המשפחתון
אילוסטרציה של הורים בגינה עם עגלת תינוק מכוסה בחיתול בד
להימנע מכיסוי יתר. למצולמים אין קשר לכתבהקרדיט: תומר אפלבאום
המשפחתון

הורים רבים נוהגים לכסות את העגלה בסדין, שמיכה, חיתול טטרה או כל בד אחר להגנה מפני השמש. בימים האחרונים הנושא עלה לכותרות בתקשורת העולמית, בעקבות רופא ילדים שוודי שטען שאסור לכסות את העגלה, גם לא בכיסוי דק.

גם משרד הבריאות בארץ, כידוע, מזהיר מפני חימום יתר, שלרוב דווקא מתרחש בחורף כשאנחנו עוטפים את התינוק בהרבה שכבות ומחממים מדי את החדר.

סוונטה נורגן, רופא ילדים שוודי, הוא שהעלה את הנושא לכותרות לאחרונה, כשטען שכל כיסוי בעגלה מחמם אותה מדי ויש להימנע מכך. העיתון השוודי, Svenska Dagbladet, החליט לערוך ניסוי בעקבות הדברים שהוא סיפר להם. הם יצאו עם עגלה לשמש בין השעות 11:30 ל- 13:00. ללא כיסוי, הטמפרטורה בתוך העגלה הגיעה ל-22ºC. עם כיסוי דק על העגלה במשך כ-30 דקות, טמפרטורת העגלה עלתה ל 34ºC. "זה נהיה חם מאוד, זה כמו תרמוס," מספר נורגן לעיתון השוודי, "וזה מסכן את התינוק".

רופאים רבים הגיבו בתקשורת העולמית, כשהרבה מהם אמרו כי התוצאות לא מפתיעות וכי בקיץ יש לדאוג לשתייה מרובה ולשים לב כל הזמן כי לתינוק לא חם מדי ולהקפיד להישאר בצל. ההמלצה הגורפת פשוט לא לצאת בשעות חמות מדי וכך להימנע מכיסוי יתר בעגלה.

פורסם לראשונה באתר mamaleidig

המשפחתון | |המשפחתון

המשפחתון הוא בלוג בענייני הורות, ילדים ומשפחה. 

יעל קציר

אם יחידנית לאביגיל. עורכת את המשפחתון, מעצבת וכותבת במערכת עיתון הארץ וכעצמאית, בוגרת תואר ראשון בעיצוב גרפי, חברה בתא העיתונאיות ובוועד עיתונאי הארץ-דה מרקר.

קישור לבלוג הקודם של יעל, "מבשלת הריון"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ