יום בחיי דברת צפרוני - "חישמול" טוב והסוללה הוורקוהוליקית שלי מוכנה

נשואה ואם לשניים, גרה בשוהם, מנהלת קבוצת תוכנה בחברת היי-טק בינלאומית, ראשת "המטבחון" של צוותי העבודה, אהבה כילדה לפרק טרנזיסטורים ומחשבונים, חולמת בהקיץ בזמן ספינינג

סיון קלינגבייל
סיון קלינגבייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
00
קרדיט: יובל בן-ציון
סיון קלינגבייל
סיון קלינגבייל

"שמי דברת צפרוני. נשואה ליובל ויש לנו שני ילדים - אשכר (סטודנטית) ואלמגור (בחטיבת ביניים). גרים בשוהם יחד עם התוכים גורדון וספיריט והכלב ברונו, שתמיד שמח לקראתי ולא משנה באיזו שעה הגעתי הביתה או איך קמתי בבוקר".

"עוד כילדה התעניינתי כיצד פועלים מכשירים שונים. פירקתי בבית לא מעט טרנזיסטורים ומחשבונים בבית. הם אמנם לא חזרו לעבוד, אבל הכיוון שלי היה ברור: הנדסת חשמל ומחשבים בטכניון. כיום אני מנהלת קבוצת פיתוח תוכנה במארוול (Marvell), חברה עם כ-5,000 עובדים, 700 מתוכם ביקנעם ובפתח תקוה".

"התפקיד שלי מרתק ודינמי, מה שהופך כל יום לייחודי ולשונה מקודמו. נהנית מאוד הן בפן המקצועי והן בפן הניהולי. מכיוון שמארוול היא חברה גלובלית, העבודה נעשית מול מטות באירופה, ארה"ב והודו. לכן, אני מתחילה את היום מוקדם בבוקר ומסיימת לעתים בשעות הקטנות של הלילה".

היום של דברת צפרוני הוא היום ה-257 בפרויקט "עוד 365 ימים בחיים של 365 אנשים"

05:00

מתחילה את היום אחרי שחטפתי כמה שעות שינה בודדות. בשינה מפספסים הרבה דברים מעניינים... שותה מיץ לימון סחוט, עונה על מיילים מהלילה, ועוברת לסידורי הבוקר בבית.

06:30

20 דקות "חישמול" באימון EMS אצל לימור. למה לבזבז שעות בחדר הכושר אם אפשר להתחטב עם שיטה שפותחה בנאס"א ועובדת על גירוי שרירים חשמלי? היתרון מבחינתי הוא שהאימון הזה נמשך 20 דקות בלבד. אידיאלי לאנשים שחסרות להם שעות ביממה ולא אוהבים להתעמל... כמוני ☺

12
צילום: דברת צפרוני

07:00

חוזרת הביתה ומעירה את אלמגור (יובל לא הצליח) ו... הפתעה במיטה! מכינה לאלמגור ארוחת בוקר וסלט לביה"ס. כשהכל מוכן, יוצאת לטיול בוקר עם ברונו בחורשה ליד הבית. שם אני בדרך כלל פוגשת את השכנים וכלביהם. זה תמיד נחמד להתעדכן.

11
צילום: דברת צפרוני

חוזרת ומארגנת עוד מספר דברים בבית, עושה סבב מיילים כדי לקדם נושאים חשובים, מתכתבת עם לירון מהצוות בוואטסאפ ובסוף קובעים לדבר בזמן הנסיעה. הוא מוביל את תחום ה-ODP וה-DPDK ואנחנו עובדים על פרויקט חדש עם הרבה אדרנלין ודיונים לתוך השעות הקטנות של הלילה.

07:59

שולחת הודעת "בוקר אור" לאשכר שנמצאת אי שם בבאר שבע, סוגרת את המחשב ויוצאת לעבודה. בכל יום, כך חישבתי, אני "מבזבזת" בממוצע 110 דקות על נהיגה לעבודה וחזרה. בזמן הזה, יכולתי לעשות כל-כך הרבה! אני לא ממליצה לעבוד תוך כדי נהיגה, זה יכול לגרום לתאונות. לא לי...

אני אוהבת שיחות בשעות הבוקר. אלה השעות הרגועות לפני שכל האקשן מתחיל והן גורמות לי להרגיש שיש הרבה עשייה כבר בתחילת היום. מתקשרת ללירון עם התחלת הנסיעה. כמובן שנמשיך לדבר כשאגיע לעבודה... אח"כ מתקשרת ליובל, לאמא וכמובן לדניאלה חברתי. אין כמו שיחת נפש איתה.

09:00

אני בקבוצת יבנה. מתחילה את הבוקר בהרצאה בבית ספר תיכון כחלק מיוזמת בפני שכבת כתות ט' במסגרת יוזמת "5פי2". זו יוזמה לאומית לטיפול בירידה החדה והמדאיגה במספר הלומדים ל-5 יח"ל במתמטיקה ומדעים. כבר שש שנים אני מתנדבת דרך מארוול ומרצה בפני תיכוניסטים עד כמה חשוב ללמוד ל-5 יח"ל במקצועות כמו מתמטיקה, פיזיקה וביולוגיה.

הנה מפת הנסיעה שלי הבוקר משוהם לקבוצת יבנה. 40 ק"מ = שעה.

10
צילום: דברת צפרוני

10:30

בפתח תקוה. ברגע שאפתח את דלתות הזכוכית יתחיל יום גדוש בפגישות, דיונים, סיעור מוחות בנושא פיתוח, פגישות ניהוליות ומעט שיחות דיומא. מכאן ועד הפסקת הצהריים אשתדל לקדם כמה שיותר משימות.

9
צילום: דברת צפרוני

11:00

מחר מוציאים גרסה וצריך לוודא שסגרנו את כל הפינות. החל מפיתוח הפיצ'רים וכלה בעדכון המסמכים.

8
צילום: דברת צפרוני

12:00

פגישת דיזיין. מתרוצצת בין חדרי הישיבות, לפעמים אני מאבדת כיוון... היכן חדר 210?!

7
צילום: דברת צפרוני

13:00

ארוחת צהריים. יש לנו קבוצת וואטסאפ בשם "הצהריים" שבה אנחנו מתאמים את שעת הארוחה ומי התורן לתפוס שולחן. היום אחטוף משהו אל הקיובקל ולא אצטרף לחברים. חייבת לסיים את המצגת ולשלוח לצוות בארה"ב עד 16:00.

14:00

שיחת וידאו קונפרנס של הצוות בישראל עם הצוות בפולין. הנה לוח טיפוסי מחדר הישיבות שלנו ☺

אלמגור מתקשר בדרך מביה"ס. עונה בלחש ומתנצלת. בסוף יוצאת מהחדר כי החל ויכוח על כמה זמן מותר לו לשחק היום בפלייסטיישן.

15:00

ממהרת לפגישת "מטבחון". זו השנה השלישית שאני מובילה מעין פרלמנט המורכב מנציגים מכל צוות בקבוצת התוכנה + מיה מה-HR (משאבי אנוש). מתכנסים בכל שלושה שבועות כדי לדון "איך להפוך את את מקום העבודה לייחודי ומעניין". היום, אנו מתכננים את פעילות הגיבוש לקבוצה בירושלים. החל מפעילויות ספורט, דרך מתנות לחגים וכלה באירועי החברה. הרמנו הרבה מיזמים נפלאים.

16:00

מאחרת לפגישת אחת על אחת עם סמדר. היא כבר רגילה... ככה זה כשהלו"ז מלא בפגישות.

17:00

נכנסת לישיבת וידאו קונפרנס של שעתיים עם הודו, ארה"ב, פולין וישראל. אשכר בדיוק מתקשרת ומספרת שיצאה ממבחן בכימיה אורגנית והלך ממש טוב. אני יכולה לשחרר את האצבעות.

ישיבות וידאו כאלה מפגישות אנשים שנמצאים במקומות שונים בעולם ובסיטואציות אחרות לגמרי. מישהו מתלחש עם הילדים שצריכים לקום ולהתארגן לביה"ס; אחר כבר נמצא בנסיעה ורואים אותו עם משקפי שמש; הילדים של השלישי חזרו הביתה ומנופפים לכולם לשלום; והמנהל מארה"ב נשמע מקוטע ולא ניתן להבין את דבריו.

5
צילום: בועז שונרי

19:00

פגישת הכנה עם דימה, האחראי על פיתוח סימולטור לפרויקט DPI. דנים על שיתוף פעולה עם קבוצת הארכיטקטורה שבארה"ב. חצי שעה עוברת ואנחנו כבר בווידאו קונפרנס עם ארכיטקט מבוסטון.

21:00

הגעתי לשוהם. מחליפה בגדים ורצה לשיעור ספינינג. מאחרת בעשר דקות, כרגיל. שפוכה לגמרי וחולמת בהקיץ על האופניים. שי המדריך שואל אם אני רוצה כוס קפה שחור כדי להתעורר. מפליגה אל מסך הטלווזיה. מוקרן בו הסרט "ארבע חתונות ולוויה אחת". קצב הדיווש יורד לו אט אט.

2
צילום: דברת צפרוני

22:10

אלמגור הולך לישון. הוא בן 12 ואני יודעת שעוד מעט יסתיים זמן האיכות שלנו שאני הכי אוהבת. הרגעים האלה רק אלמגור ואני יחד בחדרו, משוחחים בשקט וברוגע עד שהוא נרדם. ולפעמים גם אני...

1
צילום: יובל בן-ציון

00:00

עדיין ערה. יובל מול הטלוויזיה ואני עם המחשב במיטה. מדליקה מנורת לילה כדי לא להפריע. עכשיו יש לי זמן פנוי להתחיל להכין את ההרצאה "טקסי בגרות מסביב לעולם". אני רוצה להציג אותה לכיתות ז' בבית ספר של אלמגור. אספר בין היתר על החוויה האישית של משפחתנו, כשהשתתפנו בטקס בגרות בשבט המסאי. מצרפת את השקף הראשון שהכנתי למצגת.

13
צילום: דברת צפרוני

01:30

נשאבתי חזרה לענייני עבודה. היא לעולם לא נגמרת... יובל מתעורר ושואל "את יודעת מה השעה??"

"רק עוד מייל אחד".

רוצים גם אתם להשתתף, לתעד יום בחייכם ולהיות אחד או אחת מעוד 365 ימים בחייהם של 365 אנשים? פנו ל-sivan.klingbail@gmail.com

סיון קלינגבייל

סיון קלינגבייל | |עוד 365 ימים

365 אנשים מתעדים כל אחד בנפרד יום אחד מחייהם. הבלוג מאפשר חשיפה לקריירות של אנשים אחרים, לאורח החיים של ישראלים ממקומות שונים ולדרכים המגוונות שבהן אנשים בוחרים לחיות.

אני סיון קלינגבייל, מגישה לשעבר בערוץ 10 וכיום עיתונאית עצמאית, כותבת ב"הארץ" וב"דה מרקר" ומנחה. מנסה כבר שנים להבין למה אנחנו קמים כל בוקר והולכים לעבודה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ