנדי רגנאר אקלסון (מוכר גם בכינוי RAX), בן 62, ממקד את עבודתו במערכת היחסים שבין אנשים, בעלי חיים והטבע באזור הארקטי ובאופן שבו מתאים האדם את חייו לתנאים קיצוניים. הפרויקט הזה, Arctic Heroes בהוצאת Kehrer Verlag, הוא תוצאה של חודשים שבהם עסק בתיעוד כלבים בגרינלנד. זהו ספר חדש ויפהפה על המקום שבו הקרח נעלם והולך. 

על הבלוג | חשיפה

על הבלוג: דניאל צ'צ'יק - עובד ב"הארץ" משנת 2003, מצלם עבור מוספי גלריה וסוף השבוע. יזם ועורך בלוג הצילום של "הארץ". עבודותיו הוצגו במיטב המוזיאונים בארץ וגם במספר תערוכות וירידים בחו"ל. ניתן להתרשם מעבודותיו באתר: danieltchetchik.com
הצעות לפרסום ניתן לשלוח ל: danielt@haaretz.co.il צילומים ברוחב 2,500 פיקסלים וטקסט עם תיאור קצר של עד 400 מילה. יש להעביר את החומרים ב- wetransfer

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ