מאיץ החלקיקים בשוויץ מזמין אתכם לחפש את המטמון

רגע לפני שגוגל צילמה את מרכז המחקר בו התגלה החלקיק האלוהי, הסתירו אנשיו 20 דמויות מלגו בין המדפים ושרתי המחשבים, האם תוכלו לאתרן?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מדעני מרכז המחקר CERN בז'נבה, בו נמצא מאיץ החלקיקים הגדול בעולם, מזמינים את הגולשים למשחק מיוחד של "חפש את המטמון". ביוני האחרון החלה חברת גוגל לצלם את המרכז לפרויקט ה-Street View וכעת חשפו המדענים כי כבר אז הטמינו ברחבי המרכז יותר מ-20 דמויות של חברת לגו – כחלק מתוכנית מחוכמת למשחק עולמי.

לרגל חג המולד, החל היום, נקראים עובדי מרכז המחקר וגם גולשים מרחבי העולם לנסות ולאתר באמצעות סיור בגוגל סטריט-וויו את הדמויות שמסתתרות בין הארונות, המדפים ושרתי המחשבים. על פי הודעת המרכז ניתן בין היתר למצוא דמות של רקדנית מהוואי, חייזרים, גורילות ועוד.

כדי לזכות בפרס כל שצריכים הגולשים לעשות הוא להיכנס לאתר של מרכז המחקר דרך גוגל סטריט וויו (אתם יכולים גם כאן - בסוף הפסקה הנוכחית), לסייר בין המסדרונות ולנסות למצוא את הדמויות. גולש שאיתר שלוש דמויות לפחות יכול לשלוח למארגני התחרות תצלומי מסך שלהן ולהיכנס להגרלה. התחרות פתוחה עד ה-31 בינואר, ובסיומה יוגרלו שני זוכים: אחד מקרב עובדי מרכז המחקר ואחר מרחבי העולם.

מארגני התחרות סיפקו מספר רמזים למשתתפים: יש לנסות לאתר את הדמויות על מדפים ושרתים, "הן לא יהיו תלויות באוויר!", כתבו; הדמויות מפוזרות ברחבי שתי הקומות של מרכז המחקר, ומומלץ לחפש בשתיהן; מצורפות מפות מפורטות של מרכז המחקר (קומה 1, קומה 2) וכן דוגמא לדמות אחת, שהוסתרה ואותרה בין מדפי השרתים.

איתרתם שלוש דמויות לפחות? שלחו אותן לתחרות בכתובת:
TreasureHunt-ComputingCentre@cern.ch

בהצלחה!

4 מתוך 4 |
מפת מרכז המחקר בCERN - קומה 2צילום: צילום מסך מתוך אתר מרכז המחקר CERN
1 מתוך 4 |
בובת גורילה במרכז המחקר CERN בשוויץצילום: צילום מסך מתוך אתר מרכז המחקר CERN
2 מתוך 4 |
בובת גורילה במרכז המחקר CERN בשוויץ צילום: צילום מסך מתוך אתר מרכז המחקר CERN

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ