בלוגים

יומנו של שמן / הבלוג של ג'קי גולן אזסיו

נטע ברזילי אולי הכי מגוחכת בעולם, אתם מגוחכים יותר

ללא קשר ליכולותיה, נטע ברזילי היא אשה שחושפת לראווה את מסכת הרמייה החברתית. אז תישארו אתם בבועת ה"כולן יפות ומושלמות", תנו לה לשמוח ולרקוד ועיזבו אותה מהפוזה השקרית שלכם

נטע ברזילי ספגה ביקורות קטלניות על המראה והלבוש שלה מאז הפכה למפורסמת באירוויזיון שעבר. אם להודות על האמת, הלבוש שלה אכן מגוחך. פעמים רבות נדמה שהוא מאולץ ואינו תואם את המידות, לא של הגוף ולא של הקלאסה. החיים הובילו את נטע לזכות בתחרות שירה מגוחכת לא פחות מהבגדים שהיא לובשת, וכך, מבלי משים, הפכו אותה לסמל סטטוס - אשה שמייצגת שמנים בעל כורחה.

אף אחד לא יודע מה זה להיות שונה למעט השונים עצמם. יש שמנים בריונים שיכולים להגן על עצמם, יש שמנים שלא יוצאים את הבית וחיים על משחקי מחשב, פורנו רך ובן אנד ג'ריז, ויש את נטע - שסביר להניח שחוותה כמה השפלות בחייה. נטע היא אשה שמנה ולהיות שמן בחברה הישראלית יכול להיות מעמסה קשה. לכן, לראות אותה רוקדת בשמלת החביתה הצהובה באירוויזיון בתל אביב היה בגדר ניצחון על כוחות הרשע.

נטע ברזילי לובשת שמלה של מעצב האופנה ויוי בלאיש עבור הופעתה בגמר האירוויזיון
ערן לוי
להמשך הפוסט

רוני קובן מצליח להישאר נקי בתוך כל הרפש הטלוויזיוני

לשנינו יש עודף משקל אבל זו לא הסיבה שבעטיה אני כל כך אוהב ומעריך את קובן. החמלה שלו כלפי מרואייניו ויכולתו להכיל גם בעלי דעות מנוגדות לשלו, הן שהופכות אותו לעיתונאי נהדר

רוני קובן הוא עיתונאי מהסוג שאני אוהב ומעריך. אולי זה בגלל עודף המשקל שלו. אולי זה בגלל האכילה הכפייתית שעליה התוודה בעבר בין השורות. הרגשתי לרגע שאנחנו נלחמים את אותה המלחמה. אולי זו האינטליגנציה הרגשית המפותחת שלו, ואולי, ובעיקר, החמלה שלו כלפי מרואייניו. 

בשבוע שעבר צפיתי בשקיקה בסדרה "יוצאים מן הכלל" המשודרת ב"כאן 11" ובה פוגש קובן קהילות ייחודיות בנוף הישראלי. הפרק האחרון התרחש במרכז לבריאות הנפש גהה. במשך שבוע התלווה קובן לחולים ולצוות, שאל שאלות ודיבר עם מטופלים. לאורך 50 דקות הוא דיבר בשפתו של כל אחד מהמרואיינים עד שלרגע זה הרגיש כאילו הוא חלק מצוות הטיפול.

רוני קובן בטקס פרסי הטלוויזיה 2019 אחרי זכייתו על התוכנית "פגישה"
îåèé îéìøåã
להמשך הפוסט

בצימר, עם בחורה ועל פטריית הזייה, למדתי איך לאכול את החיים בידיים

התוכן של המלים שלה עושה לי צרבת אבל הדרך שבה הן נאמרות גורמת לי אושר אין סופי. אנחנו כל כך שונים שזה מבחיל ומקסים בו זמנית. אך דווקא ביחד איתה לקחתי משהו בעל משמעות לדרך

זה חודש שאני יוצא עם בחורה חובבת שיכר ממדרגה ראשונה. מסוג הבחורות שנוגדות לכאורה את תפישת העולם שלי, את הקצב שבו אני חי ואת החרדות בתוכי. שנים שאני מחפש קשר נטול מחסומים, רגיש, מכיל, יציב, אך גם בשבילי הבחורה הזאת היא קצת יותר מדי. 58 ק"ג של כיף טהור. היא יותר מבוגרת ממני אבל נראית כמו הבת שלי או במקרה הטוב - אחותי הקטנה. עצרו אותנו כבר פעמיים לבדיקה משטרתית ושאלו אותה אם הכל בסדר. חושבים שאני "האנס מבוסטון" כשאני הולך איתה חבוק. הם לא יודעים שהיא הלא נורמלית מבנינו.

האשה הזו היא קודם כל חוסר יציבות מוחלט. התנערות נחרצת ומופגנת ממסגרות חברתיות וכלכליות. המחר שלה, כך מסתבר, הרבה יותר חזק ומוחשי מהאתמול. לא מחשבת שום צעד, בטח שלא בוררת כל מלה. לפעמים אני מבקש ממנה, ככה ברמיזה, להוריד את המשקה מהיד ולהביט לי לרגע בעיניים. היא אף פעם לא מביטה, וגם שיוצא מבט, אז העיניים השחורות שלה לא מצליחות לספר לי כלום. והחיוך? לפעמים נדמה לי שהוא מודבק שם בלי שום קשר למציאות.

"הריח שלה מעיר לי הנשמה. היא לא מה שחיפשתי, אך היא כל מה שחלמתי להיות"
Getty Images IL
להמשך הפוסט

באתי לדייט עם הרבה שאלות, זה ממש לא התאים לה

לראשונה יצאתי עם אשה בעלת ניסיון רומנטי כבד. מניפולציה זולה לא תעבוד כאן. אז חקרתי את נפשה וזה הדבר האחרון שהיא רצתה. מה לעשות, אני בא בלי פילטרים, כדי שתהיה זוגיות צריך לחשוף

בשבוע שעבר נזרקתי בבושת פנים בדייט שלישי על ידי אשה בת 40. לפני הפרידה הזו מעולם לא יצאתי לדייט עם אשה שיש מאחוריה ניסיון רומנטי כבד. אשה שעברה נישואין וגירושין ויש לה ילדים. היו לי הרבה ספקות אם יש ביכולתי למלא את עולמה של אשה בגיל הזה, הן מבחינה רגשית והן מבחינת הישגים מקצועיים.

מערכת יחסים עם אשה בגיל מבוגר זה לא משחק ילדים: מניפולציה זולה לא תעבוד פה. גם לא מחמאה חסרת ערך. אשה זה מנגנון מסובך וככל שמתבגרים המנגנון מתוחכם יותר, זהיר יותר, פסימי יותר. קשה מאד לחדור ללב של אשה שראתה דברים. זה לא כמו מערכת יחסים עם ילדה בגיל צעיר. יש רמות עומק במערכת יחסים שילדה בת 20 לא יכולה עדיין להגיע אליה, לא משנה כמה היא נפלאה ואינטליגנטית. יש חכמת חיים שמגיעה רק אחרי הקמט הראשון.

אילוסטרציה של דייט
Getty Images IL
להמשך הפוסט

בסוף הדרך, מלאך המוות לוחץ ידיים לכולם

אף פעם לא חשבתי על המוות לפני שביקרתי בהוספיס כדי לחלק מתוקים לחולים סופניים. דווקא שם, במקום שבו יכולתי להרגיש בר המזל הכי גדול ולומר "זה לא נוגע אלי", הבנתי כי טעיתי בתפישת עולמי

לפני כשנה ביקרתי במחלקה של חולים סופניים כדי לחלק להם מתוקים. מכר לחץ עלי להצטרף אליו ולבסוף השתכנעתי. המכר ומשפחתו הם מסוג האנשים שידיהם מושטת לכל מי שרק חפץ בה. אני לא אדם כזה, ואם נדבר בפתיחות, גם רוב בני האדם רחוקים מלהיות כאלה.

בדרך לבית החולים התנהלה שיחת חולין סוערת ביני לבין עצמי על מה יוצא לי מזה ולמה אני צריך את זה. אני הרי לא אוהב לעזור לאף אחד. לא נעים להודות אבל חלק גדול בהחלמה מאנוכיות היא קודם כל להכיר בה. לא אוהב להעלות ספה עם חבר לקומה רביעית עם מעלית; לא אוהב לתת יד לזקנות בכביש; לא אוהב לצאת מהבית; ואם כבר יצאתי אז לא אהיה הראשון להתנדב להיות נהג תורן או חלילה להחליף גלגל לאדם שנתקע בצד הדרך.

הוספיס תל השומר
עופר וקנין
להמשך הפוסט

בתחבולות תשיג לך אשה

אלוהים לא נתן לי ריבועים בבטן, רק כרס מכובדת לחיות איתה, אבל פיצה אותי בלשון רכה ואינטליגנציה רגשית מפותחת. שאדע לקדם את האינטרס שלי, להתמודד עם העולם שבחוץ ולהתמסד. בלוג חדש

אני לא בקיא בעולם הדייטים. מעטות הפעמים שיצאתי לדייט עם אשה טרם הכרתי את נפשה לעומק. אחרי שנים של בדידות רומנטית, למעט הרפתקאות אחת לכמה זמן, הכרחתי את עצמי להירשם לאתר הכרויות בשביל למצוא אהבה ולהתמסד. לאחר שהורדתי את האפליקציה גיליתי עולם שלם המונח לפני, כזה שבלחיצת כפתור אוכל להשיג, או לפחות לנסות להשיג, בת שיח כלשהי. 

מעצם היותי אדם תקשורתי ומניפולטיבי, אני תמיד אמצא דרכים להגיע ללבה של אשה שאחליט שמעניינת אותי, למרות נתוניי הפיזיים הלא מושכים בלשון המעטה. כל אשה שאי פעם היה לי איתה משהו השגתי בתחבולות, אף אשה מעולם לא התחילה איתי, בטח שלא קפצה עלי במועדון וגררה אותי לשירותים.

"בדבר אחד אני סמוך ובטוח: אין אשה שהייתי איתה ושכחה את מה שגרמתי לה להרגיש"
Getty Images IL
להמשך הפוסט