החזון של אפל: אייפד במקום ילקוט - גאדג'טים - הארץ

החזון של אפל: אייפד במקום ילקוט

החברה הציגה גרסה חדשה של תוכנת iBooks שתציע גם ספרי לימוד אינטראקטיוויים. בנוסף היא מציעה כלי ליצירה נוחה של ספרי לימוד אלקטרוניים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אי-פי

אפל השיקה גרסה חדשה של תוכנת iBooks, שמותאמת להצגת ספרי לימוד אינטראקטיוויים לתלמידי בתי ספר יסודי ותיכון על גבי האייפד.

iBooks 2 תוכל לשלב הצגת ספרים עם וידאו ואלמנטים אינטראקטיוויים אחרים.

בנוסף, אפל יוצרת מדור של ספרי לימוד בחנות iTunes. בין הכותרים הזמינים בהשקה אפשר למצוא שני ספרי לימוד על ביולוגיה ומדע סביבתי לתיכון של המו"ל Pearson PLC וחמישה של McGraw-Hill.

הספרים יעלו 15 דולר או פחות, אמר פיל שילר, האחראי על השיווק באפל. לדבריו, בתי ספר יוכלו לרכוש את הספרים לתלמידים במרוכז ולהציע להם קוד להורדתם.

לא ברור איך אפל מתכננת להציע את הספרים לתלמידים, מאחר שספרי לימוד כפופים לתהליכי אישור ארוכים של הדמדינות השונות בארה"ב. בנוסף, רק לחלק קטן מהתלמידים יש מכשירי אייפד, שמחירם מתחיל ב-500 דולר.

iBooks 2צילום: אי-פי

החברה הציגה גם את iBook Author, אפליקציה שמאפשרת לאנשים ליצור ספרי לימוד אלקטרוניים.

הוצאות ספרים מרכזיות יוצרות גרסאות אלקטרוניות של הספרים שלהן זה שנים. עד לאחרונה, לא היתה חומרה מתאימה להצגת הספרים, על כן ספרי הלימוד האלקטרוניים לא הותירו חותם משמעותי. מחשבים הם מסורבלים מדי כדי להיות כלים טובים לתלמידים קוראי ספרים אלקטרוניים כמו הקינדל או ה-nook מצויידים בתצוגה בשחור לבן בלבד.

טאבלטים כמו האייפד, הם גם ניידים וגם מסוגלים להציג ספרים אינטרקאקטיוויים בצבע.

וולטר אייזקסון,הביוגרף של מייסד אפל המנוח סטיב ג'ובס, כתב כי בשנה האחרונה של חייו ג'ובס פעל כדי לחולל מהפכה בשוק ספרי הלימוד. בתחילת 2011 ג'ובס סיפר לרופרט מרדוק, יו"ר חברת ניוז קורפ, כי האייפד יכול לייתר את ספרי הלימוד המסורתיים. הוא תכנן לבטל את ההליך של אישור ספרי לימוד, ולהציע ספרי לימוד בחינם בחינם על גבי האייפד.

קרדיט: אפל

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ