מסע הצלב של סטיב ג'ובס נגד גוגל ואנדרואיד - גאדג'טים - הארץ

מסע הצלב של סטיב ג'ובס נגד גוגל ואנדרואיד

ספר חדש מגלה את עומק השנאה של ג'ובס למערכת המתחרה. "אני אשמיד את אנדרואיד כי היא מוצר גנוב. אני מוכן ללכת למלחמה גרעינית על הדבר הזה"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

אפל מנהלת זה חודשים מלחמה משפטית קשה נגד אנדרואיד, מערכת ההפעלה למכשירים ניידים של גוגל. גוגל אמנם עדיין לא נקראה לבית המשפט, אבל תביעות נגד יצרניות סלולר כמוטורולה סמסונג ו-HTC, ובעקבותיהן תביעות נגד, הוגשו בבתי משפט מאירופה ועד אוסטרליה. ספר חדש על חייו של מנכ"ל ומייסד החברה סטיב ג'ובס שמת החודש חושף את השורשים למלחמה, ובעיקר הכעס העצום שלו על אנדרואיד, שהוביל לפתיחת המלחמה.

על פי הספר "סטיב ג'ובס" של וולטר אייזקסון, מייסד אפל ראה באנדרואיד לא פחות מגנבה של ה-iOS, מערכת ההפעלה הניידת שפיתחה החברה לאייפון ולאחר מכן לאייפד.

סוכנות הידיעות אי-פי ציטטה קטעים מהספר, שעל פיהם אמר ג'ובס "אני אשמיד את אנדרואיד כי היא מוצר גנוב. אני מוכן ללכת למלחמה גרעינית על הדבר הזה".

לפי הספר, ג'ובס אמר גם "אני אשקיע את נשימתי האחרונה ואבזבז כל פני מ-40 מיליארד הדולרים של אפל בבנק כדי לתקן את העוול הזה".

הצגתה של אנדרואיד ב-2008 הובילה להדרדרות ביחסים בין אפל לגוגל, שהמנכ"ל שלה באותה עת, אריק שמידט, אף כיהן במועצת המנהלים שלה. בתחילה התקשתה אנדרואיד להתרומם, אולם ככל שיותר ויותר יצרניות הוציאו מכשירים מתקדמים המבוססים על מערכת ההפעלה של גוגל המצב השתנה.

הצטרפו לפייסבוק שלנו - באנדרואיד או באייפון - ותשארו מעודכנים

בשנה האחרונה התברר שלפחות בתחום הסמארטפונים האייפון הוא הכי פופולרי, אבל מכשירי האנדרואיד יחדיו תופסים יותר נתח שוק ממנו. לעת עתה, האייפד עדיין שולט ברמה בתחום הטאבלטים, אם כי יצרניות הבינו לאחרונה כי המפתח למלחמה בו הוא המחיר - כפי שאפשר לראות בקינדל Fire מבוסס האנדרואיד של אמזון, שעולה רק 200 דולר.

הספר של אייזקסון מגולל את סיפורה של פגישה בין ג'ובס לשמידט, ובה הבהיר מייסד אפל כי הוא לא מוכן להתפשר מחוץ לכתלי בית המשפט על אנדרואיד - המערכת עליה דיבר בליווי קללות.

"אני לא רוצה את הכסף שלכם. אם תציע לי 5 מיליארד, אני לא ארצה אותם. יש לי מספיק כסף. אני רוצה שתפסיקו להשתמש ברעיונות שלנו באנדרואיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ