ביקור בעליית הגג הוליד אוצר מהעבר, בדמות מחשב אפל ישן וזכרונות מאבא

אדם מבוגר שחזר אל חדר נעוריו מצא קפסולת זמן נדירה - Apple IIe, ששלח אותו היישר לגיל 10. כשסיים הוא ספר עשרות אלפי לייקים, ורצון עז לחבק את ילדיו

איתן לשם
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתן לשם
איתן לשם

מה אם בין כל הררי הציוד הישן שלכם, שמאוחסן בחדר נעוריכם, מסתתר אוצר בלום? זה בערך מה שקרה לג'ון פאף, שפשפש בעליית הגג של בית הוריו ומצא מנהרת זמן בדמות מכשיר Apple IIe, ששכב בעליית הגג עשרות שנים, ולמרבה הפתעתו אף נמצא תקין ועובד. מכאן קצרה הייתה הדרך להכנסת משחק הווידאו האהוב של ילדותו למערכת, ולגילוי כי המשחק שמר על כל הרישום מאז, כולל השיא הבלתי מנותץ שלו עצמו.

פאף הגדיל לעשות וחשף דיסקים קשיחים, מסך מחשב מרצד בירוק ועוד שלל פריטים מאי אז, שהיו גורמים לילד של ימינו להביט בכל מי שגדל בתקופה הבראשיתית ההיא בחמלה מהולה בפחד. האיש שצעד במשעולי ילדותו בילה כמה שעות בעליית הגג של הוריו, מחטט בין שיאים ישנים, משחק במשחקים עתיקים ומרגיש שוב כמו בן 10, לשמחת 38 אלף מסמני הלייק. עומר ילין היה אחד מאותם נרגשים, והפנה את תשומת ליבנו לפיצוץ מן העבר הזה.

אחרי סדרת ציוצים שהתפרשה על פני כמה שעות, הכריז פאף על סיום וקישר אותו עם ילדיו, כמובן. כשמצא על גבי המחשב מכתב שאביו כתב עבורו, כשהיה בן 11 במחנה קיץ, הוא התחיל לחשוב על ילדיו, אותם הוא עומד להעיר בקרוב ולהעניק להם פרספקטיבה חדשה על המושג "וינטג'". וגם חיבוק כמובן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ