יאהו: מידע מחצי מיליארד חשבונות נגנב ב-2014, בחסות ממשלה זרה

לא ידוע בשלב זה איזו מדינה היתה מעורבת בפריצה. לדברי החברה, המידע שנגנב ככל הנראה לא כולל ססמאות, מספרי אשראי או מידע על חשבונות בנק

רויטרס, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי יאהו בקליפורניה
רויטרס, ניו יורק טיימס

חברת יאהו הודיעה היום (חמישי) כי מידע על חצי מיליארד חשבונות של משתמשים נגנב ממנה בשנת 2014, על ידי מה שהגדירה כ"גורם שנתמך על ידי מדינה".

על פי החברה, ייתכן שהמידע הגנוב כלל שמות, כתובות דואר אלקטרוני, מספרי טלפון, תאריכי לידה וסיסמאות מקודדות – אך ככל הנראה לא כלל סיסמאות גלויות, מספרי כרטיסי אשראי או מידע על חשבונות בנק.

"החקירה לא מצאה כל עדויות לכך שהגורם עדיין פעיל ברשת של יאהו", מסרה החברה, והוסיפה כי היא עובדת עם רשויות החוק בסוגייה. עם זאת, החברה קראה למשתמשים לשים לב בכל מקרה לפעילות חשודה בחשבונות הדואר האלקטרוני שלהם בכלל, ולדואר חשוד בפרט. 

"המידע שנגנב הוא קריטי כיוון שהוא חושף קשרים של משתמשים לבנקים ולרשתות חברתיות", אמר אלכס הולדן, מייסד ארגון Hold Security. לדבריו, "זו אחת מהפירצות החמורות לפרטיותם של משתמשים והיא הגיעה רחוק מאוד".

יאהו פועלת בתקופה האחרונה לקראת מכירה של שירותי הדואר האלקטרוני שלה ורכוש אינטרנטי נוסף לענקית התקשורת ורייזון עבור כמעט חמישה מיליארד דולר, ובינתיים לא ברור האם ובאיזה אופן תשפיע הפריצה על תוכנית זו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ