פייסבוק מאשרת: פעיל הימין אדם גולד הוא פרופיל מזויף

"אנחנו לא מאפשרים שימוש בזהות שרירותית, בדויה או בכינויים ואנו מסירים פרופילים שעושים שימוש במידע לא אותנטי כאשר אנו מודעים לכך", כך מסרה הבוקר הרשת החברתית שכבר התחבטה רבות סביב הפרופיל

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

פייסבוק אישרה כי "פעיל הימין" אדם גולד הוא דמות בדיונית, ועל כן נמחק הפרופיל שלו. הרשת החברתית לא אמרה זאת במפורש, אך היא הזכירה כי ״כדי להבטיח את הביטחון בפייסבוק אנו דורשים מאנשים להשתמש בזהות האותנטית שלהם בעת יצירת פרופיל. אנחנו לא מאפשרים שימוש בזהות שרירותית, בדויה או בכינויים ואנו מסירים פרופילים שעושים שימוש במידע לא אותנטי כאשר אנו מודעים לכך. באופן זה אנו מבטיחים כי כל משתמש יודע מי האנשים שהוא איתם בקשר".

פייסבוק הוסיפה עוד כי "יצרנו קשר עם הבעלים של הפרופיל 'אדם גולד' וסיפקנו עבורו פרטים ברורים וספציפיים בעברית על איך להפוך את הפרופיל האישי לעמוד פייסבוק. לא קיבלנו ממנו תשובה והוא לא נענה לבקשתנו לפעול על פי המדיניות שלנו״.

ההודעה האחרונה הגיעה אחרי התפתלויות רבות של הרשת החברתית סביב הפרופיל שזכה לפופולריות בקרב גולשים הימין ונהג לתקוף בחריפות את מערכת המשפט כמו גם גורמי שמאל.

כאשר עלו לפני כמה חודשים הטענות הראשונות לכך שמדובר בפרופיל מזויף שמופעל מטעם גורמים פוליטיים, פייסבוק הסירה אותו, אך היא השיבה אותו אחרי לחץ.  ח"כ אמיר אוחנה התפאר לאחר מכן כי הוא היה בין האחראים להשבת הפרופיל.

לאחר מכן הפרופיל נעלם שוב, וחזר אחרי שאשה בשם שרון חורש קיבלה עליו אחריות - במה שמהווה חריגה ברורה של פייסבוק ממדיניותה שלה. לאחרונה שוב נעלם הפרופיל, חזר והעלה טענות מרומזות לכך שמערכת המשפט אחראית להסרות. טענות שנדחו שוב ושוב אחרי פניות של עידו קינן ומעריב.

גורמים שונים דרשו תשובות מפייסבוק על מה שנראה כמו חריגה ביודעין מהמדיניות המוצהרת שלה. בהם עו"ד איתי לשם ששלח לחברה מכתב ובו כתב תביעה (שאותו טרם הגיש) ודרש הסברים כבר לפני כחודשיים. בפוסט שהעלה לפייסבוק בשבוע שעבר הוא סיפר כי עורכי דינה של החברה מנהלים איתו תכתובת מאז ומבטיחים תשובות, אך כאלה הוא טרם קיבל.

לפחות עד היום, עם ההודעה האחרונה של החברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ