מיליארד דולר פיצויים על דואר זבל

בית משפט אמריקאי פסק כי כמה חברות הפצה של דואר זבל חייבות לשלם סכום כולל של כמיליארד דולר בפיצויים לספקית אינטרנט מקומית באיווה

קפטן אינטרנט
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
קפטן אינטרנט

שופט פדרלי בארה"ב העניק פיצויים בסך מיליארד דולר לספקית אינטרנט מאיובה שנפגעה מפעילות של חברות דואר זבל (ספאם). הסכום, שחושב לפי החוק באיווה שקובע קנס של 10 דולר להודעת זבל, נחשב לאחד מהגדולים ביותר שהוענק אי פעם בתביעה נגד מפיצי ספאם.

רוברט קריימר, בעליה של החברה התובעת, CIS Internet Services, אמר כי פסק הדין הוא "ניצחון לכולנו, שפותחים את תיבת הדואל ומוצאים שם הודעות גסות, מעשי הונאה ווירוסים מדי יום". עורכת דינו אמר כי הסיכויים שקריימר יזכה לראות את כל הסכום הם קלושים. "אנחנו מקווים שלפחות יכסה את הפסדיו", אמרה עו"ד קלי וולאס.

קריימר הגיש את התביעה נגד 300 מפיצי דואל זבל שונים שזוהו רק כאלמונים (John Doe) באוקטובר 2003. הוא טען כי מאז שנת 2000 העמיסו הודעות הזבל על שרתי החברה. בשלב מסויים התעבורה הגיע לכדי 10 מיליון הודעות זבל מדי יום. מאחר שהחברה של קריימר מספקת שירותי דואל לכ-5,000 איש, מדובר בכ-2,000 הודעות ללקוח . בכתב התביעה נטען כי קריימר נאלץ לטפל כמעט מדי יום בנפילת שרת דואר כזה או אחר בשל העומס.

בית המשפט האזורי קבע כי Cash Link Systems תחוייב בתשלום 360 מיליון דולר, AMP Dollar Savings תחוייב ב-720 מיליון דולר ו-TEI Marketing תחוייב בתשלום 140,000 דולר.

העומס על שרתיו של קריימר קשור בין היתר בתקליטור בשם "Bulk Mailing 4 Dummies" שנמכר לספאמרים רבים ומכיל מדריך להפצת דואר זבל ומיליוני כתובות דואל פיקטיוויות . בעוד שרוב הכתובות היו שייכות לספקיות גדולות כמו אמריקה אונליין, משום מה, 2.8 מיליון מכתובות היו בעלות הסיומת של החברה של קריימר.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ