הרב אליעזר קשתיאל: "העליונות היהודית גנטית, להציע לערבים להיות עבדים שלנו"

ראש הישיבה לבוגרי צבא במכינת עלי מסביר לתלמידיו כי יש תכונות גנטיות של עמים וזה דורש מאיתנו לחשוב איך "לעזור להם באמת ולא מתוך התנשאות". הערבים, לשיטתו, יודעים כי השעבוד טוב להם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרב אליעזר קשתיאל

בחודש שעבר הגישה נגדי מכינת עלי והרב אלי סדן תביעת השתקה על סך 700 אלף שקל תחת הכותרת "תביעת דיבה". במקביל, הם שלחו מכתב התראה לתביעת השתקה נוספת על סך מיליון שקל, והפעם תחת הכותרת של "הפרת זכויות יוצרים". הם רוצים למנוע ממני להפיץ את תורתם. 

---

אז הנה מה שהרב סדן והיהדות המשיחית לא רוצים שהציבור יראה. הוא נמצא באתר מכינת עלי תחת השם "העבדות ומעמד העובדים על פי היהדות". בעיני יש חשיבות לראות את כל השיעור שמעביר ראש הישיבה לבוגרי צבא, הרב אליעזר קשתיאל. הסרטון ארוך ולכן ליקטתי ציטוטים נרחבים ועיקריים ממנו:

קשתיאל: כן, אנחנו גזענים, בוודאי. כן, יש גזעים בעולם ויש תכונות גנטיות של עמים, וזה דורש מאיתנו (העם היהודי) לחשוב איך לעזור להם. זה שיש מישהו שהוא פחות ממך - זו לא סיבה לרדת עליו ולא להשמיד אותו, אלא לעזור לו. נכון יש הבדלים בין גזעים וזו בדיוק הסיבה להושיט עזרה. כמו שאנחנו יודעים שיש פגמים גנטיים, נגיד יש בתוך החברה כשלצערנו ילד שנולד עם פגם. זו סיבה לרדת עליו? זו סיבה לעקוץ אותו, להעליב אותו? לא, זו סיבה למה? לעזור לו.

שיעורו של אליעזר קשתיאל

תלמיד: מי שמך להחליט מי זה מי?

קשתיאל: אני רואה שאני מגיע להשגים הרבה יותר מרשימים ממנו. בתחום המוסרי, המחשבתי, האישיות שלו, אני מגיע להישגים הרבה יותר גבוהים - אז חובתי לעזור לו. לא להשאיר אותו ככה מסכן ונעבעך. אלא להושיט לו ידי, להגיד לו "בוא". בוא תהיה עבד שלי, בוא תהיה שותף להצלחה. חובתי לעזור לו לקדם אותו... אתה יודע מה היום המצב? שמדינה משגשגת רואה מדינה נחשלת היא הופכת אותה לפח הזבל שלה. זה המצב היום. יש מדינות באפריקה, מדינות נחשלות, אז מה עושות המעצמות? עוד יותר מכשילות אותן.

... אם הכיבוש משמעו להשפיל אותך, לרדת עליך לעקוץ אותך, להשמיד אותך - אז הוא רע. אבל אם הכיבוש משמעו "אני מוצלח, בוא", אני קורא לך להיות שותף להצלחה, למה אתה לבד, למה אתה נפרד ממני, אני רוצה לכבוש אותך, לצרף אותך - אז אתה שותף להצלחה גדולה. כדאי לך להיות עבד שלי. ככה אתה חי חיים עלובים. בוא תהיה עבד שלי, תראה איזה חיים תחיה, איזה רמה רוחנית וערכית... 

... יש פה פגם גנטי, אובייקטיבי, מה לעשות?... התנ"ך מלא בזה וחז"ל מלאים בזה... זה לא סיבה סיבה לחגוג, זה לא סיבה להתנשא, זה סיבה לעזור. עדיף לקרוא לילד בשמו ולהגיד "נכון, יש כאן בעיה גנטית וצריך לעזור להם", מאשר להגיד "לא, לא, אין פה בעיות גנטיות" ובסוף אתה לא עוזר להם... יש מסביבינו עמים כאלה עם בעיות גנטיות... תשאל ערבי פשוט, אני שאלתי ערבי פשוט, פה, איפה אתה רוצה להיות, תחת הרשות הפלסטינית או תחת מדינת ישראל? התשובה חד-משמעית. כולם יגידו לך את אותה תשובה חד-משמעית שהם רוצים להיות תחת הכיבוש... למה? כי יש להם בעיה גנטית, הם לא יודעים לנהל מדינה, הם לא יודעים לעשות כלום, תראה איך הם נראים... הם לא יודעים לנהל כלום. פרא אדם. ידו בכל ויד כל בו.

... בגלל שכל הזמן יושבים שם אלף יועצים, בגלל שיש להם כסף אז הם שוכרים מיליון יועצים והם מנהלים להם את המדינה... תן להם (לערבים) רגע אחד לנהל - הכל מתפרק. מיד. הם לא יודעים. אז יש להם בעיה גנטית. בוא נעזור להם. הערבי הפשוט העובד ליומו, מה השאלה? איזו מעסיק הוא מעדיף, תשאל אותו? מעסיק יהודי או מעסיק ערבי? אין בכלל שאלה. הם יודעים את זה, אז בוא נקרא לילד בשמו ונגיד "בואו תהיו עבדים שלנו... עדיף במקום לתרץ תירוצים, להגיד משפטים אמיתים ונכונים ולא להתנשא.

---

אז אם אני מבין נכון, הרב קשתיאל מחנך לעליונות הגזע היהודי. מקור העליונות הזו היא גנטית ובגלל הנחיתות הגנטית של הערבים סביבנו כדאי להם להשתעבד אלינו כי זה יעשה להם טוב.

בעיני, תפישת העולם המשיחית רואה בכיבוש כלי ל"הרמת" הסביבה. וזאת מתוך עמדה פנימית של עליונות מוסרית וערכית שמטרתה להפיץ בגויים את אור האלוהים. העניין הוא שמכינת עלי נתמכת בעשרה מיליון שקל בשנה מהכסף של כולנו, כספו של משרד החינוך, כדי להפנים בחניכים, רגע לפני גיוסם, את ערכיה של ישראל היהודית והדמוקרטית. אגב, סדן, שמבית מדרשו יוצאת תורת הגזע הזאת, הוא איש שמעורב בפוליטיקה ומקורב מאוד לשר רפי פרץ. לשיפוטכם.

יאיר נהוראי

יאיר נהוראי | בממלכתיות

בממלכתיות - תפישת העולם מבית מדרשו של הרב קוק, לפיה יש לנקוט ביחס של כבוד רב כלפי המדינה כחלק מתפיסתה כ"ראשית צמיחת גאולתנו". 

עורך דין, בעל משרד פרטי המתמחה בפלילים ובעתירות מנהליות לבג"ץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ