האייפון מתעד בסודיות איפה היינו ומעתיק את המידע למחשב שלנו

מומחי אבטחת מידע שגילו את הקובץ: "אפל מאפשרת לכל אחד להשיג פרטים על מיקומו של אדם"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

האייפון של ענקית הטכנולוגיה אפל עוקב אחרי בעליו ושומר את כל הפרטים בקובץ סודי במכשיר - כך גילו שני חוקרי אבטחת מידע בכנס מחשבים בסן פרנסיסקו. החוקרים טוענים כי ברגע שבעל האייפון מחבר את המכשיר למחשבו האישי, הקובץ מועתק באופן אוטומטי למחשב, שם הוא חשוף לפעולות של האקרים.

לדברי החוקרים, נקודות הציון של אדם במשך חודשים יכולות להתגלות ברגע שהאייפון או מחשבו האישי נגנבים, נפרצים או כשהם נגישים לאנשים קרובים. "אפל מאפשרת לכל אחד - בעל קנאי או בלש פרטי עם גישה לטלפון או למחשב - להשיג פרטים על מיקומו של אדם", אמר לגרדיאן פיט וורדן, אחד החוקרים. החוקרים הוסיפו כי בעת שדרוג של מכשיר, הקובץ מועתק באופן אוטומטי למכשיר החדש. לטענתם, זוהי עדות לכך שאיסוף המידע על מיקום המכשירים ובעליהם אינו מקרי.

באפל לא מיהרו להגיב על החשיפה, אך ארגוני זכויות אדם כינו את הקובץ הסודי "איום אמיתי על הפרטיות". בארגונים הדגישו את העובדה שהיצרנית לא טרחה ליידע את רוכשי האייפון על המידע הנאסף, או לספק להם אפשרות לחסום את איסוף המידע. עם זאת, יש לציין כי בחוזה השימוש של תוכנת המדיה של אפל, איי-טיונז, יש סעיף שמאשר לחברה ולשותפותיה לאסוף מידע על מיקום המכשירים - וגם לחלוק אותו.

בארה"ב עלתה השבוע לכותרות סוגיה אחרת במלחמה על הפרטיות, לאחר ש"איחוד החירויות האזרחיות" דרש ממשטרת מישיגן לחשוף את אופי השימוש במכשירים שמושכים מידע מטלפונים סלולריים, מהודעות טקסט ועד סרטונים. המכשירים, מתוצרת החברה הישראלית סלברייט, נמצאים בשימוש משטרת מישיגן זה שלוש שנים.

המשטרה לא ממש שמחה לשתף פעולה ובתגובה לשאילתה של הארגון ביקשה חצי מיליון דולר, בטענה שחשיפת המידע על המכשירים כרוכה בעבודה רבה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ