רובוט-שליח התלקח בברקלי, הסטודנטים הדליקו נרות לזכרו

שירות המשלוחים הרובוטי של חברת "Kiwi" הושהה בעקבות המקרה; סטודנטים רבים התקשו להיפרד מה"גיבור" והתעקשו להנציח את פועלו

איתן לשם - צרובה
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן לשם - צרובה
איתן לשם

רובוט-שליח של חברת " Kiwi", שעשה את דרכו עם משלוח מזון אל סטודנט רעב, התלקח ביום שישי האחרון באוניברסיטת ברקלי, קליפורניה. האש שפרצה כובתה על ידי אחד הסטודנטים בטרם הגיעו למקום כוחות כיבוי, שכיסו את הרובוט בקצף כיבוי והוציאו אותו מכלל שימוש. איש לא נפגע בשריפה.

מהחברה נמסר כי הם חוקרים את הסיבה להתלקחות, ובינתיים הקפיאו את הצי בן 600 הרובוטים שלהם. במקביל העריכו בחברה כי האש פרצה בגלל "טעות אנוש" - התקנה לא נכונה של הסוללה. התקלה הזו דומה מאוד, כך לפי מומחים, לזו שגרמה לטלפונים של סמסונג מסדרת גלקסי 7 להתחמם ולהתלקח גם כן.

שירות הרובוטים של " Kiwi" פועל רק בגבולות העיר והאוניברסיטה של ברקלי, אך הוא קיים בעולם בו חברות רבות החלו להציע שירותי משלוחים המבוצעים על ידי רובוטים. רק בחודש שעבר חשפה חברה " Starship" את הרובוט החדש שלה, שעתיד לשנע גם מוצרים כבדים ויקרים יותר מסתם הזמנת אוכל סטודנטיאלית טיפוסית. 

עדות לפופולריות הגוברת של שירותים מסוג זה אפשר למצוא בנתונים שפרסמה החברה.  לדבריה, הרובוטים של החברה הובילו הזמנות לכ-10,000 סטודנטים בזמן פעילותה שעומד על קצת יותר משנה מאז נפתח שירות המשלוחים.

התלקחותו של ה-KiwiBot  לא עברה בשקט בקרב קהילת הסטודנטים, ורבים מהם החלו להנציח את חייו ופועלו של הרובוט. "גיבור", "לוחם" ו"לעולם לא נשכח אותך" היו רק חלק ממילות ההספד. אחרים אף הגדילו לעשות והדליקו מספר נרות לעילוי נשמתו הרובוטית של ה- KiwiBot . "מהלך חכם", צייץ אחד הגולשים, "האדונים העתידיים שלנו בוודאי יעריכו מהלך כזה. מי יודע? אולי הם יחוסו עלינו בזכותו".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ