האף-בי-איי מבקש מגוגל עזרה בפריצת מסך הנעילה של האנדרואיד

סוכנים שניסו להיכנס למכשיר הטלפון של חשוד בסחר בנשים כשלו בהתמודדות עם מסך הנעילה, וכעת הם מבקשים צו שיורה לגוגל לפתור להם את הבעיה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

האף-בי-איי מתקשה לפרוץ את מסך הנעילה הגרפי של טלפון האנדרואיד, כך עולה מצו שנשלח לחברה בדרישה שתסייע לו בכך.

המדובר במכשיר סמסונג השייכים לדנטה דירס, שלדברי האף-בי-איי הוא מהמייסדים של כנופיית "Pimpin' Hoes Daily", שעסקה בסחר בבני אדם, חטיפות וסרסרות. דירס ריצה תקופת מאסר של ארבע וחצי שנים ולאחר מכן גם שנה חצי נוספת על הפרת תנאי השחרור שלו, אבל לדברי האף-בי-איי הוא חזר לעסוק בסחר בבני אדם.

סוכני האף-בי-איי החרימו את מכשירי הטלפון שלו, אולם הוא סירב לחשוף בפניהם כיצד הוא פותח את נעילת המכשיר - דבר שהסוכנים מציינים כי לבדו מהווה הפרה של תנאי השחרור שלו.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לאחר שהוחרם הטלפון ניסו הטכנאים במעבדת הזיהוי הפלילי של האף-בי-איי המתמחה במחשבים לפרוץ את המכשיר פעמים רבות, אך לא הצליחו. המדובר במסך המבוסס על העברת האצבע בתבנית קבועה מראש בין כמה נקודות. הניסיונות שלהם הובילו לנעילת הזיכרון של המכשיר, ועל כך האף-בי-איי דורש מגוגל שתחשוף את המידע ואת כל האמצעים שאיתם ניתן לחדור אל המכשיר.

חוקר האבטחה כריסטופר סוגהוין שפרסם את הצו ציין כי אנשי המעבדה של האף-בי-איי "לא יכולים או לא מוכנים להשתמש בכלי זיהוי פלילי זמינים, או בשיטות האקינג מתועדות כדי לבצע אנליזה של טלפונים, ולהוריד מהם את המידע".

בנוסף הוא מציין את האפשרות שעשויה לעלות מהתצהיר, שגוגל עשויה להיות מסוגלת לפרוץ את הטלפונים, ולאור הבקשה של האף-בי-איי, ייתכן שכבר עשתה זאת בעבר. כמובן שלא ידוע אם היו מקרים נוספים, וכפי שהוא עצמו ציין, יש שיטות זמינות לעשות זאת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ