מחקר: אנו מקדישים לאפליקציות רק 59 דקות ביממה - גאדג'טים - הארץ

מחקר: אנו מקדישים לאפליקציות רק 59 דקות ביממה

המחקר שבדק הרגלי שימוש בקרב אלפי משתמשי אנדרואיד מוצא כי הזמן הממוצע בה אנו משתמשים באפליקציה הוא מעט יותר מדקה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
תמיר כהן
תמיר כהן

כמה אנחנו אוהבים את הסמארטפון שלנו וכמה אנחנו באמת משתמשים בו - הן שתי שאלות מעניינות ומאוד סובייקטיביות. צוות חוקרים גרמנים ואמריקאים החליטו לנסות ולהשיב על השאלה השנייה, מתוך יציאה מנקודת הנחה שהתשובה על השאלה הראשונה היא "מאוד". במחקר שזכה לשם "נרדמים עם אנגרי בירדס, פייסבוק וקינדל – על השימוש באפליקציות סלולריות"', בדקו החוקרים כמה זמן אנו מקדישים לשימוש בסמארטפון, שלא לקיום שיחות או משלוח מסרונים.

מהמחקר, שבדק הרגלי שימוש באפליקציות בקרב 4,100 מחזיקי סמארטפונים בעלי מערכת ההפעלה של אנדרואיד, עלה כי הזמן הממוצע בו המשתמש מקדיש לכל אפליקציה הוא רק מעט יותר מדקה, או 71.56 שניות ליתר דיוק. המחקר מגלה כי למרות שנדמה שאנחנו שוחים בעולם האפליקציות כל היום, כל הזמן, אנו מקדישים בסך הכל 59.23 דקות ביממה לאפליקציות, כולל "אפליקציות תקשורת" כמו גוגל מייל.

לצורך המחקר השתמשו החוקרים באפ-סנסור (AppSensor ) אפליקציה וירטואלית המדמה חיישן המנטר ממצאים על פי המלצות ותגובות משתמשי אפליקציות. הקוד הפתוח של אנדרואיד מספק לחיישן את הנתונים, מה שכמובן לא אפשרי באייפון, ולכן המחקר בחן רק את משתמשי האנדרואיד. החוקרים חילקו את האפליקציות השונות לקבוצות (כל אפליקציה יכולה להשתייך רק לקבוצה אחת) כמו: חדשות, ספורט, פיננסים, טיולים, תקשורת, קניות ועוד.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

מהמחקר עלה כי האפליקציות להן אנו מקדישים את הכי הרבה זמן ביום הן דווקא האפליקציות הקשורות לתפעול המכשיר עצמו כמו רקעים וכלי קיצורי דרך ליצירת תיקיות וכו'. לאפליקציות הללו מוקדשות קצת יותר מ-4 דקות - פי ארבעה מהממוצע.

ממצאי מחקר האפליקציות. לחצו להגדלה

פרק מיוחד במחקר עסק בפילוח אופי השימוש באפליקציות בזמנים שונים במהלך היום. מהממצאים עולה כי קבוצת האפליקציות היחידה שאנו משתמשים בה לכל אורך היום היא קבוצת האפליקציות המכונה "תקשורת" כמו שירותי המייל השונים ומשלוחי מסרונים בחינם. עוד עולה כי האפליקציות הראשונות אותן פותחים רוב המשתמשים בשעות הבוקר המוקדמות הן אפליקציות "החדשות". בשעות הבוקר המאוחרות יותר, המשתמשים פונים לאפליקציות "הפיננסים" ובשעות הצהריים עולה השימוש בעיקר באפליקציות ספורט. ועם אילו אפליקציות אנחנו נרדמים? עם המשחקים כמובן. על פי המחקר, אנגרי בירדס וסוליטייר מהווים זרז להירדמות מהירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ