בלוגים

בממלכתיות / הבלוג של יאיר נהוראי

הרב זיו רוה: "ההנהגה צריכה ליטול עצה מסנהדרין גדולה"

אחד מרבני "מכון מאיר" מסביר לתלמידיו כי הדמוקרטיה "מקהה שיניים" ואינה יכולה להילחם בכל מיני תופעות בגלל חופש הביטוי. הפתרון שלו "למצבים שאין בהם הכרעה" צריך לבוא מהרבנות הראשית

"מכון מאיר" הוא בית מדרש ומרכז תורני בשכונת קרית משה בירושלים, המיועד בעיקר לחוזרים בתגובה. הוא הוקם ב-1974, קרוי על שמו של אליעזר מאיר ליפשיץ שנפל במלחמת יום כיפור ונחשב כיום לאחד המוסדות המרכזיים והיוקרתיים של היהדות המשיחית. כמעט כל הרבנים הידועים והמשפיעים של זרם זה מרצים בו או הרצו בו בעבר.

המכון, שהוקם על ידי הרב דב ביגון (שעומד בראשו עד היום), מפעיל בין היתר אולפן גיור, חטיבה לנשים ("מכון אורה"), אולפן לעולים חדשים וערוצים באינטרנט ובטלוויזיה (HOT ו-yes) בדרכו של הרב קוק. בין בוגריו הידועים: אביחי רונצקי, הרב הראשי לצה"ל לשעבר ומי שהוביל את המהפכה ברבנות הצבאית והקמת ענף "תודעה יהודית", והרב יגאל לוינשטיין המשמש כיום כראש מכינת עלי. ב-2018 תוקצב המכון ביותר משלושה מיליון שקל על ידי משרד החינוך והמשרד לשירותי דת.

הרב זיו רוה
צילום מסך
להמשך הפוסט

הרב יהושע שפירא: השמאלנים הם "ערב רב"

ראש ישיבת ההסדר רמת גן מסביר בשיעור כי השמאלנים "מורידים את העם היהודי" במונחי קדושה וטהרה כדי שניתן יהיה לגשר בין העם היהודי לאומות העולם

ראש ישיבת ההסדר רמת גן, הרב יהושע שפירא, הוא אחד הקולות הבולטים והבוטים ביהדות המשיחית. לקראת בחירות 2019 הודיע על תמיכתו במפלגת ימינה. שיעורו "ערב רב" מהשנים האחרונות עוסק בהתבוללות וחשוב בעיני מאד להבנת משנתו הכללית. רציתי להפנות אתכם לשיעור המלא, אך בדומה לשיעורים אחרים, הסרטון הוסר מאתר הישיבה.

לכן, אסתפק בקטע קצר שבו מתייחס הרב שפירא למונח "ערב רב", המתייחס במקור התנ"כי שלו לגויים שהסתפחו לעם היהודי בעת יציאת מצרים. הסיפור המקראי גם מייחס לערב רב את החטאת עם ישראל במקרים שונים. וכעת, כשחידדנו את העניין הזה, נעבור למה שהרב שפירא והיהדות המשיחית לא רוצים שהציבור ישמע:

הרב יהושע שפירא
תומר אפלבאום
להמשך הפוסט

הרב חיים ברוך: "לימודי מגדר זה הלימודים להסביר שכולם שווים"

ראש מכינת עֹצם לשעבר ומכינת ברוכין בהווה מסביר לתלמידיו כי ארגוני נשים רוצים לפגוע בלוחמנות צה"ל מסיבות פוליטיות ולשם כך מעודדים בנות להתגייס. ומה דעתו על קצינות ומפקדות?

הרב חיים ברוך היה ראש המכינה הקדם-צבאית עֹצם בשנים 2010-2016. בתקופה זו כיהן הרב רפי פרץ, ראש המכינה לשעבר ושר החינוך בהווה, בתפקיד הרב הצבאי הראשי. כשחזר פרץ למכינה כיהנו השניים בתפקיד יחד עד לראשית 2018, ואז פרש ברוך לטובת הקמת הישיבה הקדם-צבאית "ברוכין".

ברוך הוא בוגר ישיבת "עטרת כהנים" של הרב שלמה אבינר וישיבת "הר המור" של הרב צבי טאו. הוא שירת בחטיבת גולני ושימש מג"ד במילואים. בעת ששימש כראש מכינת עֹצם העביר סדרת הרצאות שעניינה "תרבות המערב". הקטעים שיוצגו בפוסט הזה לקוחים מהשיעור הרביעי בסדרה והם מלפני מספר שנים.

הרב חיים ברוך. מטרת שילוב הנשים בצה"ל היא להביא להחלשתו
צילום מסך
להמשך הפוסט

הרב יהושע שפירא: "הקמפיין נגד ההדתה מדויק בול! אנחנו באמת רוצים הדתה"

ראש ישיבת ההסדר רמת גן מסביר כי היהדות המשיחית "הולכת על ההדתה ביושר", אך תגיע אליה רק בדרכים דמוקרטיות. וגם: הרב יגאל לוינשטיין עם "נתונים" על למה החילוניות היא תרבות של כניעה

ראש ישיבת ההסדר רמת גן, הרב יהושע שפירא, הוא אחד הקולות הבולטים ביהדות המשיחית. לאחרונה, לקראת הבחירות 2019, אף הודיע על תמיכתו במפלגת ימינה.

רציתי להפנות אתכם לצפייה בשיעורו של שפירא "מחשבים מסלול מחדש" מהשנים האחרונות. על אף שמדובר בשיעור ארוך למדי, הוא חשוב ביותר בעיני להבנת משנתו. עם זאת, כפי שקרה עם סרטוני המכינה הקדם-צבאית עצם, השיעור הזה הוסר מאתר ישיבת ההסדר רמת גן. הנה מה שהרב שפירא והיהדות המשיחית לא רוצים שהציבור יראה:

הרב יהושע שפירא. "אנחנו דמוקרטים יותר מהם, יותר אמיתים מהם, יותר ישרים מהם, יותר פתוחים מהם"
הלל מאיר
להמשך הפוסט

הרב רפי פרץ: "אין לי שום ספק שצלב הקרס הוא סמל נוצרי"

שר החינוך, לשעבר ראש המכינה הקדם-צבאית עֹצם, מסביר לתלמידיו על מקורות סמל הנאציזם לשיטתו. וגם: מי התמנו לתפקידים בכירים במכינת עֹצם ובמכינת עלי וכמה זה עולה לנו

אחרי שחשפתי קטעים משיעוריו של הרב רפי פרץ, בתפקידו הקודם כראש המכינה הקדם-צבאית "עצם", הוסר באחרונה אתר בית המדרש מהאינטרנט ועמו מאות משיעוריו של פרץ, המשמש כיום כשר החינוך.

לכן, בפוסט הנוכחי העוסק בהתבטאות של פרץ בנוגע לצלב הקרס מאוקטובר 2017, אין באפשרותי להפנות אתכם לצפייה בשיעור המלא, כפי שעשיתי בעבר, אז אסתפק בקטע קצר. הנה מה ששר החינוך והיהדות המשיחית לא רוצים שהציבור יראה: 

צילום מסך משיעורו של פרץ
צילום מסך
להמשך הפוסט

הרב אלי סדן: "החילונות לא הביאה לעולם אושר או אמת"

ראש מכינת עלי מסביר לתלמידיו כי החינוך החילוני אינו מצליח כי "כל אחד קובע לעצמו איך יחיה". יתרה מכך, לשיטתו גם מעט הערכים "החיוביים" של המערב "נלקחו מכתבי הקודש שלנו"

לא מזמן הגישו נגדי מכינת עלי והרב אלי סדן תביעת השתקה על סך 700 אלף שקל תחת הכותרת "תביעת דיבה". לאחר מכן הם הגישו תביעת השתקה נוספת על סך מיליון שקל, והפעם תחת הכותרת "הפרת זכויות יוצרים". הם רוצים למנוע ממני להפיץ את תורתם. בעקבות כך פתחתי בגיוס המונים באמצעות דף הפייסבוק של הבלוג להתמודדות עם תביעות אלה וכדי להרחיב את המאבק ביהדות המשיחית.

---

הרב אלי סדן. המוסר האלוקי לכלל האנושות
צילום מסך
להמשך הפוסט

סמח"ט במילואים: "מלחמה זה לא רק להעיף כדורים, זה כדי שתשרה השכינה"

הרב יואל רכל הועלה לאחרונה לדרגת סא"ל בביה"ס למפקדי כיתות ומקצועות חיל הרגלים. לתלמידיו במכינת עלי הוא מסביר: "אנחנו נלחמים את מלחמות השם. על ריבונו של עולם שהולך ומופיע"

בחודש שעבר הגישו נגדי מכינת עלי והרב אלי סדן תביעת השתקה על סך 700 אלף שקל תחת הכותרת "תביעת דיבה". לאחר מכן הם הגישו תביעת השתקה נוספת על סך מיליון שקל, והפעם תחת הכותרת "הפרת זכויות יוצרים". הם רוצים למנוע ממני להפיץ את תורתם. בעקבות כך פתחתי בגיוס המונים באמצעות דף הפייסבוק של הבלוג כדי להתמודד עם תביעות אלה וכדי להרחיב את המאבק ביהדות המשיחית.

---

הרב יואל רכל. "מלחמת רוח, שהיא לא קשורה לצבא, זה השער הראשון לחיים שלכם"
צילום מסך
להמשך הפוסט

הרב יוסף קלנר: "שופט ערבי הכניס את הנשיא לכלא? זה משפט שקר"

בשני קטעים משיעורים הניתנים במכינת עלי ניתן ללמוד על "מידת הלגיטימיות" שהיא מייחסת לשופטים ערבים. וגם: מה עושים עם זה שהערבים שלא שרים את ההמנון?

בחודש שעבר הגישו נגדי מכינת עלי והרב אלי סדן תביעת השתקה על סך 700 אלף שקל תחת הכותרת "תביעת דיבה". לאחר מכן הם הגישו תביעת השתקה נוספת על סך מיליון שקל, והפעם תחת הכותרת "הפרת זכויות יוצרים". הם רוצים למנוע ממני להפיץ את תורתם. בעקבות כך פתחתי בגיוס המונים באמצעות דף הפייסבוק של הבלוג כדי להתמודד עם תביעות אלה וכדי להרחיב את המאבק ביהדות המשיחית. 

---

הרב יוסף קלנר. ערעור האמון במערכת החוק והצדק
צילום מסך
להמשך הפוסט

הרב אלי סדן: "עד כמה אנחנו מבינים שהחילונות היא סכין בגב האומה?"

ראש מכינת עלי מעלה שאלות שמטרתן לנטוע בתלמידיו את הצורך לפעול להפצת תורה ומצוות, ויש לו גם סיפור איך בחור ישיבה, תושב גוש קטיף לשעבר, עשה זאת במקום הכי חילוני בישראל

בחודש שעבר הגישו נגדי מכינת עלי והרב אלי סדן תביעת השתקה על סך 700 אלף שקל תחת הכותרת "תביעת דיבה". לאחר מכן הם הגישו תביעת השתקה נוספת על סך מיליון שקל, והפעם תחת הכותרת "הפרת זכויות יוצרים". הם רוצים למנוע ממני להפיץ את תורתם. בעקבות כך פתחתי בגיוס המונים באמצעות דף הפייסבוק של הבלוג להתמודדות עם תביעות אלה וכדי להרחיב את המאבק ביהדות המשיחית. 

---

הרב אלי סדן
צילום מסך
להמשך הפוסט

הרב אופיר וולס: "למגזר הציבורי צריך למנות רק יראי שמיים"

וולס, שמלמד במכינת עלי, מסביר לתלמידיו מדוע ראוי שישתמשו בפרוטקציות ומדוע הם, כחובשי כיפה, אוטומטית טובים יותר מכל המועמדים האחרים

בחודש שעבר הגישו נגדי מכינת עלי והרב אלי סדן תביעת השתקה על סך 700 אלף שקל תחת הכותרת "תביעת דיבה". בשבוע שעבר הם הגישו תביעת השתקה נוספת על סך מיליון שקל, והפעם תחת הכותרת של "הפרת זכויות יוצרים". הם רוצים למנוע ממני להפיץ את תורתם. בשבוע שעבר פתחתי בגיוס המונים באמצעות דף הפייסבוק של הבלוג להתמודדות עם תביעות אלה.

---

הרב אופיר וולס. "לא צריך לשאול אף אחד, ודאי שאתה הכי ראוי"
צילום מסך
להמשך הפוסט

הרב גיורא רדלר: "הרעיון של היטלר נכון, רק שהוא בצד של הרעים"

רדלר, שמלמד במכינת עלי, מסביר לתלמידיו כי אינו טוען שהגרמנים צדקו אך "רע אידאולוגי הוא הרבה יותר אמיתי, במידה מסוימת אפילו לא רע". "תחליף את היהודים בעמלק, זה לא מה שאתה אומר?"

בחודש שעבר הגישו נגדי מכינת עלי והרב אלי סדן תביעת השתקה על סך 700 אלף שקל תחת הכותרת "תביעת דיבה". במקביל, הם שלחו מכתב התראה לתביעת השתקה נוספת על סך מיליון שקל, והפעם תחת הכותרת של "הפרת זכויות יוצרים". הם רוצים למנוע ממני להפיץ את תורתם. בשבוע שעבר פתחתי בגיוס המונים בדף הפייסבוק של הבלוג להתמודדות עם תביעות אלה.

---

הרב גיורא רדלר
צילום מסך מיוטיוב
להמשך הפוסט

הרב אליעזר קשתיאל: "העליונות היהודית גנטית, להציע לערבים להיות עבדים שלנו"

ראש הישיבה לבוגרי צבא במכינת עלי מסביר לתלמידיו כי יש תכונות גנטיות של עמים וזה דורש מאיתנו לחשוב איך "לעזור להם באמת ולא מתוך התנשאות". הערבים, לשיטתו, יודעים כי השעבוד טוב להם

בחודש שעבר הגישה נגדי מכינת עלי והרב אלי סדן תביעת השתקה על סך 700 אלף שקל תחת הכותרת "תביעת דיבה". במקביל, הם שלחו מכתב התראה לתביעת השתקה נוספת על סך מיליון שקל, והפעם תחת הכותרת של "הפרת זכויות יוצרים". הם רוצים למנוע ממני להפיץ את תורתם. 

---

הרב אליעזר קשתיאל
צילום מסך מיוטיוב
להמשך הפוסט

הרב אלי סדן: "התורה היא החוקה של המדינה, זה ה-DNA"

ראש מכינת עלי מסביר לתלמידיו כי שליחותה של הציונות הדתית היא משימה קשה מאד, ולכן יש "להתכונן טוב יותר מגן הילדים עד גיל 20 כדי לבנות את כוחות הנפש". צפו ושפטו בעצמכם

בחודש שעבר הגישה נגדי מכינת עלי והרב אלי סדן תביעת השתקה על סך 700 אלף שקל תחת הכותרת של תביעת דיבה. במקביל הם שלחו מכתב התראה לתביעת השתקה נוספת על סך מיליון שקל, והפעם תחת הכותרת של הפרת זכויות יוצרים. הם רוצים למנוע ממני להפיץ את תורתם. 

---

אלי סדן. שליחות אלוקית
אמיל סלמן
להמשך הפוסט

הרב יגאל לוינשטיין: לשלוח ילד הומוסקסואל לפסיכולוג חילוני זה סיכול ממוקד

במכינת עלי מסבירים לתלמידים: הפסיכולוגים כופים על נערים מבולבלים את תפישת עולמם, ויוצרים תלות לצורך הפרנסה שלהם עצמם

בשבוע שעבר הגישה נגדי מכינת עלי והרב אלי סדן תביעת השתקה על 700 אלף שקל, תחת הכותרת של תביעת דיבה. במקביל הם שלחו מכתב התראה לתביעת השתקה נוספת על סך מיליון שקל, והפעם תחת הכותרת של הפרת זכויות יוצרים. הם רוצים למנוע ממני להפיץ את תורתם. 

---- 

הפגנה נגד פרץ
עופר וקנין
להמשך הפוסט

הציונות החילונית כמוה כפרעה - דברי הרב רפי פרץ, שר החינוך שלכם

שר החינוך רפי פרץ הוא אדם משיחי. לתפיסתו הציונות החילונית היא ניצוץ משיח בן יוסף, שתפקידה לבנות את התשתית הפיזית של המדינה, ואז להעביר את המפתחות למשיח בן דוד שישליט כאן את שלטון ההלכה

בשבוע שעבר הגישה נגדי מכינת עלי והרב אלי סדן תביעת השתקה על 700 אלף שקל, תחת הכותרת של תביעת דיבה. השבוע, ככל הנראה, הם יגישו תביעת השתקה נוספת על סך מיליון שקל, והפעם תחת הכותרת של הפרת זכויות יוצרים. הם רוצים למנוע ממני להפיץ. את תורתם. 

ועוד הערה: רפי פרץ מחק את כל אתר מכינת עוצם, לאחר שהתברר לו שאני מפיץ את תורתו. רק שאני הורדתי שיעורים. הקטע שמוצג כאן לקוח מהשיעור מנהגים ומנהיגות יוסף ויהודה, שכאמור הורד מהרשת. 

אלי סדן, ראש מכינת עלי
אמיל סלמן
להמשך הפוסט

הרב יהושע שפירא: "לא נעבור על תורת השם בגלל פקודות צה"ל"

"צריך להסביר לשותפים שלנו בצה"ל שהם מתקרבים לקו האדום", אומר אחד מרבניה הבולטים של היהדות המשיחית לתלמידיו, "אם לא תהיה ברירה, לא תהיה ברירה"

בשבועות האחרוניםהוכיחו ההסדרניקים שהם יודעים ונכונים להפר פקודה שלשיטתם מנוגדת לדעת תורה. מנגד, בצה"ל בחרו להכיל גישה זו, ובמשתמע שחררו אמירה ערכית על עליונות הרבנים על המפקדים. למה? כי בסוף אין "דעת תורה", יש פרשנות הלכתית שנקבעת על פי הרב הנבחר בבחינת "עשה לך רב". כך למשל משופעת הציונות הדתית בפסיקות הלכה שמתירות לצפות בחיילת שמדגימה שיעור, וכך הוכיחו ההסדרניקים שהם לא סופרים את הרבנות הצבאית - שלכאורה לפחות - מאשרת את השיעור.

לאן גישה זו עשוייה להוביל? להלן דברים שאמר הרב יהושע שפירא, ראש ישיבת ההסדר רמת גן, ומרבניה הבולטים של היהדות המשיחית:

הרב יהושע שפירא
הלל מאיר
להמשך הפוסט

מה חושב הרב חיים ירוחם סמוטריץ', אביו של חבר הכנסת, על "העם יהודי"?

הדמוקרטיה בישראל לא יודעת להתגונן, כי חבר הכנסת סמוטריץ', שכבר הודיע שאביו הוא מורו ורבו, משתמש בדמוקרטיה עצמה כדי לחסל אותה. חוק הלאום הוא רק המשך של דרך הפעולה הזו

חוק הלאום מגדיר זהות יהודית למדינת ישראל ומתעלם מהגדרתה הדמוקרטית, וכל זאת כדי לאפשר לשר החינוך נפתלי בנט ולשולחיו אנשי היהדות המשיחית לכפות על מדינת ישראל חוקי דת, "באמצעים דמוקרטיים". כלומר באמצעות כפייה דתית על ידי רוב בכנסת, ומעבר מדמוקרטיה לדיקטטורה של הרוב.

כך למשל סעיף 1 (ג) לחוק קובע את ההגדרה המעורפלת הבאה: "מימוש הזכות להגדרה עצמית לאומית במדינת ישראל ייחודי לעם היהודי". לכאורה משפט סתום, אבל בפועל מפתח להפיכת מדינת ישראל למדינת הלכה, שכן מהי הלאומית הייחודית לעם היהודי?

הרב חיים ירוחם סמוטריץ'
מתוך ערוץ היוטיוב של ישיבת ניר- קרית ארבע-חברון
להמשך הפוסט

ומה אומרים הרבנים המשיחיים על חוק הפונדקאות?

"מאבק בין החשמונאים ליוונים"; "פגיעה בציונות"; "פגיעה בעם ישראל ובעולם כולו"; "לשלוח ילד עם נטיות לפסיכולוג חילוני זה סיכול ממוקד" והגיגים נוספים

הידיים ידי נפתלי בנט, הקול קול היהדות המשיחית והכסף של כולנו. כך נדמה ניתן לאפיין את המאבק שמתחולל עכשיו על זכויות הלהט"ב בפרט, ועל ערכיה הדמוקרטיים - יהודים של מדינת ישראל בכלל. כי היהדות המשיחית שפועלת להשתית כאן מדינת הלכה, רואה בקהילת הלהט"ב ותומכיה, את האויב מספר אחת בדרך להגשמת רצון הבורא, וביאת המשיח. כל מאמציהם להבריג את החזון המשיחי על התחושות הלאומיות, כפי שבנט עושה עבורם בהצלחה רבה בחלקים רחבים בעם, מתנפץ נוכח תפיסת העולם הליברלית של הקהילה ותומכיה.  

אז מה עושים? מכשירים את הלבבות, מכינים את הגייסות, וממתינים לשעת כושר. הנה כך נשמעים הרבנים סדן, קשתיאל ולוינשטיין ממכינת עלי, והרב דוב ביגון ממכון מאיר, ביחס לזכויות הלהט"ב.

משתתפים בהפגנת קהילת הלהטב"ק בתל אביב
תומר אפלבאום
להמשך הפוסט

"כשלחבר החילוני שלך נגמרים המים במסע והוא צמא, תתן לו, אבל תציע שקודם יברך"

כך מלמד את תלמידיו ראש ישיבת ההסדר רמת גן, הרב יהושע שפירא. "אתם יוצאים לקרב דתי של שלוש שנים, וההגנה הכי טובה היא ההתקפה. אתם חודרים לשטח אוייב, חותרים למגע ועושים את זה עם רעל בעיניים וסכין בין השיניים"

בשבוע שעבר התפרסמה ידיעה לפיה חייל דתי סירב לדבר עם קצינה מטעמים דתיים. מבלי להתייחס לעובדות הסיפור, היה או לא היה, נראה שזאת מציאות שלגמרי אפשרית אצל חייל שהרב יהושע שפירא הכין אותו לצבא.

שפירא יש לומר, הוא ראש ישיבת ההסדר רמת גן, ומרבניה הבולטים של היהדות המשיחית.

הרב יהושע שפירא
תומר אפלבאום
להמשך הפוסט

מפקד שלא מכריח לקיים מצוות עובר עבירה - זה מה שלומדים חניכי מכינת עלי

".זה נובע מאהבת ישראל שלנו, אהבה זה דבר אקטיבי, בשבילו אנחנו כופים הלכות, זה בשביל שאנחנו אוהבים אותו.. הכל מתוך אהבה... המון המון אהבה וערבות הדדית"

חקיקה דתית, חובה או רשות? לדיון הלכתי זה נדרש הרב אליעזר קשתיאל בשיעור "לפני עיוור לא תתן מכשול" שנתן לחניכיו במכינת "עלי".

קשתיאל, לצד היותו מרבניה הבולטים של המשיחיות, הוא ראש הישיבה לבוגרים במכינת עלי, ולפיכך סמכות הלכתית.

הרב אליעזר קשתיאל
אתר מכינת בני דוד עלי
להמשך הפוסט

הנוער החילוני עסוק באלכוהול וסמים - זה מה שמלמד הרב אבינר את חניכי מכינת עלי

והנוער הדתי? הוא ממלא את חובתו בעולמו ולפיכך מאושר, רגיש בעל מידות טובות ומעשים טובים

למה בעולם החילוני יש עוצמות של שמחת חיים וכיף, ובתורה הכל כבד? לסוגייה זו נדרש הרב שלמה אבינר בשיעור שנתן לחניכי מכינת עלי בנושא "עוצמות העולם החילוני ועולם התורה". אבינר יש לומר, הוא ראש הישיבה והמכינה הצבאית "עטרת ירושלים" (עטרת כהנים), ומראשי רבני המשיחיות.  

אז הנה משנתו:

הרב שלמה אבינר
תומר אפלבאום
להמשך הפוסט

"לבג"ץ ולחילונים אין אמת ואין מוסר" - כך מלמד ראש מכינת "עלי"

וגם: פייסבוק מחקה פוסט ובו ציטוטים מדברי הרב קשתיאל בנוגע לנשים, בטענה שמדובר בדברי שטנה

חברת מפלגת הבית היהודי, שרת המשפטים איילת שקד, פרשה השבוע מוועדת מתווה הכותל, רגע לפני ההצבעה על הקמת מתחם משותף לנשים וגברים, שיאפשר חוויה דתית בכותל גם לזרמים ביהדות שאינם אורתודכסים. קודם לפרישתה הודיעה שקד שברגע האמת היא תתייעץ עם רבני הציונות הדתית. כך לפחות פורסם.

אז הנה מה שחושב הרב אלי סדן, זוכה פרס ישראל, מייסד וראש המכינה הצבאית "עלי", ומרבניה המרכזיים של היהדות המשיחית, על הזרמים האחרים ביהדות. הדברים לקוחים מתוך שיעור שהעביר לתלמידיו במכינה הצבאית עלי, "התרבות החדשה התנגדות לרוח ישראל", כחלק מהכנתם להשתלבות בחברה הישראלית בכלל, ובתפקידי פיקוד וקצונה בפרט. ייתכן ששקד התייעצה גם איתו.

הרב אלי סדן מתוך השיעור "'התרבות החדשה' - התנגדות לרוח ישראל"
אתר מכינת בני דוד
להמשך הפוסט

"אז מה מגלגלים עיניים ואומרים, איפה היה אלוהים בשואה?": כך מלמד זוכה פרס ישראל, הרב אלי סדן

לצד הקביעה שאין לדעת למה היתה השואה, מלמד סדן שרוב העם היהודי חילל שבת, גילה עריות, ואכל טרפות ונבלות, ומציע למגלגלי העיניים לשאול, "מה? כולם צדיקים שעלו לארץ ישראל?"

אז איפה היה אלוהים בשואה? לסוגיה כבדת המשקל הזאת, נדרש גם ראש מכינת עלי, וזוכה פרס ישראל הרב אלי סדן, שבחר להקדיש לנושא שיעור שלם. את דבריו פתח בקביעה לפיה "...אני לא יודע למה היתה שואה, ואני לא מציע לאף אחד לחשוב שהוא יודע מה כתוב שם למעלה בסדר ההנהגה האלוהית...".

ומשם, תפנית חדה: "אני רק רוצה לשאול כמה שאלות את כל התמימים האלו ששואלים איפה היה אלוהים?", הוא מבהיר לתלמידיו בני ה-17, "אתם יודעים שבמאה ה-20 רוב העם היהודי, עזב תורה ומצוות, התחיל לחלל שבת ולגלות עריות? אז אומרים - אבל בשואה נספו צדיקים? - מה זו השאלה הזו? מה, אנחנו לא יודעים שכל ישראל ערבים זה לזה? זו פעם ראשונה שאנחנו נפגשים עם תופעה כזו? מה, ירמיהו הנביא לא היה צדיק וסבל מהחורבן? וברוך בן נריה, ורבי עקיבא?

הרב אלי סדן מתוך השיעור "איפה היה אלוקים בשואה"
ערוץ היוטיוב של מכינת בני דוד
להמשך הפוסט

"מפעילות מזל"טים פרצו בבכי וסירבו לירות במחבלים" - זה מה שמלמד הרב במכינת עלי

ראש הישיבה מתנגד נחרצות לכל שינוי במעמד האשה המסורתי, מבהיר לחניכיו כי עמדתו היא עמדת התורה, ומי שכופר בה גורם נזק נפשי ופיזי לעצמו ולמשפחתו, ופוגע בבטחון המדינה

לפחות בשתי הזדמנויות שונות בשנתיים האחרונות, לימד הרב אליעזר קשתיאל את חניכיו במכינת עלי, מה הם ההבדלים הנפשיים שבין נשים לגברים, וכיצד אלו משפיעים על עבודת האל, כמו גם על התפקידים החברתיים. קשתיאל, לצד היותו ראש הישיבה לבוגרי צבא ב"עלי", הוא גם רב ב"מדרשת דניאלי", שהיא מכינת בת ל"עלי" אשר מכשירה בנות לקראת השירות הלאומי, ובעבר אף כיהן כראש המדרשה.

הנה תקציר השיעור שנקרא "ההבדלים הנפשיים בין גברים לנשים ומשמעותם", תוך התאמה מתבקשת, לטקסט הכתוב. את השיעור במלואו ניתן לראות מטה:

הרב אליעזר קשתיאל
ערוץ היוטיוב של מכינת בני דוד
להמשך הפוסט

אלו מסרים מפנים הצעיר בן ה-17 שמקשיב לתובנותיו של הרב המשיחי אלי סדן?

קשה שלא לתהות מהם המסרים אותם הפנים מהשיחה אותו בחור צעיר, בן ה-17 וקצת, חדור הערכים והאמונה היוקדת, שהקשיב בנפש חפצה לתובנות של רבו הנערץ

ב-21 לדצמבר 2015, חמישה חודשים לאחר פעולת הטרור בדומא, ניהל זוכה פרס ישראל, וראש המכינה הצבאית משיחית בני דוד "עלי", הרב אלי סדן, שיחה עם תלמידיו בנושא, ובין היתר אמר את הדברים הבאים:

"... יש הבדל מהותי בין הטרור של הערבים ובין מה שעשו הנערים בדומא (אם עשו) .... אצל הערבים זה נובע ממקום שכולו רשע, ממקום של שנאת עם ישראל ורצון להשמיד את עם ישראל, ואצל הנערים זה נובע מקלות דעת של נערים שחושבים שבזכות זה הם מצילים את עם ישראל..

נשיא המדינה ריבלין לוחץ את ידיו של הרב אלי סדן בטקס הענקת פרס ישראל ב-2016
חיים צח / לע"מ
להמשך הפוסט

אילו צה"ל היה צה"א, וינטר היה מקבל קידום

כדי להבין מה רצה וינטר, יש לחזור לכור מחצבתו האידיאולוגית משיחית, לכיתות הלימוד של מכינת בני דוד "עלי", לשיעורו של הרב איתן קופמן, מרבניה המשיחיים של המכינה

עניינו של תא"ל עופר וינטר שב לכותרות, כשציבורים רחבים בציונות הדתית המשיחית תלו את עצירת קידומו הצבאי, בכיפה שעל ראשו. משכך נדמה כי מן הראוי לדון בתפיסת עולמו של הקצין שנחשב לבוגר מצטיין של המכינה הצבאית המשיחית בני דוד "עלי". וכבר ייאמר, הדיון אינו נוגע לגבורתו ואומץ ליבו, שהרי הם רשומים באותות ובדרגות שעל מדיו.

ב-9 ביולי 2014, בהיותו מפקד חטיבת גבעתי, בראשית מבצע צוק איתן, כתב וינטר "דף מפקד לקרב" לחיילי החטיבה, ובו בין היתר נכתב: "ההיסטוריה בחרה בנו להיות בחוד החנית של הלחימה באויב הטרוריסטי העזתי, אשר מחרף מנאץ ומגדף אלוקי מערכות ישראל... אני נושא עיני לשמיים וקורא עמכם 'שמע ישראל ה אלוקינו ה אחד'. אלוקי ישראל היה נא מצליח דרכינו אשר אנו הולכים ועומדים להלחם למען עמך ישראל כנגד אויב המנאץ שמך".

סמי תורג'מן ועופר וינטר בערב הוקרה ללוחמי צוק איתן
תומר אפלבאום
להמשך הפוסט