גרדיאן

על החיים

"הידיעה שאני אמות בקרוב היא הכלי החשוב ביותר שנתקלתי בו כדי לעזור לי בהחלטות גדולות בחיי. מפני שכמעט הכל - כל הציפיות החיצוניות, כל הגאווה, כל הפחד מפני מבוכה או כישלון - אלה דברים שנושרים בפני המוות, ומותירים רק מה שבאמת חשוב. הידיעה שאתה הולך למות היא הדרך הטובה ביותר להימנע מההמלכודת של האמונה שיש לך משהו להפסיד. אתה כבר עירום. אין כל סיבה לא ללכת בעקבות לבך".

נאום לבוגרי סטנפורד ב-2005

על המקינטוש

"אני לא חושב שאי פעם עבדתי כל כך קשה על משהו, אבל עבודה על המקינטוש היתה החוויה המגניבה ביותר של חיי. כמעט כל אחד שעבד עליו יגיד את זה. אף אחד מאיתנו לא רצה להוציא אותו בסוף. זה היה כאילו ידענו שברגע שהוא יצא מהידיים שלנו, הוא לא יהיה שלנו יותר".

"כשסוף סוף הצגנו אותו לבעלי המניות, כולם עמדו ומחאו כפיים במשך חמש דקות. מה שהיה מדהים בשבילי היתה העובדה שיכולתי לראות את הצוות של המק בשורות הראשונות. זה היה כאילו אף אחד מאיתנו לא האמין שממש סיימנו את זה. כולם התחילו לבכות".

מגזין פלייבוי 1985

על לקוחות

"אין משהו שעושה לי את היום יותר מלקבל אימייל ממישהו רנדומלי אי שם ביקום שבדיוק קנה אייפד בבריטניה ומספר לנו איך זה המוצר המגניב ביותר שהוא  קנה בחייו. זה מה שמניע אותי. זה מה שהחזיק אותי לפני חמש שנים (כשאובחן כחולה בסרטן), וזה החזיק אותי לפני 10 נים כשהדלתות כמעט נסגרו. וזה מה שיחזיק אותי חמש שנים מעכשיו".

ועידת AllThingsD 2010

על טכנולוגיה

"אנחנו חושבים שהמק ימכור זיליון יחידות, אבל לא בנינו את המק בשביל אף אחד אחר. בנינו אותו בשבילנו. אנחנו היינו קבוצת האנשים שהיתה צריכה להחליט אם הוא מעולה או לא. לא עמדנו לצאת ולעשות מחקרי שוק. רק רצינו לבנות את הדבר הטוב ביותר שיכולנו".

"כשאתה נגר שיוצר שידה יפה, אתה לא תשים חתיכת דיקט מאחורה, אפילו אם זה יושב מול הקיר ואף אחד לא יראה את זה. אתה יודע שזה שם, אז אתה הולך להשתמש בפיסה יפייפיה של עץ מאחורה, כדי שתישן טוב בלילה. האסתטיקה, האיכות, חייבת להימשך לאורך כל הדרך".

מגזין פלייבוי 1985

על מוטיבציה

"זו היתה אחת המנטרות שלי - מיקוד ופשטות. פשוט יכול להיות יותר קשה ממסובך. אתה חייב לעבוד קשה כדי לנקות את המחשבה שלך ולעשות את זה פשוט. אבל זה שווה את זה בסוף, כי כשאתה מגיע לשם אתה יכול להזיז הרים".

ביזנס וויק 1998

על כסף

"לא מעניין אותי להיות האיש העשיר ביותר בבית הקברות... ללכת לישון בלילה ולהגיד לעצמי שעשיתי משהו נפלא - זה מה שמעניין אותי".

וול סטריט ג'ורנל 1993

על סטארט אפים

"הבעיה עם שיגעון הסטארט אפים היא לא שיותר מדי אנשים מתחילים חברות. הבעיה היא שיותר מדי אנשים לא ממשיכים. זה די מובן, בגלל שיש יותר מדי רגעים מלאי יאוש וסבל, כשאתה חייב לפטר אנשים ולבטל דברים ולהתמודד עם מצבים מאוד קשים. אז אתה מגלה מי אתה ומה הערכים שלך".

מגזין פורצ'ן 2000

על עיצוב 1

"עיצוב הוא מילה משונה. כמה אנשים חושבים שעיצוב פירושו איך זה נראה. אבל כמובן שאם תסתכלו יותר לעומק תראו ששזה בעצם איך זה פועל. העיצוב של המק הוא לא איך הוא נראה, למרות שזה חלק מזה. בראש ובראשונה זה איך הוא פועל. כדי לעצב משהו מאוד טוב, אתה צריך להבין את זה. אתה חייב ממש להבין את זה לעומק".

מגזין ויירד 1994

על עיצוב 2

"באוצר המילים של רוב האנשים עיצוב פירושו הציפוי. זה העיצוב פנים, זה הבד של הווילונות והספה. אבל בשבילי, שום דבר לא יכול להיות יותר חשוב מעיצוב. עיצוב הוא הנשמה הבסיסית ביותר של היצירה האנושית, והוא מתבטא בכל השכבות החיצוניות של המוצר או השירות".

מגזין פורצ'ן 2000

על חדשנות

"חדשנות מגיע מאנשים שנפגשים במסדרונות או מתקשרים אחד לשני ב-10:30 בגלל שהם הבינו משהו שקורע חורים את כל מה שחשבנו על בעיה. זו פגישה אד-הוק של שישה אנשים, שזומנה בידי מישהו שחושב שהוא גילה את הדבר המגניב ביותר אי פעם ורוצה לראות מה אנשים חושבים על הרעיון".

"והיא מגיעה מאמירת לא ל-1,000 דברים כדי לוודא שאנחנו על הדרך הלא נכונה, או לא מנסים לעשות יותר מדי. אנחנו תמיד חושבים על שווקים חדשים שנוכל להיכנס אליהם, אבל רק כשאתה אומר לא, אתה יכול להתרכז בדברים שהם באמת חשובים".

ביזנס וויק 2004

על מחשוב ביתי והאינטרנט

"הסיבה הטובה ביותר לאנשים לקנות מחשב תהיה לחבר אותו לרשת תקשורת בכל המדינה. אנחנו רק בשלבים הראשוניים של מה שעשוי להיות פריצת דרך באמת מדהימה בשביל רוב בני האדם - מדהימה כמו הטלפון"

פלייבוי 1985

על הפסדים ומחשבים שולחניים

"תעשיית המחשבים השולחניים מתה. החדשנות נפסקה למעשה. מיקרוסופט שולטת עם מעט מאוד חדשנות. זה נגמר. אפל הפסידה. שוק המחשבים נכנס לימי הביניים, והוא הולך להישאר בימי הביניים ב-10 השנים הבאות, או לפחות עד סוף העשור.

"זה כמו ש-IBM הבריחה הרבה חדשנות מתעשיית המחשוב לפני שהמעבד הגיע. לבסוף מיקרוסופט תתמוטט בגלל השאננות שלה, ואולי משהו חדש יצמח. אבל עד אז, עד שיבוא שינוי טכנולוגי מהותי, זה פשוט נגמר".

מגזין וויירד

על אינסטינקט

"אתה לא יכול לחבר את הנקודות במבט קדימה, אתה יכול רק לחבר אותן במבט לאחור. אז אתה חייב לסמוך שהנקודות יתחברו איכשהו בעתיד. אתה חייב לסמוך על משהו - תחושת הבטן שלך, גורל, חיים, קרמה, משהו. הגישה הזו מעולם לא אכזבה אותי והיא עשתה את כל ההבדל בחיים שלי".

הנאום בסטנפורד ב-2005

על עבודה

"העבודה שלכם עומדת למלא חלק ניכר מחייכם, והדרך היחידה שבה תהיו באמת מרוצים היא לעשות את מה שאתם מאמינים שהוא עבודה נהדרת. והדרך היחידה לעשות עבודה נהדרת היא לאהוב את מה שאתם עושים. אם עדיין לא מצאתם את זה, תמשיכו לחפש. אל תתפשרו. כמו בכל העניינים של הלב, אתם תדעו כשתמצאו את זה. וכמו בכל יחסים נהדרים, זה רק משתפר ומשתפר ככל שהשנים עוברות. אז תמשיכו לחפש עד שתמצאו. אל תתפשרו".

הנאום בסטנפורד ב-2005

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ