דיווח: גוגל מתכננת לחשוף השנה מכשיר בידור ביתי - גאדג'טים - הארץ

דיווח: גוגל מתכננת לחשוף השנה מכשיר בידור ביתי

המכשיר מבוסס האנדרואיד יוכל להזרים מוסיקה למכשירים אחרים ברחבי הבית; זו הפעם הראשונה שבה גוגל תייצר מכשיר בעצמה, ולא תסתמך על שותפות עם חברות אחרות

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

גוגל מתכננת להציע "מכשיר בידור ביתי" מבוסס אנדרואיד, כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל. המכשיר יציע בתחילה סטרימינג אלחוטי של מוסיקה למכשירים נוספים בבית ולאחר מכן יעודכן כדי להציע סוגים נוספים של בידור.

העיתון מציין כי מדובר בשנוי חד בעבור גוגל, מאחר שזו הפעם הראשונה שבה היא מנסה את כוחה ביצירת חומרה ולא רק תוכנה - התחום שבו היא מתמחה. המשתמשים יוכלו לשלוט במכשיר באמצעות טאבלט אנדרואיד.

גורמים המכירים את הנושא אמרו לוול סטריט ג'ורנל כי המכשיר צפוי להיחשף מאוחר יותר השנה. אחד הגורמים ציין כי החברה מקווה שהדבר יאפשר ליצור הכנסות נוספות עבור גוגל שכבר נכנסה לתחום המוסיקה עם שירות גוגל Music.

גוגל מציגה את Android @Homeצילום: אי-פי

מדובר בצעד נוסף עבור מערכת ההפעלה של גוגל, אחרי שיצרניות טלווזיות כבר הציגו טלוויזיות מבוססות אנדרואיד.

אחד הגורמים אמר לוול סטריט ג'ורנל כי גוגל מתכננת למכור את המכשיר במחיר נמוך יחסית וכך להגדיל את נתח השוק של מכשירי הסטרימינג.

בדצמבר גוגל הגישה ל-FCC (ועדת התקשורת הפדרלית) בקשה לאישור מערכת המשלבת WiFi ובלוטות. על פי הבקשה "משתמשים יחברו את המכשיר שלהם לרשתות Wifi ובלוטות כדי לחבר אותו למערכות אלקטרוניות ביתיות אחרות". על פי הדיווח המכשיר יריץ גם אפליקציות.

את התפיסה היא הציגה כבר בוועידת Google I/O בשנה שעברה כשחשפה את הרעיון של Android @Home, שכוללת מכשירים מבוססי אנדרואיד המסוגלים לתקשר ביניהם ולהתחבר למכשירים כמו הטאבלט או הסמארטפון. החברה הציגה אז שני מכשירי בידור הקשורים למכשיר הבידור הביתי המתוכנן של החברה.

קרדיט: underface88

תגובות