מפחדים מחזירי הבר בחיפה? אם לא, אז הגיע הזמן

מפגש בלתי אמצעי בין טכנאי בזק לחזיר עצום מימדים מספק הבהרה לעומק בעיית המינים הפולשים מחד, וההתמכרות האנושית לרשתות מאידך

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן לשם

חזירי הבר מטרידים את מנוחתם של תושבי חיפה כבר כמה שנים, עדות להידלדלות המשאבים הטבעיים שמאלצים את חיות הבר להתקרב למרכזי הערים. מעבר לפגיעה במנוחת החיפאים, דבר חמור כשלעצמו, קיימת כאן גם סכנה אמיתית בדמות מפגש עם חיית בר חזקה כמו... ובכן, חזיר בר. 

דוגמה לפוטנציאל הנפיץ של דייט שבין אדם לחזירו הגיעה דרך סרטון שפרסם טכנאי בזק, שהגיע לטפל בתקלה בעיר. לאורך רוב הסרטון ניתן פשוט להתרשם מגודלו המבעית של היצור בעל הלסת העצומה באופן כמעט פריקי, אלא שלקראת סופו החזיר מבהיר שהוא לא כאן רק לאיים. אחרי גישושים, מדידות מרחק, התהלכויות והתנשפויות – החזיר מחליט ללכת על זה, וקופץ בניסיון לנגוס באותו טכנאי מבוהל.

לא פחות מהבנה על הסכנה שהופכת ליותר ויותר מוחשית עבור תושבי האזור, יש כאן גם תובנה עלינו, בני האנוש. אחרי קפיצתו המאיימת של החזיר, הטכנאי וחברו הצלם עסוקים רק בדבר אחד. "צילמת? צילמת את זה?" שואל הטכנאי, ומבהיר שעיבוד רגשות, פחד והישרדות הופכים אט אט למשניים, ומשחקים כינור שני להפצת סרטונים ברשתות החברתיות. איחלתי לחזיר בהצלחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ