"אתה גזען": עיתונאית רשת 13 תקפה את אברי גלעד בפוסט ארוך בפייסבוק

אחרי שכינה אותה "רובוטית תקינות פוליטית" בראיון, הגיבה עמנואל אלבז-פלפס לטענותיו הגזעניות, לשיטתה. הריבים המתמשכים בין עובדי הערוץ חושפים איחוד מקרטע מאוד

קפטן אינטרנט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אברי גלעד
צילום: צילום מסך מערוץ היוטיוב " קטעים מערוצי החדשות"
קפטן אינטרנט

ההתקוטטויות בתוך הנגמ"ש של רשת 13 נמשכות. אחרי שהוויכוח בין ליאור שליין לרני רהב הדרדר לפסים אישיים (כולל שימוש בהפרשות גוף מצד היחצ"ן המפורסם), הגיע תורם של אברי גלעד ועמנואל אלבז-פלפס לשאת את לפיד המריבה. אחרי שהתראיין בסוף השבוע לגליון "7 לילות" של ידיעות אחרונות וכינה את אלבז-פלפס ואת עמיתה נדב אייל "רובוטי פי.סי", היא התפנתה לתקוף את גלעד בפוסט ארוך בפייסבוק.

"עובדות חשובות לי, לאברי גלעד כנראה שלא", פתחה כתבת חדשות החוץ של חדשות 13. "עכשיו אני מגיבה. ברשותך, אברי, אעשה זאת עניינית. נבדוק משהו שאתה פחות מתחבר אליו כנראה: עובדות". מכאן היא פונה לפרט ולפרק שתי טענות שהועלו על ידי המגיש כנגד מוסלמים בצרפת - הראשונה נגעה לשריפת 11 כנסיות על ידי מוסלמים, והשנייה התייחסה לרצח של אילן חלימי. בשני המקרים אלבז-פלפס חשפה כי גלעד לא דייק בפרטים, בלשון המעטה.

כחצי מ"ההצתות" התבררו כתקלות, וההצתות המכוונות לא בוצעו דווקא על ידי מוסלמים. לעניין טענתו השנייה, כאילו התקשורת הצרפתית לא מתייחסת לרצח יהודי כ"פשע אנטישמי", אלבז-פלפס פירטה כיצד אמצעי התקשורת הצרפתיים היו המנוע מאחורי הדרישה (שהתקבלה) לחקור פשעים אלה כאנטישמים. כ-12 שעות אחרי שפורסם, גלעד עצמו הגיב לפוסט. "אסלאם אינו גזע", הוא טען. "הצטערתי שלא כוניתי גם פשיסט, הגידוף המקובל השני לאנשים כמוני. כשקוראים לי גם גזען וגם פשיסט אני בטוח שאני צודק", הוסיף.

אלבז-פלפס מסיימת את הפוסט ומכנה את גלעד גזען. "אתה לא עיתונאי. לכן מותר לך, כמו כל אחת ואחד, לומר כל דבר שעל לבך, בין אם יש לו או אם אין לו אחיזה במציאות. עובדות, כבר הבנו, לא מעניינות אותך". ב-12 השעות שעברו מאז פרסום הפוסט הוא זכה ללמעלה מ-3,000 לייקים, 400 תגובות ומספר דומה של שיתופים. רוב התגובות התייחסו בהערכה לתגובתה העניינית והמעמיקה של העיתונאית. עושה רושם כי האיחוד בין ערוץ 10 לרשת 13 עוד עתיד להניב חיכוכים רבים, ייתכן שלשמחת קברניטי הערוץ החדש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ