מיקרוסופט תנחש בני כמה אתם - נא לא להיעלב

אפליקציה חדשה שהשיקה החברה מתיימרת לזהות את גילו ומינו של אדם מתוך תמונה באמצעות טכנולוגיית זיהוי פנים. אם זה מצליח או לא, זו כבר שאלה אחרת

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

מיקרוסופט מבטיחה לנחש את גילם ומינם של גולשים לפי תמונתם, באתר חדש בשם how-old.net. אולם גולשים רבים שניסו את האתר מדווחים כי הדיוק שלו לוקה בחסר.

אפליקציית הרשת החדשה של מיקרוסופט משתמשת בטכנולוגיית זיהוי פנים, והיא מסוגלת לדברי החברה לזהות את המין של מצולמים ואת גילם, כמו גם להפיק תובנות בזמן אמת  מהמידע של אלפי המשתמשים שמעלים את תמונותיהם.

"זה אולי יהיה קשה להאמין, אבל לקח לקומץ מתכנתים רק יום אחד להרים את כל זה", כתבה מיקרוסופט. "רצינו ליצור חוויה אינטליגנטית וכיפית, שתוכל ללכוד את תשומת הלב של אנשים ברחבי העולם, אז הסתכלנו על ממשקי תכנות (API) של Azure Machine Learning Gallery, גלריה המכילה שירותים אינטליגנטיים בנויים כמו פנים, דיבור וראייה, שהם חלק מחבילה חדשה שנקראת Project Oxford מבינג ו-Microsoft Research". הם הסבירו כי שילבו את ה-API לזיהוי פנים (Face) עם זה של מנוע החיפוש בינג, כדי ליצור את השירות.

אבל כאמור, בעוד שהשירות בהחלט הצליח לתפוס את תשומת הלב של הרשת, זה לא קרה רק בגלל היכולות המרשימות שלו בזיהוי פנים ומין, אלא להיפך. פייסבוק וטוויטר מלאות בתמונות של גולשים שנהנו להתנסות בשירות, אבל התוצאות שקיבלו היו רחוקות מלהיות עקביות בחלק מהמקרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ