אריק שמידט: גוגל תוציא טאבלט "באיכות הגבוהה ביותר" ב-2012

יו"ר גוגל אמנם כינה את סטיב ג'ובס "מיכלאנג'לו של זמננו", אבל הוא מבטיח לאפל מלחמה קשה גם בתחום הטאבלטים

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

יו"ר גוגל אריק שמידט אמר השבוע כי החברה תוציא במחצית הראשונה של שנה הבאה טאבלט משלה "באיכות הגבוהה ביותר" כדי להתמודד עם האייפד.

בראיון שפורסם בקוריירה דלה סרה האיטלקי, שמידט, חבר דירקטוריון אפל לשעבר, כינה את מזכ"ל החברה המנוח סטיב ג'ובס "מיכלאנג'לו של זמננו".

אולם, השבחים שהעריף על ראשו של ג'ובס לא הפריעו לו להבטיח כי גוגל תשיב מלחמה קשה מול אפל גם בתחום הטאבלטים. "אלה חוקי השוק, והם מועילים לצרכנים. אני לא יודע איך זה באירופה אבל כאן בארה"ב, תודות לתחרות אתה יכול לקבל את הסמארטפונים הטובים ביותר תמורת 100 דולר".

זו אינה הפעם הראשונה בה מתקבלים דיווחים על התוכנית של גוגל להוציא טאבלט ממותג. אבל הפעם הוא מגיעה מגורם רשמי ובכיר ביותר בחברה.

בעוד שבתחום הסמארטפונים, אנדרואיד הצליחה תוך כמה שנים לקחת את ההובלה מהאייפון של אפל, ומחברות אחרות, עד כה הטאבלטים מבוססי האנדרואיד לא הצליחו לכבוש נתח שוק משמעותי. לאחרונה העריך האנליסט סקוט קרייג מחברת מריל לינץ' כי אסוס ואייסר (וגם RIM) יפסיקו לייצר טאבלטים בשל הקושי להתחרות עם האייפד מצד אחד ועם הטאבלט הזול של אמזון מצד שני. אותו טאבלט, הקינדל פייר של אמזון הצליח למשוך קונים רבים בשל מחירו הנמוך - כ-200 דולר.

תגובות