נכסי הנדל״ן של משפחת דרעי

אריה דרעי הצהיר בבחירות שיש לו דירה אחת. זו האמת, אבל לא כולה. מידע שזרם ל׳מאה ימים של שקיפות׳ מראה שלשר הכלכלה יש חוש מחודד לנדל״ן. הוא היה מעורב בעסקאות בירושלים וילדיו רוכשים עוד ועוד דירות

תומר אביטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרעיי
תומר אביטל

״רציתי להגיע לתפקיד מעמדת שליחות אמיתית של אדם שכל ילדיו וכל נכדיו מתגוררים בירושלים, ומודאגים דאגה עמוקה מהעתיד שלה״. כך הכריז שר הכלכלה אריה דרעי בראיון ב-2010. אלא שכמה מילדיו של דרעי כנראה גילו מאז את הקסם של עולם הנדל״ן ורכשו דירה אחת או שתיים או שלוש או יותר. גם בת״א.

בדיקה שערכנו ב׳מאה ימים של שקיפות׳ חושפת טפח מאימפריית הנדל״ן של משפחת דרעי: לבת אחת של שר הכלכלה דירה בירושלים ושליש בית נוסף בת״א. על בת אחרת רשומות 3 דירות בשכונת התקווה בת״א וחצי דירה נוספת בתל אביב. לבת שלישית דירה לא רחוק בת״א לצד בית במושב בין ת״א לירושלים.

לבן אחד דירה במגדלי שאול בירושלים. באותו בניין, אגב, גם ממוקמות דירות של אחיינו של דרעי, כלתו של הרב עובדיה זצ"ל ונכדתו של הרב עובדיה זצ"ל. בן אחר רכש דירה במסגרת קבוצת רכישה בירושלים.

״כל הדיירים ידעו שדרעי זה האיש לדבר איתו״

לפני הבחירות גם זרם מידע לגבי עסקאות נדל״ן ירושלמיות שדרעי מקושר אליהן. ״כל הדיירים בבניין שלנו ידעו שאריה דרעי זה האיש לפנות אליו״, סיפר לנו אחד מהם. אבל דרעי עצמו דאג להישאר מחוץ למסמכים הרשמיים. אחיו היה בחזית.

ומה עם דרעי עצמו? הוא מתגורר בדירה ברחוב הקבלן (שלוש קומות בשטח 272 מ״ר), והסתבר לנו שהייתה ברשותו דירה נוספת אותה מכר ב-96׳ לתושב חוץ. לפי גידי וייץ, הוא גם בהליך בנייה של בית נופש.

הצהרת ההון של דרעי לפני הבחירות

בנוגע למשפחה - אלו לא כל הדירות. חלק מהנכסים בתהליכי רישום ולא ניתן להפיק נסחים לאימות המידע. אלא שבמהלך הבדיקה התפרסם ראיון שערך עמו גידי וייץ. דרעי נשאל שם והתייחס לנושא: "אני גאה ברוך השם, שיש לי פרנסה, יש לי בית ולילדים שלי יש בית. הילדים שלי, ברוך השם, התחתנו, וקיבלו מהצד השני. אני עזרתי להם, ההורים שלי עזרו להם, הם לקחו משכנתאות וברוך השם קנו דירות. יופי? חלק קנו, חלק לא קנו, חלק בדרך לקנות, חלק עם משכנתאות וכל הדברים האלה״.

לכן אסתפק במידע הזה ורק נזכיר שלפני הבחירות דרעי רץ ׳בשם השקופים׳. הוא פרסם הצהרת הון צנועה - והכריז שיש לו דירה אחת בלבד. טכנית, זו האמת, אבל בצורתה הצרה ביותר. אם כבר להיות שקוף - עדיף עד הסוף.

דרעי העדיף שלא להתייחס לשאלות בנושא.

אם זה עניין אתכם, מומלץ לקרוא:

תומר אביטל

תומר אביטל | ימים של שקיפות

עיתונאי, מלמד סדנאות כתיבה ואקטיביזם, מרצה בסמינר הקיבוצים ובמרכז הבינתחומי ומחבר ספר המתח "המשכן" (בהוצאת עם עובד). מוביל את מיזם מאה ימים של שקיפות, שדוחק בכנסת לחוקק חוקי שקיפות שיאפשרו לציבור להבין את מי הם באמת מכניסים אליה, ומייסד המיזם שקוף.

הבלוג מבקש לחשוף את מה שחברי הכנסת מנסים להסתיר ולקדם ראייה ביקורתית על הנעשה במרכז העצבים של מדינת ישראל. כאן תמצאו את מה שעומד מאחורי הנאומים, המלים הריקות והמצעים שמתרוקנים מתוכן בבוקר שלאחר הבחירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ