אפליקציה לאייפון תסייע להכשיר את ניקיון הפסח

אפליקציית No Chametz תסייע לכם להיפטר מכל החמץ שברשותכם, וזה כולל את בדיקת החמץ, ביעורו וביטולו

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

פסח, החג שסופח אליו כל אובססיה אפשרית, מצא כנראה את השידוך המושלם: האייפון. אפליקציה חדשה באה לעולם, בניסיון להקל על יהודים שומרי מצוות לצלוח בשלום את שרשרת המטלות ההלכתיות המוטלות על כתפיהם עד כניסת החג מחר בערב.

אפליקציית "No Chametz" (בלי חמץ) תסייע לכם להיפטר מכל החמץ שברשותכם, וזה כולל את בדיקת החמץ, ביעורו וביטולו, וכן מכירת החמץ שבו תהיו מעוניינים להשתמש לאחר הפסח. "החזקת חמץ ברשותך עלולה להיות עניין רציני. ה'אפ' הזה יסייע לך לוודא שתסלק כראוי את כל החמץ שבבעלותך", כך נכתב על האפליקציה באתר ראסטיבריק.

אחרי ניקיונות הפסח, החל מהיום בערב מגיעה שרשרת הפרוצדורות ההלכתיות שאין להקל בה ראש: תחילה בדיקת החמץ שיש לבצע בכל בית, ועד מחר בבוקר שריפתו וביטולו. בין לבין, יש למכור את החמץ, אקט סמלי אך רציני שנועד לאפשר את השימוש במוצרי מזון שאינם כשרים לפסח גם אחרי החג.

האפליקציה, כמו אפליקציות רבות, נועדה בראש ובראשונה לספק שעשוע ועניין למשתמש. תועלת נוספת שלה היא שהיא מסייעת לערוך את כל ההכנות לפסח על ידי הצגת ההלכות הרלוונטיות, הצגת זמני המצווה המדויקים בכל מקום שבו נמצא המשתמש (על פי איתור ב-GPS), הצגת הנוסח של כל הברכות (בעברית, עם תרגום לאנגלית), רשימת המטלות לבדיקה בתוך הבית, וחשוב לא פחות - פנס (באייפון 4), שיסייע בחיפושים אחר הפירור האובד. לבסוף, האפליקציה מסייעת למשתמש למכור את החמץ באמצעות האינטרנט, על ידי לינקים לאחד האתרים המציעים את השירות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ