עודד ירון

Siri, העוזרת האישית הקולית שאפל הציגה עם האייפון 4S, עוררה את עיקר העניין באירוע הצגת המכשיר, זאת כמובן אם לא מחשיבים את האייפון 5 הנעדר. גם אחרי יציאת המכשיר לחנויות סירי ממשיכה לתפוס כותרות. בין אם בזכות ההומור שאנשי אפל הזריקו לתוך התוכנה ובין אם בשל העובדה שהיה כבר מי שהצליח לגרום לה לעבוד, ולו חלקית, עם אייפון ישן - בניגוד לתוכניות של אפל, שרצתה לוודא שהשירות יישאר רק בידיהם של משתמשי המכשיר החדש.

כצפוי ההשקה בחנויות לוותה בתורים ארוכים שהשתרכו בכניסות לחנויות אפל, אולם התורים לא הוגבלו רק לרוכשי מכשיר חדש, גם משתמשי אייפון ואייפד קיימים ששדרגו את מערכת ההפעלה ל-iOS5 דיווחו על איטיות בשדרוג ועל בעיות נוספות, שלפחות חלקן לפחות נגרמו ככל הנראה בשל עומס על שרתי השדרוג של אפל. בעיות ועומסים נרשמו גם אצל משתמשי סירי, ככל הנראה בשל בעיות דומות.

אלה שכן הצליחו גילו שהעוזרת האישית החדשה שלהם עלולה לעורר פרנויות ברוח Hal מהסרט -2001: אודיסאה בחלל, או גלאדוס מהמשחק פורטל, בינתיים התברר שהיא עברה ניתוח להשתלת חוש הומור.

משתמשים ששאלו אותה שאלות כמו "Who's your Daddy", קיבלו את התשובה "אתה כמובן. עכשיו אפשר לחזור לעבודה?". אחרים שציינו בפניה כי הם "חרמנים", קיבלו תשובות שונות, החל מ"ילד רע! מחפש נערות ליווי?" וכלה בהצגת שורה של שירותי ליווי הקרובים ביותר למיקום המשתמש. בדיילי מייל הבריטי ציינו עוד כי כאשר נשאלה סירי על סמים קשים כמו קוקאין או הרואין, היא הציעה רשימה דומה, אבל הפעם לרשימת מכוני גמילה.

הצד הפחות אפל של סירי, בסרטון ההדגמה של אפל:

קרדיט: אפל

גם לשאלות שהתייחסו ישירות להאל, היו לה תשובות מוכנות. כשנשאלה אם היא מכירה את האל 9000 השיבה, "אני מעדיפה לא לדבר עם מה שקרה להאל. אבל אם חייבים", והציגה כפתור לחיפוש מידע על הערך.

במקביל ציינו ב-TUAW.com כי רבים מהשירותים והיכולות של Siri כלל לא זמינים מחוץ לארה"ב. אפילו בעבור משתמשים בשכנה מצפון, קנדה, היכולות שלה מוגבלות מאוד. התוכנה לא יכולה לחפש דברים בסיסיים כמו מסעדות קרובות ומידע על התנועה. גם מנוע החיפוש וולפרם אלפא, שבו משתמשת Siri, זמין רק במדינות דוברות אנגלית לעת עתה. בנוסף לכך, דווח כי התוכנה עשויה להסתבך עם מבטאים אנגליים מסוימים. לדברי TUAW, המצב צפוי להשתפר ב-2012, אז התוכנה תתמוך גם בשפות נוספות ובהן סינית, יפאנית וקוריאנית, כפי שכותבת אפל באתרה.

בינתיים התברר כי לא חלפו 48 שעות מהרגע שהאייפון 4S הגיע לידיהם של מפתחים, עד שנמצא מי שהצליח לנתק את הכבילה של סירי לגרסה האחרונה של האייפון. על פי הדיווח ב-9to5mac.com המפתח סטיבן טראוטון סמית הצליח להתחיל להתקין את הסירי על האייפון 4.

לדברי האתר, סירי מזהה פקודות קוליות גם במצב הרגיל שלה וגם במצב הכתבה למקלדת. אולם, מכיוון שהשירות מסתמך חלקית על שרתי אפל, השירות לא פועל באופן מלא. זאת מפני שהשרתים דוחים פניות שלא מגיעות ממכשירי אייפון 4S.

הגילוי החשוב ביותר כאן, לפי 9to5mac.com, הוא העובדה שאין כל בעיית חומרה שמגבילה את התקנת סירי על האייפון 4. זה כמובן מעלה מיד תהיות האם אפל מגבילה זאת בכוונה כדי לדחוף משתמשים לשדרג, אם כי הם ציינו שכבר היו מקרים שבהם אפל מנעה טכנולוגיה ממכשירים חלשים בשל החשש שהדבר יאט במעט את פעולתם, וכן כי ייתכן שהדבר נובע מתמיכה מיוחדת במיקרופון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ