המשפחתון
הדוכסית מקיימברידג' מחזיקה את בתה שנולדה לפני שלושה חודשים
המשפחתון

בעקבות פוסט מקסים שהסתובב בפייסבוק בשם "שני פסים" שכתבה אסנת יצחק, על תגובות מציקות של אנשים שונים להריון, החליטה טל שני לכתוב על החודשיים שעברו עליה מאז הלידה. אם לא קראת אותו עדיין בפייסבוק, הנה הוא לפניך.

// טל שני

"כבר ילדת? אוי, איזה מתוק! אה, זאת בת? טוב, פעם הבאה בן בעזרת השם...

אז מה איתה, איך היא ישנה בלילה? לא משהו? זה בגלל שהרגלתם אותה לידיים. זה בגלל שהרגלתם אותה לציצי. זה בגלל שהרגלתם אותה למנשא. זה בגלל שהרגלתם אותה לכדור. עד גיל ארבע היא תכריח אתכם לקפוץ על כדור. אצלי לעומת זאת כולם ישנו לילה שלם מגיל יומיים/שבועיים/חודשיים, טפו טפו טפו.

אוי, היא בוכה! איפה המוצץ שלה? מה זאת אומרת היא לא לוקחת מוצץ? את חייבת לתת לה מוצץ. אין כמו מוצץ. הכי טוב מאם, אין על טופי טיפי. אצלי, ברגע שהם התחילו לקחת מוצץ הם ישנו לילה שלם, הייתי קמה רק פעמיים-שלוש בשביל לסדר את המוצץ...

היא לוקחת מטרנה לפני השינה? כדאי לך. אין כמו מטרנה. הכי טוב סימילאק. תני לה בקבוק לפני השינה, זה ישביע אותה, לא כמו החלב שלך. רק אל תתני לה בקבוק לפני השינה! היא עוד תקשר לך אוכל לשינה – שזה הכי גרוע!

אני אגיד לך מה תעשי כדי שהיא תישן לילה שלם... שימי אותה במיטה, תטפחי לה על הטוסיק ותנענעי קצת את המיטה. רק אל תנענעי את המיטה, שלא תתרגל!

אוי, לא חם לה שם במנשא? היא נושמת? שימי אותה מהר מהר בעגלה, שתתרגל. אז מה אם היא בוכה בעגלה, שתבכה. זה טוב לבכות. זה מפתח את הריאות. שלא תהיה מפונקת. אוי, היא בוכה בעגלה, למה את לא לוקחת אותה לידיים?? מסכנה קטנה, היא עוד תתייבש מרוב צרחות! מה זה, למה את הולכת איתה בידיים?? בדור שלנו לא היה דבר כזה, ללכת עם תינוק בידיים, אין פלא שהילדים של היום יוצאים כאלה מפונקים...

היא רק בת שבוע – השתגעת להוציא אותה מהבית?? שלא תצטנן! שלא תתייבש! שלא תנשום פיח ועשן מסריח! הכי טוב שתוציאו אותה מגיל אפס – ככה היא תתרגל לאלרגנים של העצים והפרחים.

וואי, נראה לי שקר לה, שימי לה עוד שכבה! שימי לה כובע! שימי לה גרביים! שימי לה רגליות, שלא תצטנן! אז מה אם עכשיו שרב ו-100% אחוזי לחות, את לא יודעת שתינוקות מתחת ל-5 קילו חייבים להלביש בבגדים ארוכים? מה זה, את לא רואה שהיא מזיעה?? חם לה, מסכנה.

מה זה, היא עוד פעם בידיים?? מהר לטרמפולינה! לאוניברסיטה! לנדנדה! לעריסה! ללול! שלא תרגילו אותה לידיים! הכי טוב שתתנו לה הרבה ידיים, היא עוד עוברית, ואתם עוד תתגעגעו לזה כשהיא תברח מכל חיבוק ונשיקה אחר כך...

את שמה לה טלוויזיה? שימי לה טלוויזיה, שלא תשגע אותך.... השתגעת, לתת לתינוקת לראות טלוויזיה?? היא עוד תצטרך ריטלין.

את עדיין מניקה? בדקת בטיפת חלב שהכל בסדר ושהיא עולה במשקל? כי נראה לי שהיא ירדה לי במשקל. נראה לי שהיא קצת שמנה לגיל שלה, את מניקה אותה יותר מידי, בסוף היא תצא ילדה שמנה, זה מה שאת רוצה?

מה, את ישנה איתה במיטה?? משהו, הדור שלכן... זה יפגע לך בזוגיות. איפה תעשו סקס, אם את ישנה איתה במיטה? אם לא תעשו סקס, תריבו ותתגרשו. הכי גרוע שתעשו סקס, בסוף תכנסי להריון ויהיה לך עוד תינוק, ואת גם ככה בקושי מסתדרת עם שניים.

אז איך הייתה הלידה? וואו, ילדת טבעי? בלי אפידורל? נו ואיך היה, כואב? אה, הייתה לך לידה מהירה, אז זה לא נחשב. אני הייתי עשר/חמש-עשרה/עשרים שעות בחדר לידה.

אין כמו אפידורל, המצאת המאה אפידורל, הכי טוב אפידורל, תבואי לבית חולים תגידי – "שלום, אני רוצה אפידורל!", אז פעם הבאה, תלדי רק עם אפידורל, גם ניתוח לב פתוח לא תעשי בלי הרדמה, נכון? הכי גרוע אפידורל, תוקע את הלידה, את עוד תעשי קיסרי בגללו." 
------------

יועצים יקרים, בלי להעליב ולפגוע בחכמתכם, התינוקת שלי ואני היינו מחוברות ארבעים שבועות, גוף אחד, ככה שאני יודעת מה היא צריכה, יותר מכל אחד אחר. יש כל כך הרבה דברים שאפשר לעשות בשביל אמא מותשת וטרוטת עיניים חוץ מלחלק לה את פנינות החוכמה שלכם... אז בפעם הבאה שמתחשק לכם להטיף, תעשו טובה, תביאו אוכל במקום, תנקו לי את הבית, תורידו כביסה, ותחסכו ממני את הטיפים המופלאים שלכם.

טל שני היא כתבת, עורכת ואמא לשתי בנות

המשפחתון | |המשפחתון

המשפחתון הוא בלוג בענייני הורות, ילדים ומשפחה. 

יעל קציר

אם יחידנית לאביגיל. עורכת את המשפחתון, מעצבת וכותבת במערכת עיתון הארץ וכעצמאית, בוגרת תואר ראשון בעיצוב גרפי, חברה בתא העיתונאיות ובוועד עיתונאי הארץ-דה מרקר.

קישור לבלוג הקודם של יעל, "מבשלת הריון"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ