גוגל נפרדת מהאנדרואיד מרקט לטובת Google Play Store - גאדג'טים - הארץ

גוגל נפרדת מהאנדרואיד מרקט לטובת Google Play Store

החנות המחודשת של היישומים תכלול מעתה גם את הספרים האלקטרוניים של החברה ואת שירות המוסיקה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אי-פי

גוגל מאחדת את חנות היישומים הניידים, האנדרואיד מרקט, עם חנויות נוספות תחת שם חדש בניסיון לשפר את חווית השימוש ולהתחרות עם iTunes של אפל ועם אמזון. במסגרת השינוי ה- Android Market גם מחליפה את שמה והיא נקראת מעתה Google Play Store.

חנות הספרים האלקטרוניים של גוגל, ושירות המוסיקה החדש של החברה ישולבו גם הם ב-Google Play Store עם הספרים, המוסיקה והסרטים הזמינים כבר להורדה מהחנות.

המיתוג מחדש מלווה בשורה של שיפורים לעיצוב, שנועדו להקל על השמתמשים להנל את התוכן שלהם ולנווט מחלק אחד של החנות למשנהו. אף אחד מהשינויים לא ישפיע על התוכן הדיגיטלי שמשתמשים כבר רכשו.

גוגל מנסה לאחד את כל השירותים לחנות אחת, שתספק את כל הצרכים הדיגיטליים של המשתמשים בין אם הם משתמשים במכשיר נייד ובין אם במחשב ביתי. המאמץ הוא חלק משאיפתה של החברה להתרחב מעבר לפרסום המקוון שאחראי לכ-96% מהכנסות החברה.

לחצו להגדלה

עם החנות החדשה, גוגל מקווה כי אנשים שביקרו באופן קבוע באנדרואיד מרקט כדי לרכוש יישומים יתחילו גם לשים לבה לסוגים נוספים של תוכן וישקלו לרכוש ספר דיגיטלי או אלבומים. כך גוגל מקווה למשוך גם חברות נוספות למכור את המוסיקה והמוצרים הנוספים שלהן בחנות.

גוגל עדיין סובלת ממחסור רציני בתחום המוסיקה מאחר שרק שלוש מארבע חברות המוסיקה הגדולות ביותר הסכימו להצטרף לחנות. וורנר מוסיקה טרם הצטרפה.

החנות החדשה נועדה להתחרות גם בשירות iCloud החדש של אפל, מאחר שכאשר מישהו מוריד שיר למחשב, הוא הופך זמין אוטומטית גם בטלפון.

קרדיט: גוגל

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ