עודד ירון

עומר (השם המלא שמור במערכת) התעורר הבוקר (שני) לסיוט, שהסתיים טוב תודות לאייפון. כשהוא ואשתו קמו הבוקר הם גילו שפרצו לביתם וגנבו מהם כסף, תיקים, ארנקים ואת המכשירים הסלולריים. אולם המשטרה הצליחה לעקוב אחרי הפורצים ולגלות את הרכוש הגנוב שלהם, וייתכן שגם של אחרים בזכות שירות Find My iPhone של אפל.

השניים המתגוררים באזור קרית מלאכי התקשרו למשטרה מטלפון נוקיה ישן שהם מחזיקים. במקביל להגעת ניידת סיור של מג"ב, עומר הפעיל את השירות של אפל שנועד לסייע בהשבת אייפונים אבודים. "הפעלתי את Find My iPhone וראיתי שהאייפון נמצא באזור להבים. עשיתי ריפרש וראינו שהם ממשיכים לנסוע דרומה".

"בסופו של דבר ישב מולי שוטר מג"ב, יצר קשר עם היחידה הרלוונטית באזור, והכווין את השוטרים בעזרת מסך המחשב". לבסוף השוטרים מצאו את המכונית החונה, ולדברי עומר, לא הרחק משם נמצא גם רכוש החשוד כגנוב. אולם בכך לא נגמר הסיפור. עומר והשוטר שעמו ראו כיצד האייפון נכנס לתוך אחד הבתים, והשוטרים בשטח נעזרו בתוכנה כדי לגלות את הבית המדויק, והם ביצעו שם כמה מעצרים.

צילום: אפל

המשטרה אישרה כי אכן נעצרו חשודים בפרשה והחקירה נמצאת בשלבים ראשוניים. משום כך לא ניתן למסור פרטים נוספים על המקרה בשלב זה.

בעוד שבמקרה קודם שדווח במארס השנה על אייפד שנגנב ונמצא בעזרת השירות של אפל, התלונן אז המשתמש כי המשטרה לא ממש סייעה, עומר שפע שבחים על שוטרי מג"ב. "הרגשתי טוב מאוד שזה נגמר כך, כי זה היה מאוד מלחיץ, וטוב . מג"ב היו מאוד גמישים ויעילים, ומאוד רצו לפתור את את זה ובאמת הפתיעו בענק פה".

הוא סיכם בהמלצה לכל בעלי האייפונים והאייפדים להפעיל את השירות (לחצו להסבר על ההפעלה, ולהורדת האפליקציה), שניתן בחינם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ