בלוגים

בדרך / הבלוג של יואב קווה

טיול 4X4 אל חולות שונרה

טיול חולות נהדר. המסלול קל לנהיגה וניווט ומתאים גם לרכב כביש-שטח רך

אזור: חולות מערב הנגב

אורך: 40 ק"מ

קניון הלס
בן האומן
להמשך הפוסט

איך לצאת מהבוץ? טיפים בנהיגת 4X4 בחורף

נסעתם לטייל, שקעתם בבוץ – מה צריך לעשות ומה אסור לעשות בשום אופן? טיפים לחורף מתוך ספר חדש שעומד לצאת לאור "4X4 המדריך השלם"

רוב התקיעות בבוץ מתרחשות דווקא ליד הבית

אתם יוצאים רק “לסיבוב קטן מאחורי הבית" ופתאום מגלים שה"ג'יפ" שלכם מפרפר גלגלים בחוסר אונים מוחלט, תקוע בבוץ. אתם נותנים "גז", מנסים להיחלץ בכוח, בצורה נואשת, הרכב שוקע יותר ויותר. אתם יוצאים מהרכב, הג'ינס החדשים כבר מלאים בבוץ, שלא לדבר על הנעליים. חוזרים לאוטו ומטנפים גם את המושב. הילדים צועקים, כולם נלחצים. ייאוש.

מושכים ג'יפ שנתקע בבוץ
יואב קווה
להמשך הפוסט

מסע במכונית הזמן

סקודה, אחד מיצרני הרכב הוותיקים בעולם, חוגג 120. ביקרנו במוזיאון של היצרן בצ'כיה, קיבלנו הזדמנות לנהוג בכמה דגמים קלאסיים וחדשים וביקשנו להבין – עד כמה באמת התקדמה תעשיית הרכב מאז ועד היום?

פרוצ'ו למבורגיני, יצרן טרקטורים איטלקי מצליח בתחילת שנות ה-50 של המאה ה-20, לא היה מרוצה מהפרארי שלו. הוא הלך להתלונן אצל בעל הבית, אנזו פרארי, ונזרק מכל המדרגות. למבורגיני הפגוע החליט לנקום והקים מפעל מתחרה של מכוניות ספורט.
כמה טוב שיש דבר כזה אגו גברי.

גם ואסלאב קלמנט (Václav Klement) סבל מאגו גברי פגוע.

סקודה - דגמים ישנים
סקודה
להמשך הפוסט

כי מציון ייצא רכב ראלי

החלום של תום בריל, בן 32 ("מגיל 12 בענף הראלי"), עומד להתגשם. SOL, מכונית ראלי מקצועית בקטגוריה הגבוהה ביותר, T1, תצא בקרוב לראלי בינלאומי ראשון

מושב חקלאי, אי שם באזור נתניה. שער מתכת גדול ושחור. אנחנו מחכים בסבלנות. השער נפתח חשמלית ואנחנו נוהגים פנימה לדרך עפר. משני הצדדים מוטלים עשרות רייזרים (RZR) מתוצרת פולאריס בכל מיני מצבי צבירה: מאובקים, שלמים, שבורים, בלי גלגל. הלסת נשמטת למראה ערימות רייזרים בשווי כמה מיליוני שקלים.
אבל זאת לא הסיבה שהביאה אותנו לכאן.

ממשיכים בדרך העפר ומולנו מגיח בחור חסון, גבוה וחייכני. נעים מאוד, תום בריל. בן 32, "כבר 20 שנה בענף הראלי". בריל לוקח אותנו לסככה הקרובה ולרכב מירוץ אדום גבוה ורחב עם דלתות שחף שנפתחות הצדה ולמעלה.  

רכב הראלי של תום בריל
דנה רודיך, יוני פוטוס
להמשך הפוסט

מבחן דרכים לקסוס RX450h

לקסוס מייצרת מכוניות מופנמות? תשכחו מזה. RX החדשה היא מכונית נועזת למראה, בולטת, מרהיבה. וחוץ מזה היא מלוטשת להפליא, חזקה, משוכללת ובטיחותית. אז מה בעצם חסר שם? RX450h במבחן

יש רק משהו אחד. יש רק משהו אחד שמציק לי בשלמות ההנדסית הזאת של לקסוס RX450h.

זה התא הייעודי לטלפון. הוא יושב במשענת היד בין שני המושבים. יש לו מכסה שנפתח ונסגר בדייקנות אטומית. הוא ממש עושה חשק לפתוח אותו ולהניח בתוכו, מוגן ושמור, כמו פנינה בתוך קונכיה, את הטלפון הנייד. אבל פה בדיוק מתעוררת הבעיה. סאמסונג S6 או אייפון 6 לא ייכנסו לשם. התא הזה פשוט קטן מדי עבורם.

 לקסוס RX450h
אסף בוכובזה
להמשך הפוסט