שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ
שירות ""
הארץ
שירות ""

אפל דחתה היום באופן רשמי את הדיווחים לפיהם מכשירי האייפון והאייפד עוקבים אחר מיקום המשתמשים ואוגרים את הנתונים. זאת לאחר שמנכ"ל החברה סטיב ג'ובס כבר דחה את הטענות באימייל קצר שכתב בתשובה לשאלת משתמש.

החברה אמרה כי הדיווחים נובעים מ"אי הבנה", אך הבטיחה לפעול לטיפול בבעיות הפרטיות.

אפל פרסמה שאלות ותשובות בנושא באתר החברה. "אפל אינה עוקבת אחר מיקום האייפון שלכם. אפל מעולם לא עשתה זאת, ואין לה תוכניות לעשות זאת", כתבה החברה. "המשתמשים מבולבלים, בין היתר משום שיוצרי הטכנולוגיה הזו, כולל אפל, לא סיפקו מספיק מידע בנוגע לסוגיות הללו עד היום".

באתר הסבירה אפל כי "האייפון אינו מאחסן את המיקום שלכם. במקום זאת, הוא שומר מסד נתונים של נקודות ה-Wi-Fi ואנטנות הסלולר באזורכם, שחלקן ממוקמות במרחק של 100 מייל (160 ק"מ) מהאייפון שלכם, וזאת כדי לסייע לאייפון להיות מהיר ולחשב את מיקומכם בעת הצורך". לדברי החברה, חישוב המיקום באמצעות GPS בלבד עשוי לקחת כמה דקות.

לדברי החברה מדובר במאגר מידע המבוסס על מידע המגיע מהמוני המשתמשים. לדבריה המאגר גדול מכדי שניתן יהיה לשים אותו על מכשיר אייפון ועל כן כל משתמש מקבל חלק ממנו באופן מוצפן.

למעשה לדברי החברה אותו חלק של המאגר שזוהה בידי חוקרים כהיסטוריה של המיקומים של המשתמש הוא בעצם אותו חלק של מאגר רשתות ה-WiFi.

בתוך כך מסרה החברה כי תשיק מחר את האייפון 4 הלבן ב-28 מדינות, שישראל אינה נמנית עליהן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ