הווידאו שפותר למיליונים בעולם את בעיית נדודי השינה - אירופה הקלאסית - הארץ

הווידאו שפותר למיליונים בעולם את בעיית נדודי השינה

יותר משבעה מיליון כבר ניסו ללכת לישון עם נהר מסוים בצפון אירלנד, והם מדווחים על אושר גדול. ומי הלקוח המסתורי שלו אי שם בין חומות הוותיקן?

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
נהר זורם ביניהםקרדיט: צילום מסך
שלמה פפירבלט
שלמה פפירבלט

באחד ממחוזות אירלנד, לייטרים, בצפון מערב המדינה, אשר עד כה הדבר אשר ייחד אותו היא העובדה שהוא הדל ביותר במדינה מבחינת מספר תושביו, זורם נהר לחלוטין בינוני בגדלו ושמו בונט. בשקט בשקט, בעיקר בלילות כמובן, הנהר הזה פותר למיליוני בני אדם ברחבי תבל את בעיית נדודי השינה. בעיה קשה לכל מי שמכיר ויודע.

רבים מעיתוני אירופה דיווחו בימים האחרונים על התופעה אשר החלה להתגלגל ולזרום כאשר תושב המחוז, האמן החזותי ג'וני לאוסון, העלה ליוטיוב וידאו בן 8 שעות ו-20 דקות, המראה ומשמיע מאותה זווית את זרימת מי הנהר בונט. זה היה לפני חמש שנים... אט אט, החל הסיפור צובר תאוצה ומתנפח למימדים שאיש לא תאר לעצמו, בוודאי לא לאוסון עצמו אשר סיפר לכתב הבי-בי-סי: "אנשים שסובלים מהפרעות שינה החלו לכתוב אלי מרחבי העולם – מצפון קוריאה, מהרפובליקה המרכז אפריקנית, מבייג'ינג וכמובן מרחבי הממלכה המאוחדת. הם מספרים לי כיצד הצפייה בווידאו שלי מפילה עליהם שינה. אפילו מהוותיקן שלחו אלי מסר בנושא!".

ואכן, המונה של יוטיוב מראה כי יותר משבעה מיליון בני אדם כבר צפו בווידאו הזורם, לא ברור כמה מהם אכן נרדמו באמצע, ספק אם מי מהם צפה בו עד לסופו. אם כן, ניתן כמובן אפשר לחזור תמיד אל ההתחלה. אלפים מצטרפים אליהם מידי שעה בשעה, מה שכלל לא מפליא, תמיד יש מקום על פני כדור הארץ בו הולכים לישון. כלומר, מנסים להירדם.

אחד משיאיו של הסיפור, היא העובדה כי מוסדות רפואיים רציניים בהחלט החלו לחקור את התופעה ולנסות לרדת לשורשיה. למשל, הד"ר דורותי וייאד, פסיכולוגית מבית החולים "יוניברסיטי קולג'" בלונדון, אומרת כי נבדקת אצלם אפשרות להשתמש בווידאו על מנת לצמצם התרגשות ומתח אצל המאושפזים במחלקות טיפול נמרץ, "הורדת רמות המתח הפוסט טראומטי מוסיפה לסיכויי ההתאוששות של החולים", היא מציינת.

ואילו אני, לחלוטין לא מקצועי בתחום, הייתי ממליץ לה לבדוק שימוש בווידאו הנ"ל גם במקומות בהם מתבקשים הפציינטים לתת שתן, ונתקלים בבעיה. נסו, זה עובד.

כך או כך, אתם מוזמנים גם להציץ בתגובות, אלפי תגובות, אשר הותירו לקוחות מרוצים בעמוד היוטיוב של הנהר. "אני חי בלב מנהטן, לא תיארתי לעצמי שיש בכלל מקום בעולם בו שוררת שלווה טבעית שכזאת", כותב מעריץ. ולאוסון עצמו, מנסה לברר בימים אלה שמועה שהגיע לאוזניו, כאילו גם האפיפיור פרנסיסקוס משתמש בשרותי הווידאו שלו על מנת להביא מנוח לעפעפיו.

לילה טוב.

שלמה פפירבלט
שלמה פפירבלט |אירופה הקלאסית

אני עיתונאי כבר פחות או יותר 35 שנים, מה שאומר שעתידי עוד לפני. את ארבע השנים האחרונות עשיתי בקוסטה ריקה, על צלע הר מעל העמק המרכזי, בין הים הקריבי לבין האוקיאנוס השקט. זה היה המקום בו נבע הבלוג "כתוב בלטינית". את השנים הבאות אני אמור לעשות בבריסל, בלגיה, לב לבה של "אירופה הקלאסית". ההבדלים, בהתאם. בתור מי שכתב את ספרי טרילוגיית האלכוהול – "עולם היין", "הספר החריף", "עולם הבירה" – חזרתי בעצם לאלמנט שלי. בשכונת מגורי החדשה אני יושב על מרומי שרידי היסטוריה אירופאית צפופה וארוכה, הווה עסקני עשיר כראוי למקום בו ממוקמים משרדי האיחוד האירופי ונאט"ו, ועל בערך 250 סוגי בירה שונים. מקום תצפית לא רע על הסביבה. מבטיח לדווח.

לארכיון הפוסטים של שלמה פפירבלט

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ