אפל: 3 מיליון יחידות נמכרו בסוף השבוע הראשון לצאת האייפד החדש - גאדג'טים - הארץ

אפל: 3 מיליון יחידות נמכרו בסוף השבוע הראשון לצאת האייפד החדש

המבקרים אמנם לא נפלו מהרגליים מהשדרוג שמציע הטאבלט החדש של החברה, אבל לצרכנים זה לא הפריע

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ

אפל הודיעה הלילה כי מכרה יותר משלושה מיליון מכשירי אייפד מהדגם החדש בסוף השבוע הראשון ליציאתו בארה"ב ובשמונה מדינות נוספות. מדובר בשיא חדש עבור האייפד.

כאשר יצא האייפד המקורי ב-2010 לשוק נמכרו 300 אלף מכשירים ביום הראשון לצאתו. הוא הצליח להגיע לקו ה-3 מיליון רק לאחר כ-80 יום. עם צאת אייפד 2 אפל הצליחה להגיע בסוף השבוע הראשון לרף של כמיליון יחידות.

האייפד החדש מציע בין היתר מעבד חדש בעל ארבע ליבות, מסך בעל רזולוציה גבוהה בהרבה משל קודמו, שזכה גם לתואר מסך רטינה, כמו בדגמי האייפון האחרונים ותמיכה בפקודות קוליות (אבל לא את סירי).

המכשירזכה לביקורות חיובות, אם כי, מבקרים שונים ציינו כי לא מדובר בשדרוג משמעותי, אלא רק בעדכון. התכונה שזכתה לעיקר השבחים היתה המסך, שמהווה שדרוג משמעותי ביותר לעומת קודמו.

ברבעון שעבר, נמכרו 15.4 מיליון מכשירי אייפד. הדגם החדש יצא ביום שישי למכירה בארה"ב, אוסטרליה, קנדה, צרפת, גרמניה, יפן, סינגפור, שווייץ ובריטניה. ביום שישי הקרוב הוא ייצא למכירה ב-24 מדינות נוספות.

אפל הודיעה אתמול כי תחזור לחלק דיווידנדים למשקיעים, לראשונה זה 17 שנה. החברה הודיעה כי במהלך שלוש השנים הקרובות תחלק 45 מיליארד דולר. בנוסף, החליטה אפל על קנייה חוזרת של מניות בסך 10 מיליארד דולר.

צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ