עבור רבים אפל לא תהיה אפל בלי סטיב ג'ובס. החלטתו הפתאומית של מנכ"ל החברה לצאת לחופשת מחלה בפעם השלישית בתוך פחות מעשור, העלתה חששות גדולים בנוגע למנהיגות החברה שג'ובס היה שותף להקמתה לפני יותר משלושה עשורים. בנוסף, הואר שוב זרקור על כמה מבכירי החברה שמסייעים לו בניהול החברה - בייחוד טימותי קוק, סמנכ"ל התפעול של אפל, ששוב ייטול על עצמו את ניהולה השוטף של החברה במהלך היעדרות ג'ובס. בין אם ג'ובס ישוב לחברה, כפי שהצהיר כי הוא מקווה שיקרה, ובין אם לאו, כפי שמשקיעים רבים חוששים שיקרה - רוב המומחים מאמינים שלמרות צוות הניהול החזק, יהיה קשה להחליף את ג'ובס.

"החברה לא היתה מצליחה כך אם לג'ובס לא היה צוות מוכשר סביבו", אומר דיוויד יופי, פרופסור בבית הספר למינהל עסקים של אוניברסיטת הרווארד, שחוקר את מגזר הטכנולוגיה כבר כמה עשורים. "ואולם לג'ובס אין תחליף מכמה בחינות".

יופי ואחרים אמרו כי היצירתיות של ג'ובס, האובססיה שלו לעיצוב ושימושיות המוצרים וסגנון המנהיגות שלו, כמו גם עוצמת אישיותו, היו חריגים - לא רק לעמק הסיליקון, אלא גם בעולם העסקים האמריקאי כולו. לדבריהם, אפל זקוקה לכמה אנשים עם מיומנויות שונות כדי להיכנס לנעליו.

"האדם שמסוגל לדאוג לכך שהרכבות ייצאו בזמן הוא מצרך נדיר, אך לא נדיר כמו מישהו שמסוגל ליצור דברים חדשניים ופורצי דרך", אמר מייקל אוסים, פרופסור מבית הספר וורטון באוניברסיטת פנסילווניה ומנהל המכון למנהיגות ולשינוי באוניברסיטה. באפל, כך מאמינים רבים, ניתן למצוא את שניהם.

לכתבה המלאה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ