יום בחיי עידו פרומר, עברנו לירוחם כי לא רציתי יותר לגור ב"נוה כמוני"

בן 49, נשוי ואב לארבעה, מנהל אגף החינוך בירוחם ומורה למתמטיקה, מנגן בתופים, מסייר עם ויקטור, בטוח שילדיי נתרמו מהמעבר לנגב, חושב שהם גם נהנים מכך

סיון קלינגבייל
סיון קלינגבייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
00
קרדיט: עידו פרומר
סיון קלינגבייל
סיון קלינגבייל

"אני עידו פרומר, בן 49, נשוי למילכה, ואב לארבעה בנים: אביחי - 25, יניב - 23, אוהד - 19 ויהונתן - 12. הייתי איש חיל אוויר ואחרי שפרשתי לפני 7.5 שנים עברנו להתגורר בירוחם והפכתי למורה למתמטיקה. ניהלתי את מרכז המדעים של ירוחם וכיום אני מנהל את אגף החינוך במועצה המקומית. אוהב מאוד את העיירה בזכות המגוון האנושי, אחרי שנים שגרתי בבועות עם אנשים שדומים לי מדי".

היום של עידו פרומר הוא היום ה-252 בפרויקט "עוד 365 ימים בחיים של 365 אנשים"

07:00

רכיבה בחברותא עם אחד מראשי ישיבת ההסדר. כושר, שיחות, נופים.

12
צילום: עידו פרומר
10
צילום: עידו פרומר
11
צילום: עידו פרומר

08:30

בוקר טוב, מועצה מקומית ירוחם. אגף החינוך שלנו קטן מאוד ומוביל מערכת שבה כ-3,200 תלמידים.

כשבחרתי בהוראה עשיתי זאת כי אני אוהב ללמד וגם בגלל שזה הרגיש לי משמעותי. הלכתי למתמטיקה במערכת החינוך הממלכתית כי אני חושב ששם חשוב להשקיע. זה גם קשור לחוויה שלי כנער בשנות השמונים. האולפנות הרשו לעצמן אז לקבל רק את "הטובים" ופירקו את הציונות הדתית.

09:00

ישיבה עם נציגי מועצות מהנגב המזרחי בניסיון לפתור את המחסור החמור בפסיכולוגים חינוכיים. מכיוון שמשרד החינוך משלם שכר נמוך מדי, קשה להביא פסיכולוגים חינוכיים לפריפריה. אנחנו מנסים לטכס עצה ולשתף פעולה. אחד הרעיונות שאנחנו מנסים לקדם הוא הקמת מרכז פסיכולוגי אזורי טוב שייתן שירות גם למוסדות החינוך.

9
צילום: עידו פרומר

10:00

סיור בבתי הספר היסודיים בירוחם עם ויקטור, שהוא גם מאבטח וגם איש חינוך. יש לו נשמה ענקית והילדים אוהבים אותו. הוא כתובת עבורם.

7
צילום: עידו פרומר

עובר במסדרונות בית הספר "קול יעקב" ומשוחח עם צוות אנשי החינוך המופתיים שלו. בית ספר חווה מוות של תלמיד בתאונת דרכים בשבוע שעבר, והצוות מעביר את המשפחה ואת התלמידים תהליך מעורר השתאות. משוחחים, מתמודדים וממשיכים יחד.

8
צילום: עידו פרומר

10:30

ניחום אבלים בבית המשפחה. הכאב צורב. אחותו של ההרוג היתה תלמידה שלי במגמת פיזיקה.

11:00

פגישת עבודה עם ראשת המועצה טל אוחנה. חושבים על אתגרי החינוך בירוחם, לאן הולכים ולאן מובילים.

6
צילום: עידו פרומר
5
צילום: עידו פרומר

ירוחם היא מקום הטרוגני מאוד. מצד אחד, 30% מהתלמידים במערכת החינוך שלנו באים ממשפחות שנעזרות בשירותי הרווחה. מצד שני, אנחנו במקום רביעי בארץ בשיעור המחוננים. בתווך הזה צריך לתת מענה לכולם, לקדם את כולם ולאפשר לכל אחד להצטיין.

ההטרוגניות היא גם הסיבה שבחרנו לעבור לירוחם. רצינו לגור ביישוב בנגב או בגליל שהוא לא "נוה כמוני". אני חושב שגם הילדים נהנו מהמעבר, אני בטוח שהם נתרמו מזה. כשיהונתן הולך לבית ספר ופוגש גם ילדים שדומים לו וגם ילדים שמאוד שונים ממנו - זה גם עושה לו טוב וגם מאתגר לפעמים.

12:00

ישיבת צוות באגף החינוך. משתתפים: רכזת גנים, מנהלנית, רכזת "עיר ללא אלימות", מזכירה, סגן ראש אגף החינוך, רכזת מו"פ חינוך, קצינת ביקור סדיר, רכזת נוער וחינוך בלתי פורמלי, ואני. חלק מהאנשים החלו את דרכם באגף כשאני הייתי בן 12.

4
צילום: עידו פרומר

13:30

מלמד מתמטיקה בבית הספר "דרכא ספיר" בשביל הנשמה. מלמד השנה כיתה ט'. לא יכול לקחת על עצמי כיום אחריות של הכנה לבגרות, ולכן לא מלמד 5 יח"ל כבעבר.

13
צילום: עידו פרומר

17:00

בבית, מנגן בחדר המוזיקה. עושה זאת לבד או בהרכבים. זמן להנאה, לחשיבה, לעיבוד. מנגן מאז כיתה ב'. כילד ניגנתי על תופים ורק לפני 15 שנה עברתי לכלים מלודיים.

3
צילום: עידו פרומר

20:00

במכינה הקדם צבאית "אדרת". שיחה על מוסר בלחימה עם נוער נפלא, חושב, חדור מוטיבציה, מכל קצוות הארץ. לומדים יחד על המורכבות וחשיבות השירות הערכי בשדה הקרב המודרני.

2
צילום: עידו פרומר

23:00

בבית. תנור, תה עם המשפחה, הולכים לישון.

רוצים גם אתם להשתתף, לתעד יום בחייכם ולהיות אחד או אחת מעוד 365 ימים בחייהם של 365 אנשים? פנו ל-sivan.klingbail@gmail.com

1
צילום: עידו פרומר
סיון קלינגבייל

סיון קלינגבייל | |עוד 365 ימים

365 אנשים מתעדים כל אחד בנפרד יום אחד מחייהם. הבלוג מאפשר חשיפה לקריירות של אנשים אחרים, לאורח החיים של ישראלים ממקומות שונים ולדרכים המגוונות שבהן אנשים בוחרים לחיות.

אני סיון קלינגבייל, מגישה לשעבר בערוץ 10 וכיום עיתונאית עצמאית, כותבת ב"הארץ" וב"דה מרקר" ומנחה. מנסה כבר שנים להבין למה אנחנו קמים כל בוקר והולכים לעבודה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ