קניה חכמה: סיכום 2019 בגזרת הסמארטפונים

ויתור על מסכים מתקפלים לטובת פיתוחים אחרים, מצלמות קדמיות קופצות, מגרעות מסך זעירות ומערכי צילום עם שלוש מצלמות ויותר - אלה הדברים שהיו לשוק הסלולר להציע בשנה החולפת

סמארטפונים
צילום: Hannibal Hanschke/רויטרס
קפטן אינטרנט
קפטן אינטרנט

לראשונה מזה שנים, היינו אמורים לראות ב-2019 מהפכה אמיתית באופן שבו אנחנו משתמשים בסמארטפונים. מכשירים ראשונים עם מסכים מתקפלים החלו להופיע בשוק, אבל היום בו נראה אנשים ברחוב פורסים לרווחה את הסמארטפונים שלהם עוד רחוק כנראה: ה-Galaxy Fold של סמסונג יצא כבר אל מבקרי המכשירים בחו״ל רק כדי לחזור משם שבור ומפורק היישר אל מקצה שיפורים, המכשיר המתקפל של וואווי לא רלוונטי מחוץ לסין בגלל העדרן של אפליקציות גוגל, והדור החדש של ה-RAZR של מוטורולה נתמך רק במפעילה אחת, ותאריך ההגעה שלו לחנויות מעורפל.

יצרניות שלא רצו להכנס להרפתקה הטכנית המורכבת של מסך מתקפל העדיפו לספק יותר מסך ופחות מסגרות ומגרעות, וכל האמצעים היו כשרים: מסכים עם שוליים קמורים, מתמודד ראוי לתואר ״השטיק העיצובי הכי לא פרקטי בעולם הסלולר״ הפך לפופולרי מאי פעם במכשירי דגל. רוב היצרניות עברו לעשות שימוש בקוראי טביעות אצבעות מתחת למסך, גם אם ברוב המקרים הקוראים האלו היו נחותים בביצועיהם מקוראים סטנדרטים. מגרעת המסך המושמצת הלכה והצטמצמה אצל רוב היצרניות, וחלקן העלימו אותה לגמרי והחליפו אותה במנגנון של מצלמה קדמית קופצת כאילו חלקים נעים בסמארטפון זה רעיון טוב.

כל המאמצים האלו הם בעיקר בשביל בעלי המניות ומחלקת השיווק. למרות מירוץ חימוש הגימיקים, יש לפחות שלוש נקודות אור ברוב המכריע של המכשירים שבדקתי השנה: כמעט ולא נתקלתי במכשיר שלא סוחב יום שלם לפחות בטעינה אחת, כולם נטענים מהר יחסית, מצלמים טוב יותר וכל המכשירים שבדקתי יציבים יחסית וזריזים, גם הזולים שביניהם. מה מצפה לנו ב-2020? יותר ממה שיש לנו כבר היום: יותר מצלמות, יותר מגה פיקסלים, יותר אינצ'ים והמסכים המתקפלים יעשו כנראה קאמבק מוצלח יותר ונגיש יותר כלכלית בשלב מאוחר יותר של השנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ