למרות צו הסגירה, פורום צרכני המין בתשלום "סקס פורום" חזר לאוויר

דיווחיהם המחליאים של זנאים ב"סקס פורום" הם הוכחה מיני רבות שלקוחות זנות הם עבריינים לכל דבר ויש להתחיל לראות בהם חלק מתעשיית הניצול ויד ימינם של סרסורים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום מסך מתוך האתר הדוחה סקס פורום
אתר סקס פורום. מופעל למרות צו הסגירה ובניגוד לחוקקרדיט: אתר סקס פורום

בחודש יוני האחרון קבע בית המשפט המחוזי בתל-אביב כי "סקס פורום", פורום צרכני המין בתשלום הגדול בישראל הקיים מזה כעשור והתפצל מהאתר "סקס אדיר" ייחסם. צו הסגירה לפורום צרכני המין בתשלום הוצא על ידי בית המשפט במענה לבקשת מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה ומשטרת ישראל (ימ"ר תל אביב) לסגור אותו בשל פעילותו בהתאם לתיקון לחוק המאפשר הסרה וחסימת אתרים המפרסמים שירותי זנות.

ל"שטח הפקר" נודע כי ימים ספורים לאחר שהוצא צו בית משפט האתר חזר לפעול מכתובת אינטרנט אחרת, תוך שינוי ה-Domain של האתר. צרכני המין בתשלום חזרו לדווח ולעלות רשמים ללא היסוס על קורבנות סחר, מכורות לסמים בזנות בתחנה המרכזית הישנה, חשפניות ואמהות בזנות שהזנאים מנצלים.

באוקטובר 2017 דווח ב"שטח הפקר" על הפרדת פורום צרכני המין בתשלום לראשונה מאתר "סקס אדיר", אחד האתרים הגדולים בישראל המפרסם מודעות זנות. ההפרדה נוצרה למראית עין והיא נועדה להגן על המשך קיומו של הפורום הפועל מאז 2007 ומונה כ-21 אלף צרכני מין רשומים שמשתפים דיווחים על נשים בזנות. יצוין כי נגד בעליו של "סקס אדיר", שרון דגני, מתנהלת כיום חקירה בגין עבירות של פרסום זנות. לאור זאת, החליט בית המשפט להשהות את הדיון וקבלת ההחלטה לפי שעה בעניין אתר "סקס אדיר".  

הסרטון קוד פריט א-22 שיצרה אילונה יודין ב-2017

פורום הזנאים נחלק לסוגי הזירות שבתעשיית המין הישראלית (זנות רחוב, דירות דיסקרטיות, מועדוני חשפנות, מכוני עיסוי) ובהתאם לזירות הגיאוגרפיות בכל חלקי הארץ. הזנאים הרשומים באופן אנונומי מעלים "דיווחים" ומדרגים את הנשים בזנות – מכורות הומלסיות בתחנה המרכזית, צעירות בזנות, טרנסג'נדריות בזנות, וכאחד הסרסורים מעבירים ביניהם מספרי טלפון של הנשים בזנות ומתדיינים וממשיכים את ההתעללות בהן בזירה האינטרנטית.

רבות נכתב ב"שטח הפקר" על הדיווחים המשפילים, האלימים והבוטים של הזנאים. לאורך השנים קמו יוזמות ופעולות ברוכות שהפנו את הזרקור הציבורי לנעשה בפורום זה. כך למשל טלי קורל, אקטיביסטית במאבק למיגור הזנות הקימה את פרוייקט When he pays המנגיש לציבור ציטוטים של צרכני מין בתשלום; יעלה להב-רז המלמדת באוניברסיטת בן גוריון ובמכללה האקדמית תל אביב חקרה במסגרת עבודת הדוקטורט שלה במשך שש שנים את הפורום המקוון של לקוחות הזנות; וסטודנטים במכללת ספיר יצרו במסגרת הקורס "אנימציה תיעודית" בניצוחו של ריקרדו ורדסהיים סרטי אנימציה מטלטלים הנשענים על הטקסטים שמופיעים בפורום צרכני המין בתשלום ומציגים את תופעת הזנות.

"סקס פורום" הינו חוליה משמעותית בתעשיית הזנות המקומית ובתופעת הסחר בנשים. תקצר היריעה להמחיש את ביזוי הנשים בזנות, ניצולן ואת הדה-הומניזציה שנעשית להן באתר ואת האכזריות והמפלצתיות של הזנאים כנגד הנשים הכי מוחלשות בזנות. כך לדוגמה, בקטגוריית "זנות רחוב" תחת הכותרת "הריונית יפהפייה ברחוב הרכבת" ביוני האחרון, ניסה זנאי לחלץ פרטים על הומלסית, מכורה לסמים בהיריון: "לפני כשעתיים נצפתה הריונית עם בטן גדולה יחסית. נדירה ביופייה, נראית נקייה ומטופחת, יושבת עם כמה נרקומניות מבוגרות על הדשא. מישהו מכיר?". זנאי המכנה עצמו "הנדריקס" הנחה: "מי שדוגם לקחת מספר או משהו". ואחר, המכנה עצמו "הרגלים מגונים", "הרגיע" שהניצול שלה עוד עתיד יימשך: "אל תדאג, היא גם נרקומנית. ראיתי אותה ועוד שתי בנות עושות מנה של בוקר לפני כשבוע".

זנאי המכנה עצמו "מדווח המין" כתב לפני כארבעה ימים על מכורה לסמים, הומלסית בתחנה המרכזית: "היא נחמדה ושרותית, בחורה אינטליגנטית למרבה הפלא. גיל מוערך 27. החיסרון שהידיים והרגליים שלה מלאים בפצעי דקירה. אני מיהרתי להעביר אותה לדוגי, כך שלא רואים. מבקרת כל ערב באזור התחנה".

בקטגוריות "חשפנות" לצד עדכונים שוטפים על איזה מועדון פתוח במתחם הבורסה ומי הנשים שעובדות בו אפשר למצוא את הדיווח הבא של זנאי שמהרהר: "פעם, לפני שנים, לפני כל העליהום שהפמיניסטיות יצרו על התעשייה, זה היה חלק אינטגרלי מהעניין בכל מועדוני החשפנות שאני הכרתי בתל אביב, רמת גן וחיפה – אתה משלם 20 שקל על לאפ-דאנס של חמש דקות ואז 150 שקל להרפיה בחדר אינטימי בצד מהנערה שבחרת. ההרפיה ניתנה ביד, אבל כמה שקלים נוספים היו מסדרים לך גם עבודת פה בלי קונדום, וחלק מהבחורות היו מסכימות אפילו לבלוע. הכרתי זקנה מטונפת אחת באחד ממועדוני חיפה שהיתה מקבלת זרע ישר לפנים, מנגבת וחוזרת לרקוד. פעם לקחנו שלושה חבר'ה הצידה ותמורת 500 שקל מילאנו אותה בזרע על כל הפנים והשיער. המטונפת ניגבה וחזרה לרקוד. כי בלי הרפיה אני באמת לא מבין מה הטעם ללכת למועדוני חשפנות. סתם להתחרמן על בחורות ולחזור הביתה עם ביצים כחולות? לאונן מול המחשב? כל העניין בבחורות שם זה שיש על מי לפרוק".

תחת הכותרת בדבר הגשת הבקשה לסגירת האתר מתגודדים בימים אלה הזנאים ומטכסים עצות לצאת בקמפיין גיוס המונים, לשכור משרד יחסי ציבור, להגיש בג"ץ נגד החקיקה המסתמנת ולהציב בחזית נשים בזנות שיתמרדו נגד החוק. מזכיר את דפוס מחאת החשפניות? הכל מתבשל שם כעת מטעם הזנאים החרדים מהחוק נגד איסור צריכת זנות ומהחשש שהאתר יוחשך וייחסם שוב.  

מיותר לציין שהאתר פועל כעת בניגוד לחוק ושכל הזנאים המשתמשים ומדווחים בו עוברים על החוק ביודעין. זוהי עוד הוכחה מיני רבות שלקוחות זנות הם עבריינים לכל דבר, ושאין לראות אותם כ"נורמטיביים" אלא להפעיל כנגדם את החוק, לחשוף אותם, להשית עליהם עונשים בדיוק כמו על מפעילי האתר ולהתחיל לראות בהם חלק מתעשיית הניצול ויד ימינם של הסרסורים.

מדוברות פרקליטות המדינה נמסר: "אנו מודעים לכך שהאתר חזר לפעול מכתובת אינטרנט אחרת, תוך שינוי של ה-Domain של האתר. על פי הערכתנו, פעולת החסימה הראשונית פגעה בתפוצת הפורום, ולמרות העלאתו במסגרת אתר חדש – עדיין תפוצתו קטנה יותר. עם זאת, אנו בוחנים את האפשרות לפעול על פי הכלים העומדים לרשותנו בחוק.

"אשר לפרסומים של הגולשים בפורום – השאלה אם התכנים של הגולשים בפורום מהווים עבירה פלילית תלויה בבחינה של כל פרסום ותוכנו לגופו. איננו מתייחסים לשאלה האם וכיצד בכוונת רשויות החקירה לפעול בנוגע למפרסמים אלה".  

מדוברות משטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל פועלת באופן נחוש ומקצועי לאכיפת החוק ובמקביל להסרת תכנים פוגעניים לרבות באתרים שאינם מנוהלים בישראל ואינם כפופים לדין הישראלי. אכיפת הנושא מטופלת במלוא החומרה והרגישות על ידי מערך מיומן ומקצועי של חוקרי סייבר הנמצאים במחוזות השונים ובלהב 433. המקרה הנוכחי יועבר לבחינת היחידה המטפלת והפרקליטות".

ורד לי

ורד לי | שטח הפקר

אני זוכרת היטב את הטלטלה הרגשית שהסבו לי הראיונות הראשונים שערכתי עם נשים בכלא נווה תרצה. מראיון לראיון, מאשה לאשה, התחוור לי שהנשים הכלואות היושבות מולי מספרות את אותו הסיפור: קורבנוּת קשה מגיל צעיר, שלא אובחנה ולא טופלה (תוך פספוס של כל המערכות), בריחה מהבית, התמכרות לסמים, פגיעה עצמית והידרדרות לזנות ולפשיעה. עם כל שיחה וראיון הלכה והתחדדה בי ההבנה, שהנשים שבכלא משקפות – במראה מוקצנת - את הנשים בחברה כולה.


בהמשך כשהתחלתי לכתוב על מתחם התחנה המרכזית הישנה בתל-אביב הבנתי שהכלא הוא למעשה מעין תחנת ביניים עבור נשים אלה, והתחנה המרכזית הישנה היא התחנה הסופית עבור רבות מהן. העולם שנגלה לי סחף אותי וחידד את המבט שלי על זכויות אדם, על פמיניזם ועל הומניזם. הרבה פעמים כשיצאתי מהתחנה המרכזית, הממוקמת לא רחוק משדרת רוטשילד היפה, הרגשתי את המעבר החד שחווה אדם העובר בפעם הראשונה מהשטחים הכבושים לתל-אביב. הקושי לשכוח את שראיתם – העוול, האלימות, הדיכוי. והקושי להשלים עם כך שבמרחק קצר מהגיהנום שאליו נחשפתם חיים בני אדם שלא ממש רוצים לדעת מה קורה מחוץ לבית הקפה שלהם ואינם מעוניינים לחולל שינוי במציאות הזאת. אני מאמינה שאנחנו צריכים עוד הרבה שדרות יפות במדינה, אבל אסור לנו להתעלם משטחי ההפקר.


הבלוג "שטח הפקר" יעסוק בנושאים חברתיים-פוליטיים - כמו תופעת הזנות, הומלסים, מתחם התחנה המרכזית בתל אביב, בתי כלא - תוך דגש על פשיעה נשית, פליטים, מהגרי עבודה, השטחים הכבושים, גזענות, פמיניזם ומעמד האשה. בין לבין אסקור גם ספרים, הצגות ואירועי תרבות הנוגעים בנושאים חברתיים.


* מכירים את הקונכייה המסמלת את הדמוקרטיה בספר "בעל זבוב" מאת ויליאם גולדינג? אתם מוזמנים לבטא את דעתכם, והיא בהחלט יכולה להיות שונה משלי, אבל בבקשה הימנעו מהתנהגות ביריונית, הערות פוגעניות ומאלימות מילולית. תודה על הקריאה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ