נתניהו צייץ ב-2019 על משפחתו יותר מעל חינוך ובריאות גם יחד

"שקוף" בחן את 1,615 ציוציו של רה"מ לאורך השנה החולפת ומצא כי 43% מהם עסקו בחקירותיו, בתקשורת, בגורמים שמבקשים להפילו ובשתי מערכות הבחירות. חוץ וביטחון - 30%, כלכלה רק 3%

תומר אביטל
תומר אביטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו עם הכלבה קאיה בעת שענה לשאלות גולשים בטוויטר ב-2016
נתניהו עם הכלבה קאיה בעת שענה לשאלות גולשים בטוויטר ב-2016צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ
תומר אביטל
תומר אביטל

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר, הסביר בחודש שעבר שראש הממשלה, בנימין נתניהו, ניחן ביכולת מופלאה: "הוא קם בבוקר ומקדיש 100% מהזמן שלו לטובת המדינה ועוד 100% מהזמן שלו לטובת שאר הדברים האחרים. יש לנו ראש ממשלה שהוא לא אדם רגיל מבחינת היכולות שלו", אמר.

הואיל ונתניהו מסרב לחשוף את יומנו הלא מסווג, לא ניתנה ל"שקוף" ההזדמנות לבדוק אם הוא מצליח להיות יעיל ב-200% מזמנו. במקום זאת, בדק יובל שוחנצקי עבורנו את דף הטוויטר של ראש הממשלה כדי לראות במה עוסקים הציוצים שלו. אולי שם, באחד מחלונות הראווה האינטרנטיים המרכזיים של ראש הממשלה, ייפתח צוהר אל סדר יומו ועיסוקיו.

לצורך הבדיקה עבר שוחנצקי על כל ציוצי נתניהו מ-8 בדצמבר 2018 ולאורך השנה הקלנדרית החולפת, לא פחות מ-1,615 ציוצים. לעיון בכל הבדיקה ניתן להיכנס ללינק הזה (מסמך אקסל). להלן הממצאים העיקריים:

טבלת ציוצי נתניהו

כמעט 43% מציוצי ראש הממשלה עסקו בחקירותיו, בתקשורת, בגורמים המבקשים להפיל את שלטונו ובשתי מערכות הבחירות שהתקיימו באפריל ובספטמבר 38% מציוציו עסקו בעבודת הממשלה והמשרדים השונים, אך כאן מדובר פעמים רבות בציוצים שעיקרם תיאור עד כמה תרם נתניהו לעניין מסוים ולא הודעות על יישום צעדים או שינויי מדיניות.

על משפחתו (שרה, בניו יאיר ואבנר ואחיו המנוח יוני) צייץ נתניהו 15 פעם, יותר משצייץ על משרדי החינוך והבריאות גם יחד. על חינוך הוא צייץ שבע פעמים בלבד ועל עניינים הנוגעים למערכת הבריאות לא צייץ כלל, וזאת בתקופה שהוא עצמו כיהן כשר הבריאות.

מה עוד? ענייני חוץ תפסו נתח של 20% מהציוצי ראש הממשלה וענייני ביטחון עוד 9.5%. עניינים מדיניים כמו הסכסוך עם הפלסטינים או הבנייה בהתנחלויות רק 3%, ממש כמו ענייני כלכלה - 3% בלבד. בתחתית הטבלה: פנים 1.5%, חינוך 0.4%, תרבות - ציוץ בודד (0.06%), וכאמור בריאות - 0 עגול.

תומר אביטל

תומר אביטל | ימים של שקיפות

עיתונאי, מלמד סדנאות כתיבה ואקטיביזם, מרצה בסמינר הקיבוצים ובמרכז הבינתחומי ומחבר ספר המתח "המשכן" (בהוצאת עם עובד). מוביל את מיזם מאה ימים של שקיפות, שדוחק בכנסת לחוקק חוקי שקיפות שיאפשרו לציבור להבין את מי הם באמת מכניסים אליה, ומייסד המיזם שקוף.

הבלוג מבקש לחשוף את מה שחברי הכנסת מנסים להסתיר ולקדם ראייה ביקורתית על הנעשה במרכז העצבים של מדינת ישראל. כאן תמצאו את מה שעומד מאחורי הנאומים, המלים הריקות והמצעים שמתרוקנים מתוכן בבוקר שלאחר הבחירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ