דיווח: 300 עובדי פוקסקון איימו להתאבד כי החברה מנעה מהם תשלום

על פי הדיווחים החברה הבטיחה פיצויים לעובדים, שייצרו את האקסבוקס 360 של מיקרוסופט, אך משהתפטרו סירבה לשלם; מיקרוסופט: העניין בבדיקה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

300 עובדי חברת פוקסקון המועסקים בבניית Xbox 360, קונסולת המשחקים של מיקרוסופט , איימו להתאבד בקפיצה בעקבות עימות על שכרם, כך מדווחים אתרי זכויות אדם סיניים. מיקרוסופט הודיעה כי היא בודקת את הדיווח.

על פי הדיווחים העובדים עלו על גג בניין בגן התעשייה של החברה בווהאן שבמחוז הוביי ואיימו להתאבד לאחר שהחברה מנעה מהם כספים שהבטיחה.

הסכסוך החל ב-2 בינואר כשהעובדים דרשו העלאה במשכורת, אך פוקסקון סירבה. המנהלים הודיעו להם שהם יכולים להתפטר ולקבל פיצויים, או להמשיך לעבוד בשכר הנוכחי. רוב העובדים הסכימו לעזוב, אך אז, על פי הדיווחים, החברה סירבה לשלם את הכסף שהבטיחה. אז עלו מאות מהם בעל גג בניין ואיימו להתאבד בקפיצה. הם ירדו משם למחרת לאחר שראש העיר הגיע לדבר איתם.

מיקרוסופט מסרה בתגובה להאפינגטון פוסט בריטניה כי היא "לוקחת מאוד ברצינות את תנאי העבודה במפעלים שמייצרים את מוצרי החברה, והיא חוקרת את הנושא".

התנאים בפוקסקון ספגו ביקורת חריפה לאחר עלו לתודעה בעקבות גל התאבדויות עובדים במפעלים הסיניים של החברה הטייוואנית. 14 בני אדם התאבדו ב-2010 במפעל החברה בשנז'ן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ